FilmSinema - Tv

Gelmiş Geçmiş En İyi Biyografi Filmleri

Gelmiş Geçmiş En İyi Biyografi Filmleri

Gelmiş Geçmiş En İyi Biyografi Filmleri

Gelmiş Geçmiş En İyi Biyografi Filmleri ile sizlerin karşısındayız. Biyografi filmleri her zaman başarı hikayelerinin yada dramın en doruğa çıktığı hayatları konu alan filmlerin genelidir. Bu tür filmler her zaman izleyicinin ilgisini çeker ve film vizyona girer girmez geniş bir kitleyi kendine çeker. Bu yazımızda en iyi biyografi filmlerini sizler için derledik.

1- Jobs

Apple’nin kurucusu Steve Jobs’un Aplle’ı nasıl kurduğunu ve bu süreçte nelerle baş ettiğini ve hayallerine uğruna yaptığı fedakarlıkları konu alan mğkemmel bir film. Jobs filmi mutlaka izlemeniz gereken filmlerden biridir. İlk fırsatta izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Akıl Oyunları

Nobel ödüllü Amerikalı matematikçi John Nash’in hayat hikayesini anlatan 2001 yapımlı biyografi  filmdir. Film bir kitaptan uyarlanmış ve izleyici ile buluşturulmuştur. Şizofreni hastası olan yeni mezun bir öğrencinin bir konferans sırasında aniden bir psikiyatrisin karşısına çıkmasıyla asıl gerçek anlaşılmaya başlar ve Nash’in aslında kim olduğu herkesçe bilinir.

Umudunu Kaybetme

Umudunu kaybetme filmi American yapımı bir film olarak karşımıza çıkmaktadır. Chris Gardner’in biyografisini andıran bu filmde Chris Gardner’i Will Smith canlandırıyor. Chris Gardner iki yakasını bir araya getiremeyen bir aile babasıdır. Maddi zorluklar yaşayan Chris Gardner evi terk eder. Bir borsa şirketinde iş bulur ama sadece stajyerlik olarak görev yapar. Parası olmayan bir babanın oğlu ile yalnız kalması ve sokaklarda yaşaması öyle güzel anlatılıyor ki izlerken sizde umudunuzu kaybetmemeyi öğreneceksiniz.

Sosyal Ağ

Mark Zuckerberg’in hayatını anlatan bu filmde Mark’ın neler yaşadığı ve Facebook’u nasıl kurduğu anlatılıyor. Mark’ın ne kadar zor şartlar altında bir sosyal paylaşım sitesi kurduğunu ve bu siteyi kurarken başından geçenler tek tek anlatılıyor.

Kanunsuzlar

Biyografi tarzında bir film olan Kanunsuzlar mutlaka izlemeniz gereken filmlerden biridir.

Piyanist

Wladyslaw Szpilman’ın hayatının anlatıldığı bir biyografi filmidir.  Wladyslaw Szpilman başarılı bir piyanisttir. 2.Dünya savaşında Almanların Polanya’yı işgal etmesiyle hayatı kabusa döner. Yahudi olmasına rağmen şans eseri toplama kampına gitmekten kurtulur. Daha sonra bir alman subayın yardımı ile hayatta kalır ve filmdeki palto sahnesi efsaneleşmiş sahnelerden biridir.

Marilyn’le Bir Hafta

Oxford’dan yeni mezun olan Clarke kariyerine film endüstrisinde ilerlemeye karar verir. Başrolünde Marilyn Monroe”nun oynadığı filmde asistanlık yapmaya başlar ve olaylar Moroe ile olaylar gelişir. Olaylardan sonra aralarında bir elektriklenme başlar.

Bir önceki yazımız olan Farklı Konulu Birbirinden İlginç 20 Karakteristik Film başlıklı makalemizde En Çok İzlenen Filmler, Farklı Konulu Birbirinden İlginç 20 Karakteristik Film ve İlginç Filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu