Araç çubuğuna atla
FilmSinema - Tv

İzlenecek En Güzel Filmler

Bazen evde tek başına veya ailecek film izleme arayışları içerine girebiliyoruz. Bu sırada ne izleyeceğim telaşı alabiliyor. Acaba seçtiğim film güzel, herkes beğenebilecek mi, izlemeye değecek mi soruları aklımızda dolaşmaya başlar.

İzlenecek En Güzel Filmler

Bazen evde tek başına veya ailecek film izleme arayışları içerine girebiliyoruz. Bu sırada ne izleyeceğim telaşı alabiliyor. Acaba seçtiğim film güzel, herkes beğenebilecek mi, izlemeye değecek mi soruları aklımızda dolaşmaya başlar. Bu yüzden bu yazımızda sizlere imdb’de en yüksek filmleri derledik ve izlenecek en güzel filmleri  sıraladık.

 

Esaretin Bedeli

Esaretin Bedeli
Esaretin Bedeli

Frank Darabont’un yönettiği filmin başrollerini Tim Robbins, Morgan Freeman paylaşmaktadır. Andy ve Red isimli karakteri paylaşan bu isimler oldukça başarılı bir performans ortaya koymuştur. Gerek konusuyla gerekse de seyirciye verilen mesajla büyük başarı yakalayan Esaretin Bedeli filmi 9,3 alarak İmdb’de en yüksek filmler puan sıralamasında birinciliği alırken izlenecek en güzel filmler arasında da ilk sıraya geçiyor.

Andy karısını ve sevgilisini öldürmek suçlamalarıyla iki kez müebbet hapse çarptırılmıştır. Hapishanenin zorlu ve berbat şartları altında ezilen ve umutlarını kaybetmeye başlayan suçlular, Andy’nin çabalarıyla yeni bir bakış açısı kazanmış ve hayata umutlu bakabilmeyi öğrenmişlerdir. Red Andy’nin hayalci olduğunu düşünüp çok aldırmasa da onun en büyük destekçisi olmuştur.

 

Baba (The Godfather)

Baba
Baba

İzlenecek en güzel filmler sıralamasında ikinci sırada Baba filmi bulunuyor. İmdb’de en yüksek filmler sıralamasında ikinciliği paylaşan Baba filmi 9,2 puan almıştır. 1972 yapımı olan filmin yönetmeni Francis Ford Coppala’dır. Başrollerini Marlon Brando, Al Pacino, James Caan paylaştığı bu film daha sonra serileriyle devam etmiştir. 1950’li yılların Amerika’sını anlatan bu filmde bir İtalyan mafya ailesinin yaşam serüveni anlatılmaktadır. Sicilya’dan göç eden carlone ailesi Amerika’nın sert yaşamına karşı kendilerini korumak amacıyla aynı sertliklere başvurmuş ve kısa zaman sonra Amerika’nın en önemli mafyaları arasına girmişlerdir. Bir aile görüntüsü sunsa da mafya olmaktan kurtulamayan Carlone ailesinin zorlu yaşamı anlatılmıştır filmde.

 

Kara Şövalye (The Dark Knight)

Kara Şövalye
Kara Şövalye

2008 yapımı bu film İmdb’de en yüksek filmler sıralamasında 9,0 puanla üçüncü sıradadır. Christopher Nolan’ın yönettiği filmde başrollerde Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart, Michael Caine yer almıştır. Gotham sokaklarını korumak için ortaya çıkan yarasa adam Batman’in hikayesi konu edinmiştir. Kötü adam olarak ortaya çıkan Joker zeki ve etkili biridir ve Batman’in işi oldukça zordur. Hem kötülerler savaşmaya çalışan hem de kendi varlığını sorgulama başlayan Batman’ bu zorlu serüveni oldukça başarılıdır. İzlenecek en güzel filmler arasına girmiştir bu film.

 

Baba 2

Baba 2
Baba 2

İlk serisinde büyük başarı sağlayan Baba filmi ikinci serisiyle de büyük ses getirmiş be İmdb’de en yüksek filmeler arasında 9,0’la dördüncü sırayı almıştır. 1974’te yayınlanan bu film de seyircilerin büyük beğenisini kazanmıştır. Bu yüzden izlenecek en güzel filmlerden biridir.

 

Yüzüklerin Efendisi (Kralın Dönüşü)

Yüzüklerin Efendisi
Yüzüklerin Efendisi

2003 yapımı olan bu film İmdb’de en yüksek filmler arasında 8,9 puan önemli bir yer kazanmıştır. Seri halinde devam eden bu filmin en başarılı serisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Peter Jackson un yönetmenliğini yaptığı filmde başrolü Elijah Wood, Viggo Mortensen, Ian Mckellen, Orlando Bloom paylaşmıştır. Tek yüzüğü kaldırmak için verilen mücadeleyi anlatan bir filmdir. Frodo ve Sam zorlu mücadele Mordor’a karşı mücadele içerisindedir. Diğer yandan da insanlar, cüceler ve elf, bir araya gelerek Hobbit’in yeteneklerinden ve becerilerinden faydalanmak istemektedir. İzlenecek en güzel filmler arasında bu filmle yazımıza son veriyoruz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu