Araç çubuğuna atla
BilgisayarTelefon

Android Telefon Rehberini Bilgisayardan Yönetme

Herhangi bir web tarayıcısından android telefon rehberini bilgisayardan yönetme artık oldukça basit

İrtibat gündemi son yıllarda büyük ölçüde basitleştirildi. Telefonun SIM kartını kaybetmenin, tanıdıklarımızla veya akrabalarımızla uzun süre pratik olarak geri dönmeyeceği zamanları kesinlikle hatırlayacaksınız, çünkü bu kişileri kurtarabilmenin bir yolu yoktu, çünkü daha önce sadece SIM’de ya da telefonun dahili hafızası Kayıp SIM’de sadece kişiler kaydedildiyse, kurtarılması imkansızdı. Artık yönetimi çok daha basit, çünkü bunlar artık SIM karta bağlı değil ve size birkaç hafta önce söylediğimiz gibi genellikle Google bulutta mevcut.Artık android telefon rehberini bilgisayardan yönetme konusunda oldukça basit bir yöntem sağlıyor bize google.

Android telefon rehberini bilgisayardan yönetme

Mobil cihazdaki Google kişiler uygulamasından yapabileceğimiz her şey, bu uygulamanın web sürümünden de yapılabilir. Bu, teknik olarak rehberinizi aynı şekilde düzenlememize ve onları aynı bilgisayardan veya doğrudan bir web tarayıcısına sahip bir cihazdan eklememize izin verir. Web tarayıcısına, tercihen Chrome’a ​​girmeli ve Google hesabımızla tanımlamalıyız. Bu, rehberin uygulamasına girdiğimizde, cep telefonuna kaydettiğimiz kişilerin görünmesini sağlayacaktır.

Android telefon rehberini bilgisayardan yönetme
Android telefon rehberini bilgisayardan yönetme

Bu uygulamaya, sağ üstte görünen ızgara logosuna tıklayarak Google sayfasından erişilebilir. Burada, cep telefonunuzda olduğu gibi rehber uygulamasının simgesini göreceğiz. İçeri girdikten sonra, mobil uygulamanınkilere oldukça benzeyen bazı bölümler var. Şimdi bir kişi oluşturmak için, ekranın sol üst köşesinde bulunan ve bu kişi ile ilgili tüm detayları ve bilgileri eklememiz gereken açılır pencereyi açmak için “kişi oluştur” metnini içeren büyük düğmeyi tıklamanız yeterli.

Android telefon rehberini bilgisayardan yönetme google kişiler
Android telefon rehberini bilgisayardan yönetme google kişiler

Şimdi kişiyi oluşturduk, bu Google bulutuna kaydedildi ve mobil kişilere girdiğimizde anında göreceğiz. Öte yandan, bu web aracı, irtibat yönetimi için minnettar olan diğer görevleri yerine getirmemizi sağlar. Çünkü aynı araçta, gördüğünüz gibi, yinelenen kişileri bilgisayar ekranından da kaldırabiliriz, sadece taraftaki “kopyalar” düğmesine tıklamamız ve Google’ın bundan algıladığıların listesini görmemiz gerekiyor. yol. Eğer tekrarlanan irtibatlar belirirse, sadece “birleştirmek” butonuna tıklamanız yeterlidir.

Okumak İlginizi Çekebilir: Android Cihazınızın Imei Numarasını Bulma

Ayrıca telefon rehberini bir excel tablosuyla alabilir veya farklı kişileri gruplandırmak ve daha iyi düzenlemek için yeni etiketler oluşturabiliriz. Yine de cep telefonumuzdaki rehber uygulaması aynı, ancak hepsinden önemlisi, web tarayıcımızdan bilgisayarımızdan yaptığımız değişiklikler cep telefonumuzda anında senkronize ediliyor. Ve gerçek şu ki, bazen fiziksel klavyenin rahatlığından bir kişi oluşturmak daha kolay ve hızlı olabilir. Ve en önemlisi, cep telefonumuzu veya SIM kartımızı kaybetsek bile bilgisayardan erişilebilecek bağlantılara her zaman sahip olacağız.

Bir önceki yazımız olan Taksit ile Cep Telefonu Veren Yerler başlıklı makalemizde taksit ile cep telefonu, Taksit İle Cep Telefonu Satan Firmalar ve Taksitle Cep Telefonu Veren Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu