Araç çubuğuna atla
Web Dünyası

Blog Nasıl Silinir?

Blog Nasıl Silinir? Blog Silmek İçin Hangi Adımlar İzlenmelidir?

Blog Nasıl Silinir?

Blog Nasıl Silinir? İnsanların kendi duygu ve düşüncelerini bir konuya ait yorumlarını yazmalarına Blog denir. Blog yazan kişilere ise Blogger denir. Blogları diğer web sitelerinden ayıran da tamda budur. Kişinin kendi fikrini özgün bir şekilde yazması Blogları tüm web sitelerinden ayırır. Blog ve Bloggerin armasının nedeni günümüzde yaşayan insanların çok fazla internet ortamında gezmesinden ötürü artmıştır.

Blog istenilen her konu hakkında yazılabilen yazılardır. Blog yazmak ve içerik üretmek tamamen Bloggere kalmış bir durumdur. Blogların bir çok türü vardı bazıları sadece kişisel anlatımlar yapar, bazıları bilgi ve haber verme amaçlı yazılar yazar. Alıntı ile yazılmış veya hazırlanmış Bloglar çok fazla okunmaz ve tercih edilmez çünkü insanlar özgün yazıları okumak isterler. Bu tür kalıplaşmış Bloglar okuyucuları haliyle özgün yazılar kadar okunmaz ve değerlendirilmez. Yazı yazmayı gerçekten çok seven, bildiklerini başka kişilerle de paylaşmaya istekli olan, başkalarına yarar sağlayacak olmanın umudunu taşıyan herkes kaliteli bir Blogger olabilir ve özgün yazılar yazabilir her şey kişinin kendi elindedir.

Blogger bir çok insana ücretsiz web sitesi açma imkanı sunduğu için bilgi paylaşımları sürekli olarak artar. Fikir alışverişleri arttıkça Blog kullanıcıları ciddi paralar kazanabilirler. Blog yazarları zamanla Bloglarını silmek isteyebilirler ve bu sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Blog silme sebepleri içinde, şahsi verilerin bulunduğu, adınızın veya diğer özel bilgilerinizin yer aldığı bir Blogu arama motorlarında görmek istemeyebilirsiniz.

Blog Nasıl Silinir? Hangi Adımlar İzlenir?

  • İlk olarak kendinize ait Blogger hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.
  • Sol üst menüde bulunan ayarlar başlığından diğer kısmını seçin.
  • Yeni açılan sayfanın sağ üst tarafında Blogu sil seçeneğine tıklayın.
  • Çıkan uyarı penceresinde Bloglar 90 içinde tamamen silinir seçeneğini onaylayın bu şekilde istemediğiniz Blogu silmiş olacaksınız. Pişman olma durumunda Blog 90 gün bekleyecektir bu süre zarfında geri yükleyebilir ve hatanızı telafi edebilirsiniz.

Blogları Tek Tek Silme Yöntemi

Blog girişi yaptıktan sonra yönetici panelinden ayarlara oradan da diğer sekmesine geçebilirsiniz. Sağ üst kısımda Blogu içe ve dışa aktar seçenekleri var. Burada bulunan Blogu sil seçeneğine tıklamanız gerekiyor tıkladıktan sonra sistem size Blogu sildikten sonra yedekleme yapmak istediğinizi sorar. Blogu yedekleme seçeneği tamamen size bağlı. Blogu yedeklemez iseniz bile 90 içinde tekrar geri getirmek mümkündür.

Bir önceki yazımız olan En Güvenilir Satış Ortaklığı Siteleri başlıklı makalemizde En Güvenilir Satış Ortaklığı Siteleri, En Güvenilir Satış Ortaklığı Siteleri Admitad ve En Güvenilir Satış Ortaklığı Siteleri Gelir Ortakları hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu