Araç çubuğuna atla
FilmSinema - Tv

İzleyenleri Derinden Yaralayan Dram Filmleri

Bu film serimizde izleyenleri derinden yaralayan dram filmleri paylaşacağız. Son zamanların popüler başlığı altında sinemaseverlerin ilgisini çekmektedir dram filmleri. Kişilerin başından geçen önemli ve hüzünlü olaylar seyirciye yansıtılmakta ve seyircinin adeta filmin içerine dahil olmasını amaçlamaktadır.

İzleyenleri Derinden Yaralayan Dram Filmleri

Bu film serimizde izleyenleri derinden yaralayan dram filmleri paylaşacağız. Son zamanların popüler başlığı altında sinemaseverlerin ilgisini çekmektedir dram filmleri. Kişilerin başından geçen önemli ve hüzünlü olaylar seyirciye yansıtılmakta ve seyircinin adeta filmin içerine dahil olmasını amaçlamaktadır. Duygusal ve acıklı hikayelerin işlendiği dram filmlerinden sizlerin beğeneceğini düşündüğümüz filmleri derledik.

 

Esaretin Bedeli

Esaretin Bedeli
Esaretin Bedeli

Andy ve Red isimli iki mahkumun parmaklıklar arkasındaki hikayesinin anlatıldığı bu film izleyenleri derinden yaralayan dram filmleri arasında bir başyapıt olarak değerlendirilebilir. Birçok insanın gözyaşlarını tutamadığı filmde müebbet hapse mahkum edilen Andy hapishanedeki her türlü kötülüğe karşı umutlu olmaya çalışır ve mahkumlara da bu umudu aşılamaya çalışır. Red onu hayalperest bulur ama yine de en büyük destekçisi odur. Usta iki ismin canlandırdığı dram filmi dünya genelinde büyük beğeni kazanmıştır.

 

Titanik

Titanik
Titanik

1997 yapımı başyapıt olan film dünya çapında büyük ses getirmiştir. Oldukça acıklı senaryoların yaşandığı filmde başrolleri Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet paylaşmıştır. Gerçek hayattan esinlenen filmde batmaz denilen trasnatlantiğin batışına şahit olmaktayız. Gemi yolculuğunda genç ve zengin bir kız ile sıradan bir gencin başlayan aşk hikayesi harika bir şekilde yansıtılmıştır.

 

Kız Kardeşim Mommo

Kız Kardeşim Mommo
Kız Kardeşim Mommo

İmdb’de 7,7 puanla önemli bir yer edinen bu film oldukça acıklı ve hüzünlendiricidir. 9 yaşındaki Ayşe’nin hayatını konu edinen filmde Ayşe ve Ahmet adında iki küçük kardeşin hikayesine yer verilmştir.. Kardeşiyle yalnız kalan ve kardeşine sahip çıkmaya çalışan Ahmetin hüzünlü hikayesi 59. Berlin Uluslararası Film Festivalinde de sunulmuştur.

 

Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happyness)

Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happyness)
Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happyness)

2006 yapımı film izleyenleri derinden yaralayan dram filmleri arasında yerini almış bir yapıttır. Bir aile babasının her türlü zorluğa rağmen ailesini geçindirmek için gösterdiği çaba anlatılmaktadır. Ne yazık ki duruma daha fazla katlanamayan karısı evi terk eder ve beş yaşındaki oğluyla yalnız kalır. Hayat her ne kadar daha da zorlaşsa da umudunu kaybetmeden daha fazla çabalamaya çalışır.

 

Kaplumbağalarda Uçar

Kaplumbağalarda Uçar
Kaplumbağalarda Uçar

İmdb’ 8.0 ile büyük başarı kaydeden film Irak-Amerika savaşından Türkiye sınırında bulunan bir mülteci kampında geçer. 13 yaşındaki Soran çok az bildiği İngilizce ile haberleri köylülere tercüme etmeye çalışır. Soran 14 yaşında bir anne olan Agrin’e aşık olur ancak Agrin’in abisi kendisine iç rahat vermez. Soran patlayan mayın parçalarını toplayarak geçinmeye çalışan çocuklara önderlik etmektedir. İzleyenleri derinden yaralayan dram filmleri arasında yer alan bu eser 52. San Sebastian Film Festivalinde en iyi film seçilmiştir.

 

Hotel Rwanda

Hotel Rwanda
Hotel Rwanda

Rwanda’ da 1994’te Hutular ile Tutsiler arasında çıkan savaşta yüzbinlerce insan katledilmiştir. Bütün dünyanın sessiz kaldığı bu savaşta tek başına bir otel sahibi 1200 kişilik bir insan gurubunu zalimlerinin elinden kurtarmak için inanılmaz çaba göstermektedir. Bu kutsal çabanın anlatıldığı film İmdb 8’2 puan almıştır.

 

Sevginin Gücü

Sevginin Gücü
Sevginin Gücü

Filmde 12 yaşındaki küçük bir kız ile bir katilin karşılaşmaları anlatılır. Üvey annesi ve babasıyla beraber kalan Mathilda bu durumdan hiç memnun değil; ancak kardeşi için olanlara katlanmaya çalışıyor. Babası uyuşturucu işine bulaşmış ve mafya tarafından ailesi katledilmiştir. Oradan kaçmayı başaran küçük kız Leon’un evine sığınıp kendini kurtarmıştır. Leon aslında sevgiyi pek de bilmeyen bir insandır ancak Mathilda’nın yanında onunda da kalbinde yumuşama olmaya başlamıştır. İzleyenleri derinden yaralayan dram filmleri arasında önemli bir yer almıştır.

 

Yeşil Yol

Yeşil Yol
Yeşil Yol

Doğaüstü güçlere sahip olan bir mahkum iki kız çocuğunun katili davasında yargılanmaktadır. O dönemde hapishanelerde idam cezası alan mahkumlar yüksek elektrik verilerek infaz edilirdi. Paul, idam edilecek mahkumları son yolculuğuna uğurlamakla görevlidir. Daha sonra hapishanede ki Coffey ile tanışır. Onun sıradan bir olmadığını fark eder.

 

Kıyamet Günü

Kıyamet Günü
Kıyamet Günü

Maria ve Henry üç çocuklu bir ailedir ve tatil planı için Tayland’ı seçerler; ancak işler hiç bekledikleri gibi olmayacaktır. Havuz keyfi yaptıkları sırada karşılaştıkları dev dalgalar onların kaderi olacaktır. Yaşam savaşı verdikleri bu eser izleyenleri derinden yaralayan dram filmlerinden bir tanesidir.

 

Her Çocuk Özeldir

Her Çocuk Özeldir
Her Çocuk Özeldir

Aamir Khan’ın en beğenilen yapıtlarından bir tanesidir. 8 yaşında ve problemleri olan bir çocukla uğraşmak gerçekten zordur; ama bir insanı kaybetmektense onu kazanmaya çalışan bir öğretmenle problemli çocuk arasında geçen bir hikayedir. Tek yapması gereken özgüven sağlamak ve çocuğun keşfedilmemiş yeteneklerini ortaya çıkarmaktır.

Bir önceki yazımız olan Tek Başınıza İzleyemeyeceğiniz Korku Filmleri başlıklı makalemizde Kesinlikle Tek Başınıza İzleyemeyeceğiniz Korku Filmleri, Tek Başınıza İzleyemeyeceğiniz Korku Filmi ve Tek Başınıza İzleyemeyeceğiniz Korku Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu