Sağlık

Doğurganlığı Arttırmanın Yolları Nelerdir?

Doğurganlığı Arttırmanın Yolları Nelerdir?

Doğurganlığı Arttırmanın Yolları Nelerdir?

Çocuk sahibi olmak her evli çiftin en büyük hayallerinden biridir. Fakat hayatımız boyunca yaşadıklarımız, yediklerimiz ve kalıtsal özelliklerimiz, çevresel faktörler bazen bu hayali elimizden alabilmektedir. Bir çocuk sahibi olmak istiyorsanız ve bu pek mümkün görünmüyorsa doğurganlık durumunu kontrol etmeniz gerekmektedir. Doğurganlığı Arttırmanın Yolları Nelerdir? sorusu bir çok evli çift tarafından merak edilen ve araştırılan konulardan biridir. Evinizde sürekli uygulayacağınız bazı yöntemlerle doğurganlık oranını arttırabilir ve bebek sahibi olabilirsiniz. Evde uygulayacağınız bu basit yöntemler uzun vadede mutlaka işinize yarayacaktır. Bu sayede hem sağlıklı bir yaşam sürüp hemde doğurganlık ihtimalini arttırmak mümkündür.

Sarı kasımpatı çayı
Günde bir kez sarı kasımpatı çayı için. Kadınlarda üreme yeteneğinin yanı sıra erkeklerde doğurganlığı artırmaya yardımcı olacaktır.

Sebzeler ve meyveler
Sağlığınızı korumak için taze meyve ve sebze tüketin. İyi bir sağlık daha yüksek bir doğurganlığa yol açar.

Şarap
Karnınıza şarap uygulayın ve yıkamadan önce bir saat kadar bırakın. Rahmin ısınmasına ve böylece doğurganlığın artmasına yardımcı olur. Her türlü şarap kullanılabilir.

Zeytinyağı
Zeytinyağı da doğurganlık seviyelerini artırmak için harikalar yaratabilir. Zeytinyağını, sıcak duş veya banyodan sonra masaj şeklinde vücudunuza uygulayın.

Biberiye Çayı
Biberiye çayı, doğurganlığı artırmak için erkek hormonal sistemi için faydalıdır.

Nane Yağı
Vücudunuza nane yağı sürün ve cildinize iyice masaj yapın. Banyo suyuna da eklenebilir. Doğurganlık seviyesini artırmaya yardımcı olur.

Sıcak Duş
Cinsel ilişkiden önce sıcak bir banyo yapmayı ya da duş almayı deneyin. İç hormonları harekete geçirir ve kadınların daha hızlı uyarılmasına yardımcı olur. Aynı şekilde sıcak duş erkeklere pek iyi gelmez.

Uzak Durulması Gerekenler Durumlar
Eğer hamile kalmada sorun yaşıyorsanız, özellikle kadınların kaçınması gereken şeyler vardır.

  • Sigara içmekten kaçınılmak doğurganlığı mutlaka arttırır. Bu yüzden sigarayı hayatınız boyunca içmediyseniz bir adım öndesiniz demektir. Fakat sigara içiyorsanız acilen bırakmalısınız.
  • Alkol alımı en aza indirilmeli veya tamamen bırakarak doğurganlık ihtimalini arttırmak mümkündür.
  • Uçucu yağlardan, bazen öngörülemeyen yan etkilerinden dolayı hamilelik süresince uzak durulmalı.

Bir önceki yazımız olan Yiyeceklerin İçinde Kesinlikle Olmaması Gereken Maddeler başlıklı makalemizde Gıdalarda Bulunan BHA & BHT: Kimyasal Koruyucular, Gıdalarda Bulunan Yapay Renklendiriciler ve Gıdalarda Bulunan Yüksek Fruktozlu Mısır Şurubu hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu