DekorasyonFaydalı Bilgiler

Ev Taşımanın Püf Noktaları

Ev Taşımanın Püf Noktaları Nelerdir? Ev Nasıl Taşınır?

Ev Taşımanın Püf Noktaları

Ev Taşımanın Püf Noktaları nelerdir? Hepimizi rahatsız eden kiracılığın belkide en zor aşaması ev taşımaktır. Ev taşırken neredeyse her taşımada bir ev eşyamız zarar görür, kırılır, çatlar, tozlanır tüm bu olumsuzluklar bizi ciddi anlamda etkiler. Taşınma kararı verdikten sonra uzunca bir süre kendinize uygun olan evi aramanız önemli bir husustur. Taşınacağınız ev eşyalarınıza uygun olmalı konum olarak size kolaylıklar sağlamalı ve yaşam kalitesi açısından sizi zorlamamalıdır. Ev ararken en önemli etkenlerden biride eve ödeyeceğiniz kira miktarıdır kiranın sizi zorlamaması ve gelirinize uygun olmalı sizi maddi anlamda zorlamamalıdır. Taşınma öncesi tüm bu koşulları sağladıktan sonra taşınacağınız evi temizlemek eşyaları taşıma sırasında işlerinizi dahada kolaylaştıracaktır. Taşınmayı kolaylaştıran maddeleri aşağıda sıralayarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız gelin beraber bu kolaylıklar nelerdir bakalım.

Taşınma Sırasında Eşyalar Nasıl Toplanır? Ev Taşımanın Püf Noktaları

Taşınacak ev bulduktan sonra hemen taşınma işlemini gerçekleştirmek sizi zora sokacağı için taşınmadan en az 3 gün önce ev eşyalarınızı toplamaya başlamanız gerekmektedir. Bir not defterine sırasıyla ne yapacağınızı planlayarak gün gün taşınma sırasında nelerin toplanacağı nelerin aynı kutuya koyulması gerektiğini yazmalısınız. Kırılacak eşyaları, çelik mutfak eşyalarını ayrı ayrı koli haline getirmek hangi eşyayı evden ilk çıkaracağınızı planlamak hatta yük aracına eşyaların nasıl ve ne şekilde konmasını planlamak bile çok önemlidir. Taşıma aracı gelmeden evvel tüm hazırlıklarınızı bitirmiş olursanız eşyaları nasıl ve ne şekilde dizmek istediğinize karar verebilmek için vaktiniz olur.

Dönelim eşyalarınızı nasıl toplayacağınıza öncelikle beyaz eşyalarınızı buz dolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, gibi zarar görmesi muhtemel eşyalarınızın uç kısımlarını koruyacak aparatlar takarak korumanız çok önemlidir bu aparatları züccaciyelerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Bir diğer önemli husus kırılacak mutfak eşyalarını aynı kolilere koyarak her bardağı ve tabağı tek tek gazete ile muhafaza etmeniz gerekmektedir. Aynı koliye konan kırılacak eşyaların bulunduğu kolilere mutlaka içinde kırılma ihtimalleri olduğunu belirten bir yazı yazmalı veya sticker yapıştırmanız gerekmektedir. Taşınmadan önce toplanma sürecinde evinizde kullanmadığınız eşyalarla kesinlikle vedalaşın bu eşyalar kafa karışıklığı yaratacağı için sizi zorlayabilir. Taşınma sırasında koli, bant, gazete gibi eksikleri kesinlikle giderin bu eksikler giderilmediği takdirde toplanma sırasında sizi zor durumda bırakacaktır. Ev Taşımanın Püf Noktaları nelerdir? sorunuzun cevabını mümkün olduğunca vermeye çalıştık.

Bir önceki yazımız olan Değeri Bilinmeyen Önemli İnsanlar başlıklı makalemizde Bilinmeyen Mucitler, Bilinmeyen Önemli İnsanlar ve Değeri Bilinmeyen Önemli İnsanlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu