Araç çubuğuna atla
FilmSinema - Tv

İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Filmleri

Hayatımızın her alanına giren bilim kurgu filmleri kendini en çok filmlerde göstermeye başlamıştır. Teknolojinin hızla gelişmesiyle bilimkurgu filmlerine olan ilgi de oldukça artmış durumda. Bununla beraber teknolojinin imkanlarıyla oldukça başarılı bilimkurgu filmleri de çekilmeye başlandı.

İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Filmleri

Hayatımızın her alanına giren bilim kurgu filmleri kendini en çok filmlerde göstermeye başlamıştır. Teknolojinin hızla gelişmesiyle bilimkurgu filmlerine olan ilgi de oldukça artmış durumda. Bununla beraber teknolojinin imkanlarıyla oldukça başarılı bilimkurgu filmleri de çekilmeye başlandı. İzlenmesi gereken bilim kurgu filmleri serimizde devam ediyoruz.

 

Avatar

Avatar
Avatar

Çıktığı zaman dünya çapında büyük ses getiren Avatar filmi beklentileri karşılamayı başarmış bir filmdir. Efektleri ile oldukça beğeni alan Avatar filmi James Cameron yönetmeliğinde çekilmiş ve farklı gezegendeki türlerin buluşmasını anlatmıştır. Oldukça yüksek bütçeyle çekilen bu film büyük izlenme oranına sahip olmuştur.

 

Inception

Inception
Inception

Leonardo DiCaprio’nun, Dom karakterini canlandırdığı bu filmde Dom ünlü bir hırsızı oynamaktadır. Öyle bir özelliği vardır ki insanın en savunmasız olduğu rüya alanında bilinçaltının derinliklerine inip değerli şeyleri öğrenebilmektedir. Bu özelliği ona ihtiyaç duyanları cezbeden bir özellik olmuştur. Bundan dolayı da uluslararası bir kaçak olmasına sebep olmuştur. Dom’un macerasını anlatan Inception izlenmesi gereken bilim kurgu filmleri arasında bulunmalıdır.

 

Geleceğe Dönüş

Geleceğe Dönüş
Geleceğe Dönüş

Film ilk yapıldığı zamanlarda filmde gösterin teknolojiler oldukça büyük bir şaşkınlıkla karşılanmıştı. Zaman makinasıyla geleceği anlatan filmde, gelecekte gösterilen bazı teknolojiler şu an kullanılmaktadır. Ayrıca film, gelecekte insanların ne tür yatırım yapmaları gerektiği hakkında bilgi aşılamaktaydı.

 

Jurassic Park

Jurassic Park
Jurassic Park

Seri haline gelen bu film birçok yetenekli oyuncuyu kadrosunda barındırmaktadır. Nesli yok olmuş hayvan ırklarıyla karşılaşılan bu film serisi izlenmesi gereken bilim kurgu filmleri arasında mutlaka yerini almalıdır.

 

Yapay Zeka

Yapay Zeka
Yapay Zeka

11 yaşında bir robotun hayatını konu edinen bir filmdir. 11 yaşındaki David aslında robot olduğunu bilmemektedir, yaşantısı ve görünümü tamamen insanı andıran David çocuğu olmayan aileye gelişmiş bir oyuncak olarak verilmiştir. Gerçeklerle daha sonra yüzleşecek olan David gerçekliğin peşine düşecek ve zorlu maceralara girecektir.

 

Superman

Superman
Superman

Kriptondan gelen Superman ilk başlarda bunun farkında değildir. Bir ailenin yanında yetişen Superman’in farklı yetenekleri vardır, ilk başlarda buna anlam veremese de daha sonraları kendisini yetiştiren ailesinin durumu anlatmasıyla gerçekler ortaya çıkmıştır. Dünyada kalıp insanlara yardım için çabalayan Superman izlenmesi gereken bilim kurgu filmleri arasında yerini almıştır.

 

Labirent: Ölümcül Kaçış

Labirent Ölümcül Kaçış
Labirent Ölümcül Kaçış

Labirent filminin ilk serisi olan Ölümcül Kaçışta her ay labirente hafızası yerinde olmayan bir kişi asansörle bırakılmaktadır. Buraya neden geldiklerini bilmeyen gençler her sabah açılıp akşam kapanan labirentlerde harita çizerek çıkış yolu bulmaya çalışmaktadır. Izdırapverenler olarak adlandırdıkları yaratıklarla da savaşmaya çalışan bu geçlerin kaçık hikayesi oldukça heyecan vericidir.

 

The Matrix

Matrix
Matrix

Yayınlandığında büyük ses getiren bu film içerisinde hem aksiyon hem de bilimkurgu barındırmaktadır. Yayınlandığı döneme göre oldukça başarılı olan film izleyicilerden yüksek not almıştır.

 

Terminatör

Terminatör
Terminatör

2029 yılının anlatıldığı filmde Arnold Schwarzenegger başrolde bulunmuştur. Dünya artık robotların eline geçmiş ve az sayıda direnişçi insan bulunmaktadır. Robotlar daha da güçlenmek için geçmişi değiştirme peşine düşmüş ve insanların kurtuluşunu sağlayacak kişi olan John Connor’u doğuracak Sarrah Connor’u öldürmesi için terminatör adlı robotu görevlendirmişlerdir. Başarılı olan bu yapım izlenmesi gereken bilim kurgu filmleri arasında yerini almıştır.

 

Iron Man: Demir Adam

Iron Man
Iron Man

Yakın zamanda çekilen yeni serisiyle izleyicilerin beğenisini kazanan bu filmde Tony Stark silah endüstrisinin başında bulunmaktadır. İnsanların kurtuluşu için tasarlanan demir adam silahları kendisine çevrilmiş ve işi oldukça zordur.

Bir önceki yazımız olan Kahkaha Attıracak On Komedi Filmi başlıklı makalemizde Güldürecek On Komedi Filmi, Kahkaha Attıracak On Filmi ve Kahkaha Attıracak On Komedi Film hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu