DekorasyonModa

Evinizi Değiştirecek Dekorasyon Önerileri

Evinizi Değiştirecek Dekorasyon Önerileri Evinizi Dekore Etmek İstiyorsanız Makalemizi Mutlaka Okumanızı Tavsiye Ediyoruz

Evinizi Değiştirecek Dekorasyon Önerileri

Evinizi Değiştirecek Dekorasyon Önerileri Hayatımızın her alanında karşılaştığımız dekorasyon, göz zevkimizin tanımladığı eşyaların bir araya gelmesiyle oluşan bir bütünüdür. İş yerinde, mağazada, okulda, evde, alışveriş merkezlerinde, eczanelerde, hastanelerde gözlerimizin ulaştığı her yere ulaşan bir kavramdır. Vaktimizin çoğu evimizde, iş yerimizde geçiyor, kendimizi daha iyi hissetmek, sıkışmışlık duygusuna kapılmamak için evimizi zevkimize göre dekore etmek en doğal hakkımızdır. Evinizi güzelleştirecek dekorasyon önerilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İşe Duvarlardan Başlayın

Ev dekorasyonunda en önemli nokta duvarlardır. Duvarlarda eski boya varsa hemen yenilemenizi tavsiye ediyoruz. Zira kirli duvarlar ne yapılırsa yapılsın evin güzelliğini ortaya çıkarmaz ve kötü bir görüntüye sebep olur. Daha sonra bu duvarlara zevkinize göre bir kaç tablo asabilir veya resimlerden oluşan bir duvar çerçevesi modeli oluşturabilirsiniz. Duvarların boş kalması eve sadelik katar fakat bir şeyler asmak görüntüyü bambaşka bir boyuta taşır.

Evinizde Şık Işıklandırmalar Kullanın

Dekorasyonda bir diğer önemli nokta evinizi ışıklandırmaktır. Ev ışıklandırması avizeler veya spot lambalar bulunduğunuz ortama bambaşka bir hava katacaktır. Güzel ve şık avizeler odanızın ve duvarın tonlarında olursa bir dekor şıklığı meydana gelecektir. Eğer biraz el beceriniz varsa bir kaç ampulle mutfakta, yatak odasında kendi imkanlarınızla ışıklandırma yapabilirsiniz.

Evinizde Kahverengi ve Tonlarını Kullanın

Hemen hemen her eve yakışan kahve tonları evinizin her köşesinde kesinlikle bulunmalı. Mutfak dolapları, koltuklar, masalar, halılar eve çok farklı bir hava katacaktır. Kahverengi ve tonları orman havası da estireceği için evinize her girdiğinizde içiniz huzur dolacaktır.

Yeni Dolaplar Keşfedin

Evlerde bulunan eski kapaklı dolaplar yerlerini yavaş yavaş açık kapılı dolaplara bırakıyor. Dolabın içini düzenli ve estetik bir biçimde dizerseniz ortaya muhteşem bir görüntü çıkacaktır. Evinizdeki eski dolapları da kapaksız kullanmanız mümkündür.

Eski Tepsilerden Ayakkabılık Yapın

Eski ve kullanmadığınız bir servis veya fırın tepsisinin içine bir parça halıyı ölçüsüne göre keserek yerleştirin. Kışın çamur ve karla eve gelenlerin ayakkabılarını bu tepsiye koyun, antreniz kirlenmesini önlemiş olursunuz.Dilerseniz tepsinin içini görselde ki gibi taşlarla da doldurabilir ve boyayabilirsiniz.

 

Çocuklara Odalarını Sevdirin

Özellikle kız çocukları odalarında çok fazla zaman geçirirler. Yatak, dolaplar ve çalışma masasının dışında zevk aldığı hobiler için ayrı alanlar yaratmalı ve onların zevkleri doğrultusunda bir oda dekore etmelisiniz. Örneğin resim yapmayı seviyorsa veya müzikle ilgileniyorsa hobileri ile ilgili eşyalarını kendi odasında kullanabileceği yerlere yerleştirebilirsiniz. Duvarın bir bölümüne kara tahta görünümü vererek çocuğunuzun özgürce resim yapabileceği bir alan yaratabilirsiniz.Böylece çocuğunuz odasına alışır ve oyun oynamak için salona veya mutfağa gelmek zorunda kalmaz.

 

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Lambader Kullanımı başlıklı makalemizde Dekorasyonda Lambader Kullanımı, Lambader ve Lambader Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu