Dekorasyon

Evde Altın Yaldız Vazo Yapımı

Evde altın yaldız vazo yapımı konusu ile yeni bir kendin yap ürünü yapıyoruz. Son zamanların kendin yap trendi yükselişe devam ederken birbirinden farklı fikirlerle sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz.

Evde altın yaldız vazo yapımı konusu ile yeni bir kendin yap ürünü yapıyoruz. Son zamanların kendin yap trendi yükselişe devam ederken birbirinden farklı fikirlerle sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Yeni karşılaştığımız ve çok tatlı bir görünüme sahip olan altın yaldız vazoyu evde yapmanızda oldukça kolay.

Evde Altın Yaldız Vazo Yapımı İçin Gerekli Olan Malzemeler

  • Altın yaprak
  • Metal yaprak yapıştırıcı
  • Fırça
  • Herhangi bir cam hazne

Evde Altın Yaldız Vazo Yapımı İçin İzlenmesi Gereken Yol

Arkadaşlar oldukça az malzeme ile muhteşem bir altın yaldız vazoyu evde kendiniz yapabilirsiniz.

evde altın yaldız vazo yapımı adımları
evde altın yaldız vazo yapımı adımları

Adım 1: Öncelikle vazo yapımına uygun bir cam şişe tedarik edin ( Cam şişe tedarikinde zorlanırsanız eğer 1.5 tl karşılığında marketlerden cam şişeli sulardan satın alabilirsiniz. )

Adım2 : Cam üzerine uygulamak istediğiniz şekli belirleyin ve daha sonra bu şekil doğrultusunda camın metal yaprak yapıştırıcı ile fırça yardımı ile kaplayın. Yapıştırıcının yaklaşık 10 dakika kadar bir miktar kurumasını bekleyin.

Adım 3: Altın Yaprağınızı alıp yapıştırıcı uyguladığınız bölgeye yapıştırın. Yaldızınızın düzenli olabilmesi için yaprak yaldızı parmağınızla düzelterek yavaş yavaş uygulayın.

Adım 4: Yaldızı tüm yapışkanlı bölüme yapıştırdıktan sonra 1-2 dakika bekleyin ve altın yaldız yapışkanını kaldırın. Eğer vazonuzda yapışkansız kalan bölgeler kaldıysa bu bölgelere az daha yapıştırıcı sürerek yaldız kağıdınızı bu bölgelere tekrar uygulayın.

Adım 5: İstediğiniz alan komple yaldızla kapanana kadar adım 4 ü uygulamaya devam edin. Vazonuza yaldızınızı yapıştırdıktan sonra daha iyi yapışması için yumuşak uçlu bir fırça ile vazonun etrafındaki varakları iyice yedirebilirsiniz.

Bu işlemleri sırası ile yerine getirdiğimizde altın yaldız vazo yapımı tamamlanmış olacaktır. Dilerseniz ufak süslemelerde vazonuzu da süsleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Abajur Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde Evde Abajur Nasıl Yapılır ?, Evde Abajur Süsleme ve Evde Abajur Yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat
Araç çubuğuna atla