Araç çubuğuna atla
Hayvanlar Alemi

Dünyadaki En İlginç Hayvanlar

Dünyadaki En İlginç Hayvanlar Dünyada Yaşayan İlginç Hayvanlar

Dünyadaki En İlginç Hayvanlar

Dünyadaki En İlginç Hayvanlar Dünyada farklı yerler keşfedildikçe daha önce görmediğimiz, adlarını hiç duymadığımız hayvan türleri keşfedilmiştir. Bu hayvanların bazıları isimleriyle, bazıları şekilleriyle, bazıları da özellikleriyle bizi şaşırtabiliyor. Bu yazımızda dünyanın en farklı hayvanları hakkında bilgi vereceğiz.

Venezuela Kaniş Güvesi

Venezuela Kaniş Güvesi

Hem fino köpeğini hemde güveyi andıran bu böcek türü Venezuela’da keşfedilen bir hayvan türüdür. Beyaz tüyleri ve kanatları olan bu hayvan görenleri şaşkına çeviriyor.

 

 

 

 

 

Pembe Peri Armadilosu

Pembe Peri Armadilosu

Armadilo türleri içinde en küçüğü olan Pembe Peri Armadilosu 400 gram ağırlığında küçük sevimli bir hayvandır. Köstebekler gibi yaşam süren Pembe Peri Armadilosunun ana vatanı Güney Amerikadır.

 

 

 

 

 

Tüp Burunlu Meyve Yarasası

Endonezya’da yaşayan bu hayvan sarı burnundan dolayı Tüp Burunlu Meyve Yarasası adını almıştır.

 

 

 

 

 

Okapi

Okapi

Hem zebraya hemde zürafaya benzeyen bu ilginç hayvan Orta Afrika’da yaşar. 2.5 metre uzunluğa kadar erişebilen bu hayvanın zebra gibi çizgileri zürafa gibi uzun bir boyu vardır. Ortalama ağırlığı 300-350 kilogramdır.

 

 

 

 

Armadilo

 

Armalido

Türkiye’de karınca yiyen olarak bilinen armadilo ülkemizde ormanlardan ziyade hayvanat bahçelerinde yaşayan bir hayvandır. Nesli tükenmek üzere olduğu için koruma altına alınmıştır.

 

 

 

 

Deniz Ejderi

Deniz Ejderi

Filmlerdeki gibi enteresan bir görüntüsü olan deniz ejderi dikkatli bakıldığında bilgisayar ortamında çizilmiş bir hayvan gibi görünür.

 

 

 

 

 

Ay- Ay

Ay-Ay

30 santim boyu ve uzun kulaklarıyla fareyi andıran bu ilginç hayvan çok nadir rastlanan bir maymun türüdür. Uzun parmaklı hayvanlar türünün yaşayan tek örneğidir.

 

 

 

 

 

Kırmızı Dudaklı Yarasa Balığı

Kırmızı dudaklı yarasa balığı

Denizde yaşayan bu balık türü yarasa ailesinden olup ürkütücü bir görüntüye sahiptir. Asıl ilginç olan sürekli kırmızı halde bulunan dudaklarıdır.

 

 

 

 

 

Balon Balığı

Balon Balığı

İlginç hayvanların bir çoğu denizlerde yaşayan canlılardır. Balon balığının dış görünüşü çok ilginç değildir fakat yazımızın başında da dediğimiz gibi ilginç özellikleri olan hayvanların başında gelir. Dünya üzerinde bulunan en tehlikeli ve zehirli balık türlerinden biri olan balon balığının tahtayı, tenekeyi ve hatta ince demirleri kesebilecek dişleri vardır.

Kurt Balığı

Kurt Balığı

Bu balık türü soğuk sularda yaşamak zorundadır bu yüzden vücudunda kendi kendini soğutan bir antifiriz üretir. Kurt balığı Atlas Okyanusunda yaşar.

 

 

 

 

 

Dünyadaki En İlginç Hayvanlar

Dünyadaki En İlginç Hayvanlar yazımızda farklı kara ve deniz canlıları hakkında bilgi verdik bu hayvanlar çok sık rastlanmayan ve sürekli karşımıza çıkma ihtimali olan hayvanlar değildir. İlginç hayvanların görüntüleri kadar özellikleri de kan dondurur cinstendir. Demiri kesebilen balıklar, Antifiriz üreten canlılar, farklı tür hayvanlara benzeyen kara canlıları gibi.

Bir önceki yazımız olan Köpeğin Ölmek Üzere Olduğunu Anlayacağınız Belirtiler başlıklı makalemizde Evcil Köpeğin Ölmek Üzere Olduğunu Anlayacağınız 5 Ölüm Belirtisi, Evcil Köpekler Neden Ölürler Köpekler Neden Ölür ve Köpekler Neden Ölür hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu