Genel

Basit Bir Şekilde Bir Web Sayfasının Tamamının Görüntüsünü Almak

Bir web sayfasını yukarıdan aşağıya tamamının görüntüsünü almak için daha basit bir yöntem yoktur.

İnternet, çoğumuzun her gün ziyaret ettiği ve kullandığı bir araç haline geldi. Tamamen geleneksel, optik, baskı ve diğer medya yer değiştirdi. Web sayfalarının görüntüsünü almak için birçok araç var, ancak istediğimiz kadar erişilebilir değiller. Bir görüntüyü çekerken, yapmamıza izin veren çok sayıda araca erişme olanağımız vardır; bunlar, en temelinden, tipik bir kombinasyonu ile Windows ile birlikte yazdırma ekranı düğmesiyle veya bir cep telefonundan yapmamızı sağlar. Bu tip kontrolleri aktif eden butonlar. Ancak, web sayfasının tamamının görüntüsünü almak istediğimizde, erişimin o kadar kolay olmadığını fark ettiğimizde, bu tür araçları daha az kullandık. Bugün size ne getirdiğimizi bilene kadar, hem bilgisayardan hem de mobil cihazdan kullanımı gerçekten çok kolaydır.

Okumak İlginizi Çekebilir: Güncel En İyi Torrent Siteleri

Basit Bir Şekilde Bir Web Sayfasının Tamamının Görüntüsünü Almak

Bir web sayfasının tamamının görüntüsünü almak ve bir görüntüye dönüştürmenizi sağlayan yerel araçlara sahip cep telefonları var. Ancak, cep telefonunuzun durumu değilse veya bilgisayarınızda temelleri yüklüyse, bugün size getireceğimiz bir aracı seçebilirsiniz ve bu aracın kullanımı oldukça kolaydır. İstediğimiz her şeyi basitçe o web adresini kopyalayıp yapıştırarak yakalayabileceğimiz bir web sayfasından bahsediyoruz. Bir web sayfasının tamamını ne zaman boş zamanlarında ya da profesyonel olarak yakalamaya ihtiyacımız olacağını asla bilemezsiniz.

Full Page Screen Capture Eklentisini İndir

Adından da anlaşılacağı gibi, web içeriğinin tamamının ekran görüntüsünü almak ve görüntüye dönüştürmek için oluşturulan bir web sayfası olan Tam Sayfa Ekranı Yakalama sayfasına atıfta bulunuyoruz. Bunu yapmak için, bu sayfaya girip çubuğa bir görüntüye dönüştürmek istediğimiz sayfanın web adresini yapıştırmamız gerekiyor. Bir kez girdikten sonra, “Şimdi yakala” düğmesine bastıktan sonra, web sayfası yakalamanın nasıl gittiğini bildiren bir ilerleme çubuğu göreceğiz. Birkaç saniye sonra webin tamamı, yukarıdan aşağıya, kaydedilecek görüntünün önizlemesinde görüntülenir.

web sayfasının tamamının görüntüsünü almak
web sayfasının tamamının görüntüsünü almak

Şimdi fare imlecini önizlemenin üzerine getirmeliyiz ve görüntüyü istediğimiz biçimde tüm web ile kaydetmek için “İndir” düğmesine basın. Tarayıcıda görmeden önce, görüntüyü istediğiniz gibi, istediğimiz isim ve formatta indirme seçeneğine tıklayabilmek için farenin sağ tuşuyla tıklamamız gerekecek. Bu, hiçbir şey yüklemeden, Google Chrome veya Apple Safari gibi herhangi bir web tarayıcısından erişerek cep telefonundan da yapabileceğimiz bir şey. Elbette, bir web sitesini tamamen yakalamak için, hiçbir şey yüklemeden veya karmaşık işlemlerden geçmeden daha basit bir yol düşünemiyoruz.

Bir önceki yazımız olan Yaz Tatilinde Keyifli Vakit Geçirmek İçin Yapılabilecekler başlıklı makalemizde Yaz Tatilinde Keyifli Vakit Geçirmek İçin Ne Yapmalıyım, Yaz Tatilinde Keyifli Vakit Geçirmek İçin Yapılabilecek Aktiviteler ve Yaz Tatilinde Keyifli Vakit Geçirmek İçin Yapılabilecekler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat
Araç çubuğuna atla