Araç çubuğuna atla
Sağlık

Elma Sirkesinin Vücutta Meydana Getirdiği Değişiklikler

Elma Sirkesinin Vücutta Meydana Getirdiği Değişiklikler Nelerdir?

Elma Sirkesinin Vücutta Meydana Getirdiği Değişiklikler

Elma sirkesi çok yararlı ve gerekli ürünlerden biridir. Elma Sirkesinin Vücutta Meydana Getirdiği Değişiklikler nelerdir? Kilo vermeyi, kolesterol, kan basıncı, insülin direnci gibi durumların artmasını yada azalmasını engelleyerek dengede kalmasını sağlamaktadır. Elma sirkesi vücutta meydana gelebilecek bir çok ciddi hastalığın önüne geçebilecek güçte bir üründür.

Elma Sirkesinin Vücutta Meydana Getirdiği Değişiklikler Nelerdir?

Yediklerinizi Daha Güvenli Kılar

Diyet yaparken, beslenmenize çok sayıda tavuk, deniz ürünleri ve taze ürün ekleyeceksiniz. Ne yazık ki, bu yiyeceklerin hepsi çeşitli bakteri ve virüsleri taşıyabilir. Salmonella, listeria veya E. coli gibi gıda kaynaklı mikroplarla kolayca kirlenebilir. Elma sirkesi yemek zehirlenmesine neden olan bakterileri öldürebilir. Bazı çalışmalar, sirkenin gıdadaki bakteri seviyesini% 90 oranında azaltabileceğini ve bazı virüslerin% 95’ini ortadan kaldırabileceğini göstermiştir. Tabii ki, yine de yiyeceklerin hijyenine dikkat etmeli ve tüm ürünleri dikkatlice yıkamalısınız.

İştahı Bastırır

Hepimiz aşırılıkların öldürücü olduğunu biliyoruz. Beyniniz, yağ ve şeker açısından zengin yiyecekleri yemek konusunda oldukça ikna edici olabilir. Ancak elma sirkesini yemeklerle birlikte almak, beyninizdeki iştahı kontrol eden merkezleri bastırabilir. Sürekli kendinizle mücadele etmeden diyet yapmayı hayal edin! Bunun bir başka faydası da yemeklerin midenizde uzun süre kalmasıdır. Bu, daha uzun süre kendinizi tok hissedeceğiniz anlamına gelir. Çalışmalar, ACV’yi yemekleriyle alan insanların, gün boyunca 200-275 daha az kalori aldıklarını göstermiştir.

Kolesterolü Düşürür

Elma sirkesi, diyet sırasında motivasyonunuzu yüksek tutmanıza yardımcı olabilecek başka faydalar sağlar. Birincisi, kötü LDL kolesterolünü düşürmesi ve aynı zamanda iyi HDL kolesterolü yükseltmesidir. Ayrıca tehlikeli trigliserit seviyelerini arttırdığı gösterilmiştir. Aşırı kilolu insanlar, yüksek kolesterol riski taşırlar. Daha iyi sağlık isteyen herkes bir elma sirkesi rejimini göz önünde bulundurmalıdır, ancak aktif olarak kilo vermeye çalışan insanlar, bir taşla birkaç kuş vurduklarını bilmeliler.

Yağ Yakar ve Yağı Azaltır

Birincisi, asetik asit yağ yakmanıza yardımcı olur. Fakat daha da iyisi, aslında vücudun yağ tutma eğilimini azaltır. Sıçan ve fare çalışmalarında , asetik asidin, göbek ve karaciğer yağ depolamasını azaltan genleri aktive ettiği bulundu. İnsanlarda yapılan ileri çalışmalar bu sonucu desteklemiştir. Japonya’dan yapılan bir insan araştırması, her gün bir ya da iki çorba kaşığı elma sirkesi tüketen katılımcıların, her gün kilo vermenin yanı sıra vücut yağ yüzdesinde, bel çevresinde ve trigliserit seviyelerinde bir düşüş olduğunu tespit etti.

Metabolizmayı Hızlandırır

Metabolizma vücudun en çok yanlış anlaşılan fonksiyonlarından biridir. Aslında vücudun yaşamı sürdürmek için yapması gereken işlevlerin koleksiyonunu açıklar. Yiyeceklerin yakıta dönüştürüldüğü sindirim, bu işlevlerden sadece bir tanesidir. Bununla birlikte, metabolizmanız ne kadar yüksek olursa, vücudunuz o kadar fazla kalori yakar ve kilo vermek o kadar kolay olabilir.

Kan Basıncını Düşürür

Hayvan deneyleri, elma sirkesinin kan damarlarını daraltmaktan sorumlu olan enzimi engellediğini, dolayısıyla düzenli olarak kan basıncınızı düşürebildiğini gösteriyor. Dürüst olmak gerekirse, seçtiğiniz kilo kaybı planınızla birlikte elma sirkesi diğer tüm çabalarınız üzerinde sinerjistik bir etkiye sahiptir. Örneğin, hipertansiyon kalbinizin istirahatte bile çalışmasını zorlaştırır. Kilo vermek için egzersiz yapmanız gerekir, ama aynı zamanda gerginlik altındaki kalbe karşı nazik olmanız gerekir. ACV, zaten kalp üzerindeki yükü hafifleten, ayrıca tehlikeli kan basıncını düşüren kilo vermenize yardımcı olabilir. Bu, egzersiz yoğunluğunuzu artırmak için sizi iyi bir yere götürebilir.

Bir önceki yazımız olan İnflamasyonu Azaltmanın Etkili Yolları başlıklı makalemizde Enflamasyon Nedir?, Enflamasyonu Azaltmanın Yolları ve İnflamasyon Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu