FilmSinema - Tv

Adrenalini Yüksek On Aksiyon Filmi

Hayatımızın birçok alanında yer edinen filmler türlerine göre farklılık gösterebiliyor. Kimi insanlar gerilim filmlerine yoğunlaşırken kimi insanlar korku filmi tercih ediyor. Kimileri duygusal film arayışındayken kimileri de aksiyon tutkunudur.

Adrenalini Yüksek On Aksiyon Filmi

Hayatımızın birçok alanında yer edinen filmler türlerine göre farklılık gösterebiliyor. Kimi insanlar gerilim filmlerine yoğunlaşırken kimi insanlar korku filmi tercih ediyor. Kimileri duygusal film arayışındayken kimileri de aksiyon tutkunudur. Heyecanın ve adrenalinin tavan yaptığı aksiyon filmlerinde yerinizde duramayacağınız film tavsiyeleriyle sizlerleyiz. Adrenalini yüksek on aksiyon filmi bu yazımızda sizlerle.

 

Kara Şövalye (The Dark Knight)

Kara Şövalye
Kara Şövalye

İmdb’de oldukça yüksek puanda olan bu filmde Batman karakteriyle mücadele eden yarasa adamın Joker adındaki suçluya karşı amansız mücadelesini anlatmaktadır. Batman üçlemesiyle karşımıza çıkan Kara şövalye filmi 2008 yapımı bir filmdir, adrenalini yüksek on film den bir tanesi olduğunu düşünüyoruz.

 

Cehennem Melekleri

Cehennem Melekleri
Cehennem Melekleri

Seri olarak karşımıza çıkan bu film oldukça beğenilmiş ve olumlu yorumlar almıştır. Dev bir kadroyu bünyesinde barındıran Cehennem Melekleri serisinde Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Terry Crews, Mickey Rourke, Dolph Lundgren, Randy Coutere ve daha birçok ünlü aktör bulunmaktadır. Görevli olarak gittikleri yerde aslında kandırıldıklarını fark eden ekip için olaylar yeniden başlıyor. Hem hayatta kalmak hem de masum insanları korumak için verdikleri mücadele anlatılıyor.

 

Tetikçi

Tetikçi
Tetikçi

Adrenalini yüksek on aksiyon filmi arasına koyduğumuz Tetikçi filminde başrolde Jason Statham yer almaktadır. Kiralık katil olan Chev artık bu işe son vermek ister ve son görevine çıkmak için anlaşır; ancak beklenmedik şeyler olur ve Chev’e bir ilaç enjekte edilir. Bu ilacın panzehiri bulmak için öldürmeye devam etmelidir.

 

Hızlı ve Öfkeli 7

Hızlı ve Öfkeli 7
Hızlı ve Öfkeli 7

Hızlı ve Öfkeli serisinin adrenalini yüksek filmlerinden bir tanesidir. Baş rolünü Van Dieselin oynadığı filmde kendisine Paul Walker eşlik etmiştir. Susmayan silahlar ve durmayan arabaların yer aldığı bir filmdir. Kaliteli bir kadrosu ve heyacanın dorukta olduğu bu film sırasında Paul Walker’in hayatını kaybetmesi olayı duygusal bir boyuta taşımıştır.

 

Matrix

Matrix
Matrix

1999 yılı yapımı bu film, film dünyasına adeta yeni bir soluk getirmiştir. Aslında yaşadığı hayatın sanal dünya olduğunu fark eden Neo’nun serüvenini anlatan filmde dönemin teknoloji şartlarına rağmen oldukça başarılı bir film yapılmıştır. Birçok kişinin izlediği bu filmi izlemediysen mutlaka denemelisiniz.

 

Karayip Korsanları

Karayip Korsanları
Karayip Korsanları

Johnny Depp’in, Jack Saparrow karakterini canlandırdığı bu film seriler halinde karşımıza çıkar. Korsan olan Jack Saparrow Siyah İncinin peşine düşmüştür ve başı dertten kurtulmaz bir türlü.

 

Son Ültimatom

Son Ültimatom
Son Ültimatom

Adrenalini yüksek on aksiyon filmi arasına aldığımız bu filmde serinin en iyi filmi olarak görülüyor. 2007 yapımı bu filmde hafızasını kaybeden bir suikastçinin hayatı anlatılıyor. Hafızasını geri kazanmaya çalışan bu suikastçinin, diğer suikast çetesi üyeleri tarafından zorlu mücadelesi anlatılıyor.

 

John Wick

John Wick
John Wick

2014 yapımı bu filmde yine bir tetikçi konu edinmiştir. Aksiyonun yüksek seviyelere çıktığı bu filmde John Wick emekli olmuş bir suikastçıdır; ancak karısının hastalanması ve ondan geriye kalan tek varlığın olduğu köpeklerinin öldürülmesi eski suikastçinin yeniden sahalara dönmesine sebep olmuştur.

 

Banliyö 13

Banliyö 13
Banliyö 13

Adrenali yüksek on aksiyon filminden bir tanesi olan bu filmde Hükümet şehrin en sıkıntılı olduğu Bölge 13’ten kurtulmak istemektedirler; bunun için buraya bir patlayıcı yerleştirilir ve kodunun patlayıcıya girilerek buranın imha edilmesi gerekmektedir. Bunun için bir kişi görevlendirilir, ama olay kendisine anlatıldığı gibi değildir.

 

Suikastçi

Suikastçi
Suikastçi

Aksiyon filmlerinin aranan isimleri Jason Statham ve Jet Li’nin birlikte oynadığı bu filmde aksiyonun doruklara ulaştığını görmekteyiz. 2007 yapımı film de FBI ajanı olan Statham ortağının öldürülmesi sonucu bu olaylar karışır. Çin mafyasının filme dahil olmasıyla olaylar farklı boyutlara ulaşır. Ortağının katilini bulmak için çıktığı bu yolda peşine takıldığı suikastçinin kimliğini öğrenmesiyle olay farklı boyutlara taşınır. Adrenalini yüksek on aksiyon filmi serimiz burada sona ermiştir.

 

Bir önceki yazımız olan İzlenecek En Güzel Filmler başlıklı makalemizde En Güzel İzlenecek Filmler, İzlenecek En Güzel 5 Film ve İzlenecek En Güzel Filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat
Araç çubuğuna atla