FilmSinema - Tv

Dünya Tarihinin En İyi Seri Filmleri

Dünya Tarihinin En İyi Seri Filmleri Hangileridir?

Dünya Tarihinin En İyi Seri Filmleri

Seri filmler genelde ilk filmlerin çok iyi olduğu ardından gelenlerin ise vasat olduğu filmler olarak bilinmektedir. Dünya Tarihinin En İyi Seri Filmleri tüm serinin iyi olduğu ve bir çırpıda izlenebilecek filmlerden oluşmaktadır. Seri film denince herkesin aklına belli başlı bazı filmler gelmektedir. Gelin hep birlikte bu filmlere bakalım.

Geçmişi Olmayan Adam

İlki 2002 yılında çekilen, baş rolünde Matt Damon’ın oynadığı seri beş bölümden oluşur. Hafızasını kaybeden JasonBourne’un maceralarının konu alındığı her film farklı konulardan oluşmuş ve seyircinin beğenisini kazanmıştır.

Yıldız Savaşları

George Lucas tarafından yapılan film, en özgün serilerden biridir. 1977 yılında ilk film, serinin dördüncü bölümü olarak yayınlandığında çok mükemmel bir seri film olacağı belliydi ve beklentileri karşıladı diyebiliriz.

Geleceğe Dönüş

1985 yılında ilk bölümü yayınlandığında büyük sükse yapmış ve daha sonra iki devam filmi daha çekilerek dönemin tüm izleyicilerini etkisi altına almıştır. Geleceğe Dönüş filmi bir çok ödül almış ve başarısını bu ödüllerle taçlandırmıştır.

Baba

MarioPuzo’nun romanından uyarlanan seride MarlonBrando ve Al Pacino efsaneleşiyor. Corleone ailesini anlatan başyapıt, Amerika’da yaşayan İtalyan bir ailenin hayatını eşsiz bir şekilde konu alıyor.

Ipman

Efsane usta Bruce Lee’nin hocası olan Ipman’ın hayatını anlatan film her bölümüyle büyük beğeni kazanmıştır ve her film bir öncekinden çok daha iyi olmuştur.

Rocky

SylvesterStallone’yi üne kavuşturan ve ilk bölümü 1976’da çekilen altı bölümlük efsane seride İtalyan boksör RockyBalboa’nın boks hayatına nasıl girdiğini ve başarılarını anlatıyor.

Süperman

DC çizgi roman dünyasının en popüler kahramanı olan Süperman’in hikayesi 1976 yılında başlamış ve bu seri tam 7 filme kadar devam etmiştir. Her filmde izleyicisi artan Süpermen farklı ülkelerde de çekilmişse de hiç biri orijinali kadar iyi olmamıştır.

Yüzüklerin Efendisi

J.R.R.Tolkien’in aynı adlı fantastik romanından uyarlanan film üçleme olarak yayınlanmış ve her bölümü çok büyük bir izlenme oranı yakalamıştır. Bütün dünyada fenomen haline gelen Dünyada bulunan farklı bir çok ırkın karşılaşması soluksuz izlenebilir.

Buz Devri

Günümüze değin beş bölüm çekilen animasyon seri tüm dünyada büyük başarı yakalamış ve hem çocukların hem de yetişkinlerin en sevdiği seri animasyonlardan biri olmayı başarmıştır.

 

Bir önceki yazımız olan Sinemanın En İyi 7 Tarihi Filmi başlıklı makalemizde En İyi Tarihi Filmler, Gelmiş Geçmiş En İyi Tarihi Filmler ve Sinemanın En İyi 7 Tarihi Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu