Araç çubuğuna atla
Faydalı BilgilerSektörelWeb Dünyası

AliExpress’ten Alışveriş Nasıl Yapılır?

AliExpress'ten Alışveriş Nasıl Yapılır? AliExpress'ten Alışveriş Yapmak Güvenli Mi?

AliExpress’ten Alışveriş Nasıl Yapılır?

AliExpress’ten Alışveriş Nasıl Yapılır? Aliexpress, yurt dışından alışveriş denildiği zaman en büyük ve gelişmiş sitelerden biridir. Ülkemiz de dahil olmak üzere bir çok ülkede kullanılan Aliexpress, Çin kökenli bir alışveriş sitesidir. Alibaba da Aliexpressin farklı bir kolu gibidir. İkisi arasındaki fark Alibaba’nın firma ve kobilere, toptan satışlara yönelik olması, Aliexpress’in ise daha çok tekli müşterilere perakende satışlara yönelik alışverişlerin olmasıdır. Aliexpress üzerinde 10 milyondan fazla ürün çeşidi bulunur. Bu ürün çeşitleri ile dünyanın ürün anlamında en geniş alışveriş sitesi unvanını taşır. Dünyanın en büyük alışveriş sitesinden nasıl alışveriş yapıldığı hakkında bir kaç bilgi verelim.

AliExpress’e Nasıl Üye Olunur?

Aliexpress üyeliği için ayrı bir fazladan bir çaba sarf etmeniz gerekmiyor. Facebook hesabı ile giriş yapabilir ve bu siteden rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz. Aliexpress’e üye olurken size sorulan bilgiler arasında yalnızca genel bilgiler bulunur, kredi kartı, banka hesabı gibi bilgileriniz bu aşamada değil normal siteler gibi alışveriş yaparken istenir. Uygun gördüğünüz takdirde bir hesap açtıktan sonra kampanyaları takip edebilir ve hoşunuza giden bir ürünü satın alabilirsiniz.

AliExpress’ten Alışveriş Nasıl Yapılır? Satıcılar Güvenilir Mi?

AliExpress’ten alışveriş yapanların en büyük korkusu tabi ki dolandırılmaktır. Sizde AliExpress sitesinde bir ürünü beğendikten sonra acaba doğru ürün gelir mi? satıcı kandırır mı diye merak edersiniz haliyle. Bu aşamada yapmanız gereken şey satıcının başarı puanını incelemektir. Bu satıcıdan daha önce on binlerce insan alışveriş yapmıştır. Sizde beğendiğiniz ürünü hangi satıcı satıyorsa profiline girerek satıcı hakkındaki tüm bilgilere ürün kalitesine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Olumsuz yorum yapılan satıcıların satış puanları oldukça düşük olur. AliExpress sitesinde satıcının kendi ürününe destekçileri tarafından olumlu kandırmaya yönelik yorumlar olabilir fakat dünya çapında bir site olduğu için yorumların genelini etkileyecek imkanı bulamazlar.

AliExpress’te Ürün Satın Almak

AliExpress’ten alışveriş yapamaya karar verirseniz normal bir alışveriş sitesinde girdiğiniz bilgilerin aynısını girmeniz yeterli olacaktır. AliExpress sitesi ürün fiyatları olarak dünyadaki pek çok ürünü en ucuza satan alışveriş sitelerinden biridir. Doğru satıcıyı bulursanız kesinlikle alışveriş yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sitenin tek problemi kargo aşamasının çok uzun sürmesi. Satın aldığınız ürünler 10 gün ile 90 gün arasında elinize geçiyor. Ürün ve satıcıyı incelediğiniz sırada kargo süresini de göz önünde bulundurun.

Bir önceki yazımız olan Eşya Detoksu Nedir? başlıklı makalemizde Eşya Detoksu Nasıl Yapılır?, Eşya Detoksu Nedir? ve Eşya Detoksu Yapılırken Nelere Dikkat edilmelidir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu