BilgisayarTeknolojiWeb Dünyası

2019 Güncel En İyi Torrent Siteleri

Torrent internette dosya indirme ya da dosya paylaşımı yapmaya yarayan bir dosya türüdür. Torrent sitelerinde bu dosyaların paylaşımları yapılmaktadır. Torrent dosyalarının normal indirme sitelerine göre en büyük avantajı daha hızlı olmalarıdır. Torrentin en çok tercih edilmesinin başlıca sebebi de budur zaten. Piyasada oldukça fazla torrent sitesi mevcuttur. Ama genelde belli torrent siteleri tercih edilmektedir. Torrentde her türlü dosyaya ulaşmanız mümkündür. Bizde sizler için 2019 Güncel En İyi Torrent Siteleri konusunda bir araştırma yapıp bunları toparladık.

2019 Güncel En İyi Torrent Siteleri
2019 Güncel En İyi Torrent Siteleri

Torrentin başlıca özellikleri şunlardır.

  • Her bir dosyanın özüne özel bir torrent dosyası vardır.
  • Torrent diğer dosyalara göre daha hızlı iner
  • Torrent ile ihtiyacınız olan her dosyaya ulaşmanız neredeyse mümkündür.
  • Bir torrent dosyasını indirebilmeniz için bilgisayarınızda bir torrent client olmalıdır.

 

Torrentin temelinde yatan mantık ise kişiden kişiye (p2p) dosya paylaşımı sağlamaktır.

Torrent ilk olarak 2 temmuz 2001 tarihinde kullanılmıştır. Torrent dosya paylaşımlarının uzantıları .torrent ‘dir. .Torrent uzantısındaki dosya paylaşımı yapılan dosya hakkında tüm bilgileri içermektedir.

 

Bu muhteşem dosyalarına erişebilmeniz için tabi torrent sitelerini kullanıyor olmanız gerekmektedir. Bizde sizler için en iyi torrent sitelerini araştırarak bir başlık altında derlemeye karar verdik.

2019 Güncel En İyi Torrent Siteleri

The Private Bay : Dünyada en yaygın kullanılan torrent sitesi olan The Private Bay’ın aylık 14 milyon civarlarında ziyaretçisi bulunmakta. Bu site bir çok ülkede yasaklanmıştır. Ayrıca oyun, film ve yetişkin içerikleri gibi her türlü içerik bulunmakta.

Rarbg : Rarbg büyük bir film torrent paylaşım sitesidir. Film konusunda sektörün en iyilerinden olan rarbg aylık 4 milyonu aşkın ziyaretçisi bulunmakta.

TorrentFunk : Torrentfunk dizi, film, müzik, e-kitap, yazılım gibi bir çok içerik paylaşımı yapan bir torrent sitesidir. Geniş bir içerik yelpazesine sahip torrent sitelerinden biridir.

Bir önceki yazımız olan Güncel Wordpress Ping Servisi Listesi 2019 başlıklı makalemizde Güncel Wordpress Ping Servisi Listesi 2019, Güncel Wordpress Ping Servisleri ve wordpress güncel ping servisleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu