FilmSinema - Tv

Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Mafya Filmi

Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Mafya Filmi

Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Mafya Filmi

Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Mafya Filmi ile karşınızdayız. Bu filmlerin hepsi tarihin görmüş olduğu en iyi mafya filmleri olarak bilinmekte. Silahlı ve güçlü insanların haklı olabileceğini anlatan bu filmler sizlere gerçek mafya hakkında bir çok bilgi verecektir.

The Godfather II – Baba 

Baba – The Godfather II

Vito Carleone Amerika’ya yeni gelen mafyaların liderlerinden birini öldürmüş ve saygınlık kazanmıştır. Daha sonra 50 yılın ardından Michael Corleone, Washington’da senato komitesine aile işleriyle ilgili ifade verir 1972 yapımı ilk filmin devamı olan yine yazar Mario Puzo ve yönetmen Francis Ford Coppola’nın ellerinde çıkmış ve bir önceki filmden daha iyi kabul edilmiştir.

The Godfather – Baba 

Baba – The Godfather

Sinema izleyicilerine mafya filmlerini sevdiren serinin ilk filmi olarak izleyici ile buluşmuştur. Bu film öylesine efsaneleşmiştir ki replikleri hala tüm dünyada kullanılmaktadır. Aynı ismi taşıdığı Mario Puzo romanından sinemaya uyarlanmıştır. Marlon Brando ve Al Paçino filmin baş rolü olarak yer almaktadır.

Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Mafya Filmi

Carlito’s Way – Carlitonun Yolu

Carlito’s Way (Carlitonun Yolu)

Al pacino yani Carlito uyuşturucu kaçakçılığından hapse girip çıkmış eski birer mahkumlardır. Carlito hapisten çıktıktan sonra hatasız bir hayat düşler ama hesaba katmadığı bir şey vardır geçmişi bir gölge gibi onu hep takip etmektedir.

City Of God – Tanrı Kent

City Of God (Tanrı Kent)
City Of God (Tanrı Kent)

2002 Brezilya yapımı olan filmde 10 yaşından itibaren hayatını soygun yaparak geçindiren bir grup çocuğun hikayesini konu almak. Bu hikaye sonunda çocukların başına gelenler ve neler yaşadıklarını anlatan çarpıcı bir mafya filmi.

Goodfellas – Sıkı Dostlar

Goodfellas (Sıkı Dostlar)
Goodfellas (Sıkı Dostlar)

Gerçek hayatta yaşanmış bir konunun ele alındığı filmde Robert De Niro, Ray Liotta ve Joe Pesci baş rolü paylaşıyorlar bu sıkı dostların muhteşem hikayesini izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Once Upon a Time in America – Bir Zamanlar Amerika

Once Upon a Time in America (Bir Zamanlar Amerika)
Once Upon a Time in America (Bir Zamanlar Amerika)

Sergio Leone’nin yönettiği son film olan Once Upon a Time in America(Bir Zamanlar Amerika) 1984 yılı İtalya ABD ortak yapımı olarak bilinmekte. Filmdeki sahneler çekildiği döneme göre oldukça iyi durumda.

Reservoir Dogs – Rezervuar Köpekleri

Reservoir Dogs (Rezervuar Köpekleri)
Reservoir Dogs (Rezervuar Köpekleri)

En iyi mafya filmleri arasında yer alan Reservoir Dogs(Rezervuar Köpekleri) 1992 yılı Tarantino filmlerinden biri olarak karşımıza çıkmıştır. 28 sene önce seyirci ile buluşan bu filmin hala güçlü bir seyirci kitlesi bulunmakta.

Scarface – Yaralı Yüz

Scarface (Yaralı Yüz)
Scarface (Yaralı Yüz)

De Palma ve Al Paçino’nun enfes buluşmasını gördüğümüz bu filmde öfke ve hırsın bir adamın başına neler açtığını görüyoruz. Al Paçino sevenler ilk çıktığı günden beri bu filmi defalar izlemişlerdir. Sizde izlemediyseniz mutlaka bir göz atın.

The Departed – Köstebek

The Departed (Köstebek)
The Departed (Köstebek)

The Untouchables – Dokunulmazlar

The Untouchables (Dokunulmazlar)
The Untouchables (Dokunulmazlar)

Bir önceki yazımız olan Gelmiş Geçmiş En İyi Biyografi Filmleri başlıklı makalemizde Biyografi Filmi, En İyi Filmler ve Gelmiş Geçmiş En İyi Biyografi Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu