Sosyal MedyaTeknoloji

İnstagramda Kaç Kişi Şikayet Ederse Hesap Kapatılır

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformu olan instagram kullanırlığı dünya genelinde gün geçtikçe artmaktadır. İnsanlar genelde şifrelerini unuttukları eki instagram hesaplarını kapattırmak ister ama instagramda kaç kişi şikayet ederse hesap kapatılır sorusunun cevabını merak ederler. Buna göre instagram hesabını şikayet ederek kapatma işlemini yaparlar. Şifresini unuttuğunuz instagram hesabını kapatmanız için hangi yolları izlemeniz gerekmekte. Şikayet ederek instagram kapatabilir misiniz. Kaç şikayet ile instagram hesabı kapatılır gibi tüm soruları bu yazımızda cevaplayacağız.

Bilindiği üzere her yeni sosyal medya platformu ilk kurulduğu dönemlerde çok popüler olmasa da zaman geçtikçe daha çok popüler olmaya başlamaktadır. İnstagramda ilk açıldığı zamanlarda çok popüler değildi ama bugün en çok tercih edilen sosyal medya platformu haline geldi. İnstagramın bu kadar hızlı yükselmesnin en önemli sebbei sürekli çok başarılı yenilikler yapıyor olmasıdır. Yaptıkları her başarılı yenilik ve üst düzey başarılı politikası ile gün geçtikçe de büyümektedir. İnstagram uygulamasının en önemli amacı insanların anlık fotoğraflarını paylaşabilmesidir. Aynı zamanda instagramın en temel ilkelerinden biri gizlilik politikasıdır.

İnstagramın hesap kapatma özelliği hakkında teknik bilgiler.

İnstagram temel olarak sahte hesapların kullanılmasını doğru bulmamaktadır. Ancak kimlik doğrulaması gibi özelliklerin söz konusu olmadığı için insanlar istedikleri isimde ya da istedikleri fotoğraflarla instagram hesabı oluşturabilmektedir. İnstagram bunları bilmediği için otomatik kapatılma gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Fake hesapların kapatılması için insanların bu hesapları şikayet etmesi gerekmektedir. İnstagram bu gibi durumlarda kullanıcılardan gelen geribildirimleri oldukça önemsemektedir. İnstagramda bir hesap hakkında şikayet sayısı arttığında instagram bu profili incelemektedir. İnsanlardan gelen geri dönüşümlerin doğru olduğunu tespit ettiğinde hesabı kapatmaktadır.

İnstagramda Hesabın Kapanması İçin Kaç Kişinin Şikayet Etmesi Gerekmektedir.

Aslında hesap şikayetle kapatılması olayında instagramda facebook ve twitter gibi diğer sosyal medyalar gibi aynı mantığa sahiptirler. 1-2 Kişinin şikayet etmesi ile bir profilin kapanması asla mümkün değildir. Bir instagram profilinin kapanması için şikayet etmesi gereken belirli bir kişi sayısı yoktur ancak ne kadar çok şikayet edilirse kapanma ihtimali o kadar yüksektir. Çünkü şikayetler doğrultusunda hesapların kontrolleri yapılmatadır. Şikayet sayısı arttıkça kontrol oranı da sıklaşmaktadır. Bu yüzden kapatılmasını istediğiniz hesabı daha fazla hesaptan şikayet etmeye çalışın.

İnstagramdan birini şikayet ettiğininizde kimin şikayet ettiğini görür mü ?

Hayır, şikayet ettiğiniz kişi kendisini kimin şikayet ettiğini asla göremez hatta şikayet edildiğinden dahi haberi olmaz.

Bir önceki yazımız olan 2019 Güncel En İyi Torrent Siteleri başlıklı makalemizde 2019 Güncel En İyi Torrent Siteleri, en iyi torrent siteleri ve Torrent nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu