Genelİş Fikirleri ve İmkanlarıSektörel

Az Sermaye İle Yapılabilecek İşler

Az Sermaye İle Yapılabilecek İşler Nelerdir?

Az Sermaye İle Yapılabilecek İşler

Sermaye miktarınız orta veya yüksek sermayeli yeni bir iş kurmak için nispeten daha az bir seviyede bulunuyorsa, sizler için küçük sermayeli işler için düşük sermaye ile yapılabilecek işleri araştırdık. Az Sermaye İle Yapılabilecek İşler hakkında daha detaylı bilgi için yazımıza göz atabilirsiniz. Büyük sermayelerle iyi iş fikirleri her zaman bulunur. Fakat küçük sermayeye sahip girişimci ve yatırımcılar az sermaye ile ne yapacaklarını bilemez ve sürekli düşünürler. Evet, düşük bütçe ile yapılacak iş fikirleri bulmak ve başarılı olmak elbette daha zor; ancak danışman ekibimiz daima piyasada araştırmalar yapmakta ve özellikle ufak sermayeli girişimciler için yapılacak bazı işleri listelere dahil edebilirler.

Sizlere hazırladığımız bu az sermayeli küçük işler için en fazla 20 bin TL ye ihtiyacınız olacak.Sermaye miktarı işlere göre değişiklik gösterecektir. 2-3 bin liralık işlerden 20 bin liraya kadar farklılık gösterir. Bir iş kurmayı düşünüyorsanız %100 sermaye odaklı bakmamak gerekir. Çünkü düşük sermayeli bir işi yapamama ihtimaliniz bulunur. Bu ihtimali ortadan kaldırmak için size en uygun ve en mantıklı işe yatırım yapmak doğru olacaktır. Zırt pırt iş değiştiren biri değilseniz hangi işi yapacağınıza iyice düşünüp karar vermeniz gerekmekte. Bir işe para yatırmadan önce o işi araştırmak kadar hangi şehirde ve hangi bölgede olacağı da çok önemlidir.

İş konusunda şehir probleminiz yoksa iyice araştırıp büyük şehirlerde doğru işler yapmak para kazanmak için çok önemlidir. Küçük bir şehirde büyük bir kuruluş açmak mantıksızdır. Başka bir şekilde büyük bir şehirde çok fazla olan iç içe olan iş yerlerinin bir benzerini açmakta mantıksızdır. Amaç doğru yerde doğru işi bulup doğru zamanda doğru sermaye ile açmaktır.

 

Az Sermaye İle Yapılabilecek İşler Nelerdir?

Az bir sermaye ile iş kurmak istiyorsanız sizler için hazırladığımız ve araştırdığımız iş fikirlerine göz atabilirsiniz. Bu işlerden size göre en uygun olanını ve mantıklı olanı tercih ederek işe başlamak en doğrusudur. Fakat burada önemli konulardan ilki en düşük sermayeli işleri değil en mantıklı olan işi yapmak. Bulunduğunuz şehrin yada işi yapmak istediğiniz şehrin konumu çok önemlidir. Ciddi anlamda para kazanmak ve işinizi geliştirmek istiyorsanız halk arasındaki tabirle ”3’e 5’e bakmamak lazım”

Yapacağınız işe karar verdikten sonra bir diğer önemli husus işi nerede yapacağınızdır. Bu konuda en az iş kadar önemlidir. Rekabet her zaman iyidir fakat gidip çiğ köfteciler sokağına çiğ köfteci açmak sizi bir anda sıfırlayabilir. İş yerini açacağınız yerde bulunan esnaflar muhtemelen tanınan ve bilinen esnaflar haline gelmiştir. Siz onların bulunduğu yere hiç tanımadığınız bir ortamda iş yeri açarsanız kaybınızı başlatmış olursunuz. Bu konuyu iyice araştırmak ve en doğru yere en doğru şekilde sermaye harcamak gerekmektedir. Bunun için eşe dosta nerede ne açılabileceğini sorabilirsiniz. Bu sayede kafanızda bir fikir oluşur ve bu fikir doğrultusunda açacağınız iş yerine sermaye harcayabilirsiniz.

İş yerine karar verip açacağınız ortamı ayarladıktan sonra sıra geldi kaliteli hizmet vermeye. Kaliteli hizmet vermek kısa vadede kayıp gibi görünse de uzun vadede çok gelir sağlamaya yarar. Başlarda sizi ve hizmetinizi denemek için gelen müşteriler kalitesiz ortam ve pahalı ürün görürse bir daha gelmeyeceklerdir. Bu yüzden en iyi hizmeti zarar etmeyecek şekilde en ucuza sunmak çok önemlidir. Bu konu iş yerini açıp sermayeyi döktükten sonra en dikkat edilmesi gereken husustur. Bu duruma bağlı olarak çalışanlarınız olursa onlarında müşteriye karşı daha kibar ve anlayışlı olmalarını tembihleyebilir sizde müşteriye sıcak ve olumlu davranarak onlara örnek olmuş olursunuz. Ülkemizdeki müşteri potansiyeli her zaman ucuz, anlayışlı ve kaliteli olana yöneliktir. Sizde bu şartları yerine getirerek kısa zamanda kendinizi kanıtlayabilirsiniz. Şimdi gelelim sizler için hazırladığımız ucuz sermayeli iş fikirlerine.

Bisiklet Kiralama İşi

Bisiklet kiralama işi basit gelse de en çok para kazandıran işlerden biridir. Özellikle turistlerin bol olduğu yada sahil kenarlarında bisiklet kiralama işinden ciddi paralar kazanabilmeniz mümkündür. İlk etapta 5 bisikletle başlayıp saatini 5-10 TL yapıp müşterileri çekebilirsiniz. Bisiklet kiralayarak para kazanma işi en karlı işlerden biridir. Bisikletlerin parası çıktıktan sonra tüm gelir kâra dönüşecektir. Gelir artınca ve potansiyeli de buna bağlı olarak çoğalırsa bisiklet sayısını arttırabilir daha çok kazanabilirsiniz. Burada önemli olan işe başlamadan önce mutlaka bisikletlerin bakımını yapmaktır. 2 gün üst üste gelen müşteri her ikisinde de bozuk bisiklete denk gelirse bir daha sizi tercih etmeyecektir.

Fotoğrafçılık

Bildiğiniz gibi son dönemlerde en popüler olan şeylerden biri iyi fotoğraflar. Her insan güzel fotoğraflarının olmasını ister. Bu tür fotoğraflar genelde düğünlerde, özel günlerde ve insanların kalabalık olduğu alanlarda ciddi anlamda rağbet görmektedir. Sizde 10 bine bir fotoğraf makinesi alıp fotoğraf çekmenin inceliklerini öğrenerek para kazanabilirsiniz.

Fotoğrafçılık
Fotoğrafçılık

Danışmanlık Hizmetleri Yapmak

Bir konuda çok iyi bilgiye ve potansiyele sahipseniz para kazanmanız kolaylaşır. Çok iyi bildiğiniz konuyu müşterilere sunarak onlardan para kazanmanız mümkündür. Bunun için ihtiyacınız olan şey danışmanlık hizmeti veren bir işletme kurmanız yeterlidir. Uzman olduğunuz konuya göre kazancınızda doğru orantılı olarak artar. Bu sayede kendi bilginiz ve tecrübenizle rahatlıkla para kazanabilirsiniz. Müşterilere davranış ve verdiğiniz hizmet buradaki en önemli şeydir. Çünkü bir müşteri ikinci defa gelmez ama size farklı müşteriler kazandırmak için referans olur. Bu sayede az sermaye ile düzenli bir gelir elde edersiniz. Danışmanlık hizmeti için kuracağınız iş yerine en fazla 10 bin TL harcama yaparsanız çok iyi bir işe adım atmış olursunuz.

Danışmanlık Hizmetleri Yapmak

Oto Yıkama Dükkanı

Oto yıkama dükkanı patron olabileceğiniz iş türlerinden biri. Fakat patron olmak yerine kendiniz açıp kendiniz çalıştırırsanız çok büyük paralar kazanabilirsiniz. Bu işin en zorlu yanı sürekli olarak çalışmak ve müşteriyi memnun etmek. Müşteri memnun kaldığı takdirde arabasını sürekli sizde yıkatacak ve yakınlarına durumdan bahsedip onlarında oraya gelmelerini sağlayacaktır.

Oto Yıkama Dükkanı
Oto Yıkama Dükkanı

Kombi Bakımı

Bildiğiniz üzere 2010 yılından beri ülkemizin neredeyse her il ve ilçesi doğal gazı kullanmaya başlamıştır. Doğal gaz sayesinde bir çok iş kapısı açılmış ve insanlar bu işten ciddi paralar kazanmaya başlamışlardır. Sizde kombi bakımını öğrenerek ve bu alanda kendinizi geliştirerek ciddi paralar kazanabilirsiniz. Kombi bakımı için öncelikle işi öğrenmek gerekmektedir. Daha sonra 15-20 TL gibi bir para ekipmanları toplayıp Türkiye’nin bir çok şehrinde bu işle para kazanabilirsiniz.

Kombi Bakımı
Kombi Bakımı

Ev Yemekleri Yapıp Satmak

Bildiğiniz gibi ülkemizde son yıllarda yemek kültürü bambaşka bir seviyeye taşındı ve her köşe başında karnınızı doyurabileceğiniz yerler açılmaya başlandı. Bu durum bazılarının tepkisini çekti ve sürekli hazır gıdalar yemek yerine ev yemeklerini tercih etmeye başladılar. Ev yemekleri yaparak para kazanmak en zevkli işlerden biri olabilir. Bu tür bir işi yapmak için dükkanda açabilir yemekleri evde yapıp bazı şirketlere ve firmalara da satabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde ciddi paralar kazanmak mümkün. Ev yemeklerini hem kendiniz yapabilir hemde eşinizden ve yakınlarınızdan destek alarak yapabilirsiniz. Bu şekilde ailece çalışmış ve ailece para kazanmış olursunuz. Unutmayın ki şirketler ve sokakta gezen insanların en çok yemek istedikleri şey evlerinde yiyemedikleri alışık olduğu ev yemekleridir. Biraz ucuza güzel yemekler yapıp müşteriye yanında bir kaç küçük ikramda bulunursanız bu durum müşterinin hoşuna gidecektir.

Ev Yemekleri Yapıp Satmak
Ev Yemekleri Yapıp Satmak

Ayakkabı Satış Dükkanı

Ayakkabı satışı neredeyse her yerde rahatlıkla yapılabilecek işlerden biridir. Hem dükkan açarak hemde seyyar olarak ayakkabı satışı gerçekleştirmek mümkündür. Bu işi yapmaya karar verirseniz ayakkabı temin edebileceğiniz bir çok üretici firma mevcut. Bu iş yöntemi için 10 bin ile 20 bin TL arası bir para harcamak gerekiyor. Fakat bizim tavsiyemiz 10 bini iş yeri için geri kalanı ayakkabı temin etmek için harcamanız. Bu sayede ayakkabı satışı ile hem ucuza iş yeri açmış hemde düzenli olarak para kazanmaya başlamış olursunuz. Burada size tavsiyemiz beğenilen firmalardan kaliteli ayakkabıları almanız. Aslında her türden ve kaliteden ayakkabı satmak yararınıza olacaktır.

Ayakkabı Satış Dükkanı
Ayakkabı Satış Dükkanı

Bir önceki yazımız olan Elektrik Çarpması İle Ölme İhtimalleri başlıklı makalemizde Elektrik Çarpması, Elektrik Çarpması İle Alakalı Görseller ve Elektrik Çarpması İle Ölme İhtimalleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu