Akıllı ÜrünlerTeknolojiÜrünler

Apple Hakkında Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler

Apple Hakkında Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler

Apple Hakkında Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler

Apple Hakkında Hiç Duymadığınız İlginç Bilgiler bir çoğunuzu şaşırtacak türden olup bu markanın ne kadar büyük ve gelişmiş olduğunu göreceksiniz. Apple farklı tarihte kurulmuş olsa da adını 2010 yılında neredeyse tüm dünyaya duyurmayı başarmıştır. Bu marka gelmiş geçmiş tüm teknolojileri devirerek son 10 yılda bu sektörde adeta bir deve dönüşmüştür. Sürekli üretim yapan Apple yaptığı telefonlarla, kulaklıklarla, tabletlerle ve bilgisayarlarla herkesin beğenisini kazanmış ve teknoloji anlamında tercih edilen en büyük marka haline gelmiştir.

Apple şirketi günden güne büyüme sağlarken rakiplerini çok gerisinde bırakmış ve hayal bile edilemeyecek bir konuma gelmiştir. Bu kadar büyük bir markanın adını neredeyse duymayan yoktur. Peki bu marka hakkında ne kadarını biliyoruz? Sizlere bu yazımızda Apple hakkında daha önce duymadığınız bilgileri vereceğiz. Bu markanın nasıl bugünlere geldiğini ve başarısının altında yatan etkenleri tek tek açıklayacağız.

  • Apple teknoloji anlamında o kadar çok büyümüştür ki Afrika’da bulunan bir çok ülkenin ve İsveç gibi Avrupa’nın önde gelen ülkelerini yıllık gelir bazında sollamıştır. Apple şirketinin sahip olduğu servet tüm Afrika ülkelerinden daha fazladır.
  • Apple 20 farklı ülkede 500 farklı şirket ve iş yeri ile satış yapmaktadır.

  • Apple şirketi bazı konularda garanti verse de çok ilginç bir konuda garanti vermemektedir. Eğer telefonun yada bilgisayarın yanında sürekli sigara içildiğini tespit ederse tüm ürünler garanti kapsamının dışına çıkar.
  • Apple telefonlarının ve ürünlerinin çok ilginç bir yanı bulunmaktadır. Apple hangi ürününü tanıtırsa tanıtsın tanıtma sırasında telefon, tablet ve saat üzerinde 9:41 saati gösterilir. Bu saatin anlamı başlarda merak edilse de sonradan anlaşılmıştır ki Apple’ın kuruluşu tam 9:41’de gerçekleşmiştir.

  • Dünya üzerinde gelmiş geçmiş en değerli markalardan 2. olan Apple 1. olmayı zorlamaktadır ve bu kazançla çok kısa zamanda 1. marka haline gelecektir.
  • İphone telefonların bir özelliği olan Siri uygulaması sanıldığı kadar basit bir uygulama değildir. Bu uygulama ortamda ciddi ve önemli bir ses algıladığında bunu hemen ayıklayıp Apple genel merkezine gönderiyor. Bu yüzden İphone telefonlar devlet işlerinin görüşüldüğü odalara hiç bir şekilde sokulmuyor.
  • Apple 1 dakika içerisinde dünya genelinde 350.000 dolarlık bir satış yapıyor.
  • Apple 1 nisan 1976 yılında kurulmuştur.

Bir önceki yazımız olan iPhone 12 Tanıtıldı İşte Yeni iPhone 12 başlıklı makalemizde iPhone !2, iPhone 12  Fiyatı Ne Kadar? ve iPhone 12 Mini hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu