Akıllı ÜrünlerBilgisayarTeknolojiÜrünler

FPS Oyunlarında Excalibur G900 Testi

FPS Oyunlarında Excalibur G900 İncelemesi

FPS Oyunlarında Excalibur G900 Testi

FPS Oyunlarında Excalibur G900 Testi Casper’ın yenilediği Excalibur G900 oyun laptopunu FPS oyunlarında test ettik. Peki FPS oyunları nedir? Kısaca şöyle özetleyebiliriz.

Birinci kişi nişancı oyuncu karakterinin kendi gözünden oynandığı oyun türü olan FPS oyunları yüksek ekran hızı gerektiren oyunların en başında geliyor. Özellikle ekran hertz (Hz) yani yenileme hızı ve tepkime süresi özellikle bu tip oyunlar için oldukça önemli. Bizde bu nedenle ekran hızı konusunda iddialı olan modellerden Excalibur G900‘ün tüm detaylarını inceledik.

FPS Oyunlarında Excalibur G900 Testi ve Performansı

Excalibur G900‘ü FPS oyunlar kategorisinde yer alan; Doom Eternal, Volarant ve Fortnite ile deneyimledik. Oyunların tümünde herhangi bir kasma, donma, ekranda yırtılma, gölgelenme, hayalet efekt gibi herhangi bir sorunla karşılaşmadık. En yüksek performanslı oyunlarda bile akıllı turbo soğutması sayesinde GPU ve CPU sıcaklık değerlerini de kabul edilebilir seviyelerde tutabildik. Bu arada NOT: klavyesi üzerinde bulunan tek tuşla Excalibur G900’ün turbo fanını açarak, soğutma seviyesini de en üste çekebiliyorsunuz. Bu da önemli bir rahatlık sağlamış. Lafı çok da uzatmadan Excalibur G900‘le ulaştığımız bu oyunlarda ulaştığımız FPS değerleri şu şekilde:

Doom Eternal 95-150 FPS aralığında
Valorant 100 – 230 FPS aralığında
Fortnite 80 – 160 FPS aralığında


Bu arada Excalibur G900‘le test ettiğimiz bu oyunların çözünürlük seviyelerinin FULL HD ve en yüksek çözünürlüklerde olduğunu da söylememiz doğru olacaktır.

Excalibur G900 En Son Nesil İşlemci ve Ekran Kartlarına Sahip

Excalibur G900’de NVIDIA’nın son nesil RTX grafik işlemcilerinin kullanılması da Casper’ın oyun severler için oldukça iyi bir oyun bilgisayarı sunmasını sağlamıştır. Ekran Hız ve tepkime sürelerini besleyen bu RTX grafik işlemcilerin yanında 10.Nesil Intel Core işlemcide uygulamaların hızlı çalışmasını desteklemiş. Performans konusunda güçlü bir bilgisayar olan Excalibur G900 tabiki de sadece oyun konusunda rahatlık sağlamıyor. Mimarlık, Mühendislik uygulamaları, Tasarım programları gibi yüksek performans isteyen konularda da Excalibur G900 işinizi hızlı yapmanızı sağlayarak zamandan tasarruf yapmanıza yardımcı olacaktır. Casper’ın resmi web sitesi üzerinden alanınıza ve maddi durumunuza uygun Excalibur G900‘ü satın alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Türkiye’de Satılacak İlk Elektrikli Volkswagen başlıklı makalemizde Türkiye’de satılacak ilk elektrikli Volkswagen, Türkiye’de Satılacak İlk Elektrikli Volkswagen ID.4 ve Volkswagen ID.4 hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu