Sağlık

İşkence Çektiren Diş Ağrılarına Geçici Çözümler

Birçok insan hayatının bir döneminde diş ağrısı çekmiştir ve işkence çektiren diş ağrılarına geçici çözümler bulabilmek adına farklı yöntemlere başvurulmuştur. Kimi zaman yemek yerken kimi zaman otururken kimi zamanda uykunun en tatlı yerinde, hiç beklenmedik bir anda ortaya çıkan diş ağrıları hayatı zindan edebilecek türden olabiliyor.

İşkence Çektiren Diş Ağrılarına Geçici Çözümler

Birçok insan hayatının bir döneminde diş ağrısı çekmiştir ve işkence çektiren diş ağrılarına geçici çözümler bulabilmek adına farklı yöntemlere başvurulmuştur. Kimi zaman yemek yerken kimi zaman otururken kimi zamanda uykunun en tatlı yerinde, hiç beklenmedik bir anda ortaya çıkan diş ağrıları hayatı zindan edebilecek türden olabiliyor. Evet burada yapılması gereken en önemli şey uzman bir hekime gidip tedavi olmaktadır; ancak doktora gitmek için uygun vakit değilse ve gidene kadar dişlerinizdeki ağrının geçici olarak dinmesine yardımcı olması için işkence çektiren diş ağrılarına geçici olacak tedavi çözümleri yazımızı sizlere sunuyoruz.

Diş Ağrısı
Diş Ağrısı

 

Tuz

En basit ve en sık kullanılan yöntem olan ağrıyan dişin üzerine tuz bırakılması sonucunda diş kısmen de olsa uyuşur ve baterileri öldürme özelliğinden dolayı ağrıyı hafifletir.

 

Diş Fırçalamak

    İşkence çektiren diş ağrılarına geçici ve rahatlatıcı çözüm tedavileri arasında en etkili yöntemlerden biridir. Dişiniz çürükse ve arasına yemek artıkları kaçmışsa ağrıya sebebiyet verebilmektedir. Diş fırçalayarak bu artıkları buradan çıkarabilirsiniz.

 

Sarımsak

Etkili bir antibiyotiktir sarımsak. Birçok ağrının sebebinde iltihap yatmaktadır. Dövülen sarımsağı ağrıyan dişin üzerine bırakın ve bir süre bekleyin, dişlerinizin daha da rahatladığını fark edeceksiniz.

 

Karanfil Yağı

Çok fazla kullanılmayan ama oldukça etkili bir yöntemdir. Alkol, kolonya ve aspirin gibi maddeleri dişin üzerine koymaktan uzak durmak ve karanfil yağını koymak daha yerinde olacaktır. Baharatçılarda ve bazı marketlerde bulacağınız karanfil yağını pamuğun üzerine biraz damlattıktan sonra ağrıyan dişinizin üzerine koyun. Bunu gün içerisinde birkaç kez deneyebilirsiniz.

Diş Ağrısına Pratik Çözümler
Diş Ağrısına Pratik Çözümler

 

Buz

Ağrıyan dişinizin üzerine dışarıdan buz kompresi uygulayabilirsiniz. Uyuşturacağı için geçici olarak ağrınızı hafifletebilir.

 

Ağrı Kesici İlaçlar

Ağrı kesici ilaçlarda yine işkence çektiren diş ağrılarına geçici çözümler arasında yer alan bir uygulamadır. Çok fazla ilaç kullanmak tavsiye edilmese de çok şiddetli ağrılarla baş başaysanız ve herhangi bir rahatsızlığınız yoksa ağrı kesici ilaç kullanabilirsiniz.

 

Yüksek Yastıkla Uyumak

Uyurken diş ağrısı daha şiddetlenmektedir. Özellikle geceleri daha da artan diş ağrılarının neden hormonlardır. Hormonlar sebebiyle geceleri damarlar daha da genişlemekte ve diş ucu iltihapları basıncı arttırmaktadır. Bu yüzden yüksek yastıkla uyumanız daha yerinde bir karar olacaktır.

 

Zeytin veya Zeytin Yağı

En pratik çözümlerden bir tanesi olan zeytin veya zeytin yağı da İşkence çektiren diş ağrılarına geçici çözümler arasında yerini almıştır. Zeytinin çekirdeğini çıkarıp ağrıyan dişinizle çiğneyebilirsiniz veya zeytin yağı bulunuyorsa bir pamuğa damlatarak ağrıyan dişinizin üzerine koyabilirsiniz.

    Her zaman için en mantıklı yol vakit kaybetmeden uzman hekime gitmektir ve unutmayın ağız ve diş hastalıkları hastanelerinde günün yirmi dört saatinde nöbetçi hekim bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sigarayı Bırakın, Hem Ömrünüzü Hem De Paranızı Biriktirmeye Başlayın başlıklı makalemizde Hem Ömrünüzü Hem De Paranızı Biriktirmeye Başlayın, Sigaranın Zararları ve Sigarayı Bırakın hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
Daha fazla göster

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat
Araç çubuğuna atla