GenelYemek

Basit Çikolatalı Sufle Tarifi

Basit Çikolatalı Sufle Nasıl Yapılır? Hızlı Çikolatalı Sufle Nasıl Yapılır?

Basit Çikolatalı Sufle Tarifi

Eskiden sadece pastahanelerde ve lüks cafelerde yiyebildiğimiz çikolatalı sufleleri artık evde yapıp yemek çok kolay. Bu güzel lezzetten mahrum kalmamanız için hızlı ve pratik Basit Çikolatalı Sufle Tarifi hakkında tüm bilmeniz ve yapmanız gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Basit Çikolatalı Sufle Tarifi

Basit Çikolatalı Sufle Nasıl Yapılır?

Malzeme listesine bakacak olursak listede üç yumurta, 100 gram bitter çikolata, 3 yemek kaşığı tereyağı, 3 yemek kaşığı un, 3 yemek kaşığı şeker, çay kaşığının dörtte biri kadar tuz, 1 paket vanilya mevcut. Bu malzemeler ile suflenin hamurunu hazırlayacağız. Ardından pişirme kaplarını yağlamak için bir yemek kaşığı tereyağı ve bir yemek kaşığı una ihtiyacımız olacak. Sufle yapımında en dikkat etmeniz gereken konulardan biri hamuru iyi yoğurup yumuşak bir kıvam tutturmaktır. Bu sayede daha lezzetli bir sufle elde etmiş olursunuz.

Çikolatalı Sufle Tarifi

Çikolatalı sufle tarifi için, bitter çikolataları küp şeklinde kesmemiz gerekiyor. Bitter çikolatalar ile 3 yemek kaşığı tereyağını kısık ateşte eritmemiz gerekiyor. Eriyen bu karışım soğuması için bir kenara bırakmamız gerekiyor. Daha sonra 3 yumurta ile 3 yemek kaşığı toz şeker çırparak krema kıvamına getireceğiz. Bu kıvam için biraz uzun çırpmak gereklidir. Bunun için mikser kullanmak en kolay yöntem olacaktır. bu elde edilen krema ile soğumaya bıraktığımız erimiş bitter çikolatayı güzelce karıştırmamız gerekiyor. Malzemelerin içerisine eleyerek incelttiğimiz 3 yemek kaşığı un, bir paket vanilya ve tuzu ekliyoruz. Bu sefer elde edilen karışım için mikser kullanmaya gerek yoktur. Spatula çırpma işlemi için yeterlidir. Hazırlanan sufle kaplarının içerisine tereyağı ve un ekleyerek yapışmasını önlüyoruz. Hazırlanan kapların içerisine sufleyi koyuyoruz ve üzerinde iki parmak kadar boşluk kalmasına özen gösteriyoruz. Daha önce ısıttığımız fırında 200 derece sadece 8 dakika pişirerek suflelerin kıvam almasını sağlayın.

Basit Çikolatalı Sufle Tarifi

Dışı iyi pişmiş ve içi akışkan bir çikolatalı sufle elde etmek istiyorsanız fırının fan özelliğini kesinlikle açmayın. Fan kekin dışını kurutarak içinin hamur kalmasına neden olacaktır. Malzemeleri kalıplara iyice yerleştirmeniz ve piştikten sonra yemek için bir süre beklemeniz gerekiyor. Çikolatalı sufle için bir diğer önemli detay iyi marka çikolata kullanmanızı öneriyoruz. Yazdıklarımızı dikkate alarak bir sufle hazırlarsanız ortaya muhteşem bir tatlı çıkacaktır.

Bir önceki yazımız olan İçinde Çok Fazla Tuz Barındıran Ürünler başlıklı makalemizde İçinde Çok Fazla Tuz Barındıran Ürünler, Tuz Barındıran Ürünler ve Tuzlu Gıdalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu