Araç çubuğuna atla
Faydalı Bilgiler

Daha Önce Duymadığınız 8 İlginç Bilgi

Duyunca şaşıracağınız ilginç bilgileri sizler için araştırdık ve hazırladık.

Daha Önce Duymadığınız 8 İlginç Bilgi

Daha Önce Duymadığınız 8 İlginç Bilgi nelerdir diye hepiniz merak ediyorsunuzdur. Bu bilgilerin gerçekliği %100 oranındadır. Duyunca bu böyle mi olmuş diyeceğiniz bilgileri sizler için derledik.

Cep Telefonu

Bu bilgi ilk duyduğunuzda inandırıcı gelmeyebilir fakat; gerçekliği neredeyse kanıtlanmıştır. Her 100 insandan 87’si telefonla konuşup yolda yürürken yanında biri geçtiğinde istemsizce yere bakarak o kişinin yanından uzaklaşmaktadır.

Yıldız Kayması

İnsanlar yıldız kayınca dilek tutulması gerektiği inancına sahiptirler. Fakat işin aslı hiçte düşündüğünüz gibi değildir. Yani yıldızlar her zaman yerlerinde sabit olan gök cisimleridir. Yıldız kayması denen kavram aslında yer atmosferine giren milimetreden santimetreye değişen boyutlarda, küçük gök taşlarının yanıp yok olurken bıraktıkları izdir. İnsanlar bu durumu yıldız kayması olarak tanımlamaktadır.

Google Earth

Bu meşhur program dünyanın neredeyse her yerini 365 derecelik bir açı ile bizlere gezdiren bir programdır. Yani dilediğiniz yeri dilediğiniz saatte görerek orada dolaşabilir ve etrafı tanıyabilirsiniz. Buraya kadar her şey normal ama bu programı kullanan insanların %92’si kendi evine gidip bakıyor.

Barış Manço

Ünlü sanatçı Barış Manço tarzı ve müziği ile bizlere kendisini çok sevdirmiştir. Barış Manço’nun pek kimse tarafından bilinmeyen iki farklı özelliği vardır. İlki; Barış Manço’nun gerçek adı Tosun Yusuf Barış Manço’dur. Bir diğer özelliği ise Türkiye’de Barış ismini ilk kullanan kişi olmasıdır.

AK 47 Kalaşnikof 

1947 yılında Mihail Kalaşnikov tarafından üretilen bu silah üretildikten sonra binlerce silah üretilmiş yüzlerce üst versiyonu yapılmış fakat; hala en kullanışlı silahlardan biridir.

Yalnızlık

Kimi zaman insanlar yalnız kalır ve arkadaşları ile arası bozulur. Başka şekilde sevgilisi veya ailesi ile kavga edip uzaklaşır psikologlara göre yalnızlık hissi kimse sizi umursamadığın da oluşmaz. İlgi beklediğiniz anlarda ilgi görülmediğinde oluşur.

Erkekler Mi Kadınlar Mı? 

Dünyanın her yerinde kadınlar erkeklerden daha çok seviyor diye kabul edilir. Kadınların ilişkiler için daha çok emek verdiği kabul edilir fakat durum aslında pekte öyle değildir. Dünyadaki kadın şair sayısı yok denecek kadar azdır.

Bu Telefon Nedir?

Sanıldığının aksine dünyanın en çok satan telefonu İphone değil bu telefondur.

 

Bir önceki yazımız olan Müşteri Potansiyeli Neden Kaybedilir? başlıklı makalemizde Müşteri Neden Kaçar?, Müşteri Neden Kaybedilir? ve Müşteri Potansiyeli Neden Kaybedilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu