Gezi

Ege Bölgesinin Gezilecek Can Alıcı Beş Güzelliği

Diğer bölgelerimizde olduğu gibi Ege Bölgesinin de oldukça güzel doğal ve yapay güzelliği bulunmaktadır. Eğer vaktiniz varsa ve Ege Bölgesini gezmek istiyorsanız bu beş noktaya uğramanız yararınıza olur.

Ege Bölgesinin Gezilecek Can Alıcı Beş Güzelliği

Diğer bölgelerimizde olduğu gibi Ege Bölgesinin de oldukça güzel doğal ve yapay güzelliği bulunmaktadır. Eğer vaktiniz varsa ve Ege Bölgesini gezmek istiyorsanız bu beş noktaya uğramanız yararınıza olur. Ege Bölgesinin genel olarak deniz turizminde öne çıktığını görebiliyoruz; ama bunun yanında gezilecek yerler açısından da oldukça zengin olan bu bölgemizin beş güzelliğini şöyle sıralayabiliriz.

Şövalye Adası

Şövalye Adası
Şövalye Adası

Fethiye açıklarında bulunun Şövalye Adası hem yerleşim yeriyle hem de tarihi kalıntılarıyla ziyaretçilerini cezbedecek önemli bir yerdir. Yerleşim yeri olarak ta kullanılan bu ada doğal güzelliğiyle ve sessiz ortamıyla adeta sizleri cezbedecek bir bölgedir. Daha öncelerden Rodos Şövalyelerinin yaşadığı bu bölge ismini buradan alırken burada şövalyelerin yaptırdığı kale, mozaikler ve sarnıçlar güzel bir görüntü sunmaktadır. Tarihte farklı isimlerle anılan bu ada şu an Şövalye Adası olarak adlandırılmaktadır.

 

Ölüdeniz

Ölüdeniz
Ölüdeniz

Muğla ili sınırları içerisinde olan Ölüdeniz ülkemizin önemli tatil bölgelerinden bir tanesi olmuştur. 2016 yılında güzelliği tescillenen bu bölge dünyanın en güzel kumsalı olma özelliğine sahiptir. Mavinin birçok tonunu bulabileceğiniz bu bölgede bembeyaz kumsalı ziyaretçilerin ve tatilcilerin önemli uğrak yerlerinden olmuştur. Ölüdeniz sakin ve dalgasız olmasıyla meşhur durgun bir sudur.

 

Gizlikent Şelalesi

Gizlikent Şelalesi
Gizlikent Şelalesi

Ege Bölgesinin en önemli doğal güzelliklerinden biri de şelalelerdir. Birçok şelalesi bulunan bu bölgenin en güzel şelalelerinden biri de Gizlikent Şelalesidir. Fethiye sınırlarında bulunan bu şelale hem göz zevkinize hitap edecek hem de temiz havayla buluşmanızı sağlayacak doğal güzelliklerden bir tanesidir. Ailenizle gereken uğrayabilecek noktalardan biridir Gizlikent Şelalesidir.

 

Karagöl Tabiat Parkı

Karagöl Tabiat Parkı
Karagöl Tabiat Parkı

İzmir’in önemli mekanları arasında bulunan Karagöl Tabiat Parkı ailenizle kafa dinleyebileceğiniz en güzel mekanlardan bir tanesidir. Deniz seviyesinden 850 metre yükseklikte bulunan bu park adeta temiz hava alabileceğiniz ve ailenizle rahat vakit geçirebileceğiniz güzel yerlerden bir tanesidir. Ege bölgesine tur düzenleyecekseniz bu parka uğramak güzel olacaktır.

 

Pınara Antik Kenti

Pınara Antik Kenti
Pınara Antik Kenti

Fethiye’nin saklı olan güzel yerlerinden bir tanesi de Pınara Antik Kentidir. Fethiye’ye 45 km’lik uzaklıkta bulunan Minare Köyünde bulunur. Yuvarlak bir tepe üzerinde kurulan bu kent tarihin gizli yönlerini bize göstermektedir. Fethiye’ye gidecekseniz gezilecek birçok yer arasına Pınara Antik Kentini de koyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Akdeniz Bölgesinin İç Açıcı Beş Gezi Noktası başlıklı makalemizde Akdeniz Bölgesinin İç Açıcı Beş Gezi Noktası, Akdeniz Bölgesinin İç Açıcı Beş Noktası Yeşil Kanyon ve Akdeniz Bölgesinin İç Açıcı Gezi Noktası Batık Şehir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat
Araç çubuğuna atla