Dekorasyon

Evde Siyah Beyaz Mumluk Yapımı

Evde yapımı en çok tercih edilen ürünlerden biride mumluktur. Bu yazımızda evde siyah beyaz mumluk yapımı hakkında sizlerle çok güzel bir fikir paylaşacağız. Evde mumluk yapımı konusunda çok fazla alternatif bulunuyor ve bunların her biri birbirinden güzel ancak bu içeriğinizde anlatacağımız evde siyah beyaz mumluk yapımı diğer tüm evde yapılan mumluk modellerinden daha şık ve daha güzel.

Evde Siyah Beyaz Mumluk Yapımı İçin İhtiyacınız Olan Malzemeler

  • Şeffaf bardaklı mum
  • Siyah akrilik boya
  • Beyaz akrilik boya
  • Beyaz sprey boya
  • Fırça

 

Evde Siyah Beyaz Mumluk Yapımı İçin İzlenmesi Gereken Adımlar

Adım 1: Öncelikle mumunuzun üzerini bir bez parçası ya da bir kağıt gibi bişeyle kapatın ve sprey boyanızı bardağın dışına dikkatlice uygulayın. Uyguladıktan sonra boyanın kuruması için en az 5 saat bekleyin.

Adım 2: Eğer bardağınız üzerinde benekler oluştuysa bardağınızı bir zımpara yardımı ile hafifçe zımparalayın.

Adım 3: Daha sonra akrilik boya ile bardağın dışını iyice boyayın.

Adım 4: Beyaz boya işlemini tamamladıktan sonra siyah boyaya geçebilirsiniz. Siyah noktaları yapınca önce büyük boy noktaları bardağın etrafına her tarafa orantılı gelecek şekilde az bir miktarda yapın. Büyük boy siyah noktaları yaptıktan sonra aynı şekilde bardağın her yerine orantılı gelecek şekilde orta boy noktalarınızı uygulayın. Son olarak da aynı mantık ile küçül boy noktalarınızı uygulayın.

Dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri sprey boyayı sadece bardağın dış kısmına uygulamak olmalı. Sprey boya bardağın iç kısmına uygulanırsa eğer sprey boyanın yanıcı özelliğinden dolayı bardağın etrafı yanabilir. Bu yüzden evde siyah beyaz mumluk yapımı esnasında en çok dikkat etmeniz gereken nokta sprey boyanın uygulama alanı olmalıdır.

Yine sizlere birbirinden güzel kendin yap örnekleri ile paylaşım yapmaya devam edeceğiz. Sağlıcakla kalın.

Bir önceki yazımız olan Nakış Çemberi Süsleme başlıklı makalemizde Nakış Çemberi Modelleri, Nakış Çemberi Süsleme ve Nakış Çemberi Yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat
Araç çubuğuna atla