Faydalı BilgilerGenelÜrünler

İkinci El Araba Alırken Nelere Bakmalıyız?

İkinci El Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir?

İkinci El Araba Alırken Nelere Bakmalıyız?

İkinci El Araba Alırken Nelere Bakmalıyız? İkinci el arabaların son bir kaç yıl içinde satışı bir hayli artmıştır. Çok daha uygun fiyatlarla satın aldığımız bu arabalar her bütçe için zaman zaman uygun olabiliyor. Araba alırken en doğru tercihi yapmak için bazı durumlarda dikkatli olmamız gerekiyor. Bu durumlara dikkat ederek hem uygun fiyatlı hem de uzun kullanımlı araçlara sahip olmak mümkündür. İkinci el araba almak isteyenler ilk olarak otomobil ilan sitelerinde detaylı incelemeler yapmalıdır, bu sayede araçların fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Bu tarzdaki sitelerden araba almaya karar verirseniz aracı görmeye giderken yanınızda bu işten anlayan birini götürmek size fayda sağlayacaktır. Bu kişi arabayı inceleyerek doğru tespit yapıp araba hakkındaki düşüncenizi netleştirir.

Aceleci Davranmayın

İkinci el araç alırken mutlaka detaylı araştırma yapın. Beğendiğiniz bir araç sandığınız kadar temiz olmayabilir. Çevrenizde bu işlerden anlayan birileri mutlaka vardır. Arabanın genel durumunu bu kişilerden yardım alarak öğrenmeniz mümkündür. Acele etmezseniz aynı arabayı daha uygun fiyata ve daha iyi durumda farklı yerlerde bulabilmeniz mümkündür.

İkinci El Araba Alırken Nelere Bakmalıyız?

Arabadan anlayan kişilerin ilk dikkat edeceği nokta da süspansiyonun iyi durumda olmasıdır. Bunu da incelemek için aracı güçlü bir şekilde sallamanız gerekmektedir. Sallanmadan sonra durma süresi aracın süspansiyonu hakkında biraz bilgi sahibi olmanızı sağlar. Birkaç kere sallanıp duruyorsa bir problem yok demektir. Araçta uzaktan gözlenen bir denge sorununun olmaması yine bu araç hakkında size fikir verir.Aracın karışmış olduğu kazaları tespit etmek hem yapılan girişimleri hem de araçta değişen parça olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlar. Kazada hasar miktarlarını ve tarihlerini de gördüğünüz hasar kaydı araba hakkındaki düşüncelerinizi netleştirir.

Araçla Deneme Sürüşü Yapın

Alacağınız aracı görmekle asla yetinmeyin. Sahibinden rica edin ve araçla bir kaç tur atın. Kendiniz anlamıyorsanız yanınızda götürdüğünüz yakınınızdan rica edin. Arcın yol tutuşu ve dengesini, frenleri ve gücünü sürerek test edebilirsiniz. Bu sayede aracın durumu hakkında bir çok şeyi öğrenmiş olursunuz.

İkinci El Araba Alırken Nelere Bakmalıyız?

Alacağınız aracı iyice araştırdıktan sonra exper raporuna mutlaka göz atın ve eski sahibinin dedikleriyle uyuşup uyuşmadığını kontrol edin. Raporlarda %90 lık bir doğruluk oranı olur ve buda aracın alınıp alınmayacağı hakkında size bilgi vermiş olur. Aracın kilometresi ve yaşını dikkatli bir şekilde incelemeli ve tarafsız bir motor ustası aracılığı ile aracın genel durumuna bakılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Kedilerin Vücut Dilleri Ne Diyor? başlıklı makalemizde Kediler Ne İster?, Kediler Vücut Dilleri Ne Demek İstiyor? ve Kedilerin İstekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu