Telefon

Android Cihazınızın Imei Numarasını Bulma

Android Cihazınızın Imei Numarasını Bulma

IMEI Nedir ?

Her bir android cihazında diğer cihazlardan farklı bir imei numarası bulunmaktadır.  IMEI Uluslararası mobil ekipman kimliği anlamına gelmektedir. Yani telefonunuzun bir tanımlayıcısıdır. İnsanların kimlik numaraları gibi cep telefonlarının imei numaraları da benzersizdir.

Telefonunuzun imei numarasını öğrenebilmeniz için bir çok farklı yöntem vardır ancak biz sizlere bu makalemizde android cihazlarda en basit şekilde imei numarası nasıl bulunur onu anlatacağız.

Android Cihazınızın Imei Numarasını Bulma
Android Cihazınızın Imei Numarasını Bulma
En Basit Şekilde Android Cihazının İmei Numarasını Öğrenme

Çeviriciyi açarak buraya *#06# tuşlayınız.

Bu işlemi yaptıktan sonra ekranınızda android cihazınızın imei numarasını göreceksiniz. Android cihazlarda imei numarası bulabilmeniz için kullanabileceğiniz en basit ve en pratik yöntem budur. Ancak android cihazlarda imei numarası bulmak için farklı yöntemlerde mevcuttur.

Örneğin;

Ayarlar menüsünden imei numarası öğrenme

Telefonuzun ayarlar menüsünden de kolay bir şekilde cihazınızın imei numarasını öğrenebilirsiniz.

Ayarlar > Telefon Hakkında ( Cihaz Hakkında ) > Durum > Imei bilgisi menüsüne girerek telefonunuza ait olan imei numarasını görebilirsiniz.

Imei numaranızı kimse ile paylaşmamaya özen gösterin. Çünkü kaçak şekilde ülkeye giren telefonları açabilmek için farklı cihazların imei numaraları kullanışmaktadır. Bu durumun kurbanı olmamak için telefonunuzun imei numarasını kimseye vermeyiniz.

Bir önceki yazımız olan Güncel Hadi Joker Kodları başlıklı makalemizde 2019 Hadi Joker Kodları, Güncel Hadi Joker Kodları ve Hadi Joker Kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu