BiyografiSiyasetçiler

Abdullah Doğru Kimdir ?

Abdullah Doğru Kimdir

27. Dönem Ak Partiden Adana milletvekili olan Abdullah Doğru 1 Ocak 1965 yılında Malatya ilinin Alçadağ ilçesinde dünyaya gelmiştir.

Malatya İmam Hatip Lisesinden mezun olan Abdullah Doğru üniversite hayatını devam ettirebilmek için Adana’ya gitmiştir. Adana’da Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesinde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Abdullah Doğru’nun İş Hayatı

Abdullah Doğru FED Yapı Proje İnşaat Limited Şirketinde çalışmıştır.

Konteks Tekstil firmasında yönetim kurulu başkanlığı vazifesi yapmıştır.

Abdullah Doğru İngilizce ve Arapça dillerini orta seviyede bilmektedir. Abdullah doğru siyasi hayatına 1997 senesinde Fazilet Partisinde Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği ile başlamıştır. 1999 yılında yani iki yıl sonra ise Fazilet Partisinin Adana Seçim İşleri Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2002 yılında ise Ak Partide kurucu il yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Siyasi hayatında hızlı bir şekilde ilerlemeye devam eden Abdullah Doğru 2003 – 2006 yılları arasında ise Ak Partide Adana İl Başkanlığı yapmıştır. Yine 2009 yılında belediye meclis üyeliği yapmıştır. Bu dönemde aynı zamanda Adana SKM Başkanlığı yapmıştır. Bu dönem içerisinde birçok aktif vazife alan Abdullah Doğru aynı zamanda Büyükşehir Belediye Meclisi AK Partide Grup Başkanvekilliği ve Seyhan Belediyesinde Başkan Yardımcılığı görevini yapmıştır.

Evli olan ve dört çocuğu olan Malatya / Alçadağ’lı Abdullah Doğru 24 Haziran seçimlerinde Ak Partiden 27. Dönem Adana 5. Sıradan milletvekili olmuştur.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu