Araç çubuğuna atla
Kendin Yap

İşinize Yarayacak Makyaj İpuçları

İşinize Yarayacak Makyaj İpuçları

İşinize Yarayacak Makyaj İpuçları

İşinize Yarayacak Makyaj İpuçları Makyaj malzemeleri kadınların en değer verdiği kişisel bakım ürünlerinin başında gelir. Bu kişisel bakım ürünleri bazı durumlarda hayat kurtaracak kadar önem taşırlar. Kadılar çoğu durumlarda makyaj malzemelerini yanlarında bulundururlar fakat aksilik olma ihtimalide vardır. Yanında istediği makyaj malzemesini bulamayan veya o an için bitmiş bir makyaj malzemesinin yerine ne kullanırsa daha doğru olur? Bu yazımızda makyaj sırasında hayat kurtaracak ipuçları vereceğiz.

Cilt Bakım Yağlarının Kullanımı: İnsan cildinin en önemli ihtiyaçlarından biride yağdır. Yağlar içerdikleri bitkisel bileşenlerle cildi nemlendiren, cilde parlaklık veren doğal koruyuculardır. Bu cilt bakım yağları yüzün parlak görünmesini sağladığı gibi nem ihtiyacını da karşılıyor. Makyaj malzemelerine ulaşamadığınız durumlarda doğru cilt yağlarını kullanarak yüzünüzün daha parlak görünmesini sağlamak mümkündür. Bu parlaklık cilde soluk bir makyaj havası da katacaktır.

Cilt Bakım Yağlarının Kullanımı

Ruju Allık Olarak Kullanmak: Bazı günlerde makyaj çantanızdaki ürünlerin bitmesi veya yanınıza almayı unutmanız muhtemeldir. Bu tür durumlarda yapmanız gereken şey farklı bir makyaj ürününü diğerinin yerine kullanmaktır. Bu aşamada en doğru işlem ruju allık yerine kullanmaktır. Çok hafif ruju allık uyguladığınız bölgeye sürüp parmak uçlarınızla iyice yedirerek ruju allık olarak kullanabilirsiniz.

Far Aleti İle Ten Makyajı Yapmak: Elinizde kahve tonlarında bir far paleti varsa bütün makyajınızı çok rahat bir şekilde yapmak mümkündür. Kahvenin soğuk ve mat tonlarıyla kontur uygulaması yapabilir, daha sıcak tonlarını bronzer olarak adlandırdığımız şekilde kullanabilirsiniz. Hatta kontör için kullandığınız rengi, kaşlarınıza doldurma yaparak kullanmakta mümkündür. Işıltılı krem tonlarını da aydınlatıcı olarak kullanarak yüzünüze canlılık katmış olursunuz.

Basit Göz Makyajları: Gözleriniz ortaya çıkarmak için kuyruklu eyliner yerine mümkün olduğu kadar buğulu göz makyajları tercih etmek mümkündür. Keskin ve net hatlardan oluşan makyajlar yapmak istiyorsanız, bu sizden biraz daha daha fazla zaman isteyen bir makyaj demektir. Eğer kirpiklerinizin daha belirgin olmasını istiyorsanız bir adet kalem fırça ile göz kalemi bu iş için yeterli olacaktır. İnce çektiğiniz göz kalemi ile birlikte, kalem gelişigüzel dağılarak güzel bir görüntü yakalayabilirsiniz.Islak göz makyajı yapmak için dudak parlatıcı kullanabilirsiniz.Belirli markalardan aldığınız dudak parlatıcı ile hem ruj hem de işlevsel makyaj malzemeleri üretebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ek Gelir Kazanmanın Yolları Nelerdir? başlıklı makalemizde Aktif Gelir Elde Etmenin Yolları Nelerdir?, Ek Gelir Kazanmanın Yolları Nelerdir? ve Pasif Gelir Elde Etmenin Yolları Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu