Araç çubuğuna atla
Sağlık

Kas Ağrılarını Hafifletecek Yağlar

Kas Ağrılarını Hafifletecek Yağlar Nelerdir?

Kas Ağrılarını Hafifletecek Yağlar

Kas Ağrılarını Hafifletecek Yağlar Kas ağrıları günlük yaşadığımız vücut problemlerinden biridir. Sağlığına dikkat eden yada etmeyen her insanın kasları bazı dönemlerde ağrı yapar ve bu durum oldukça can sıkar. Kas ağrılarınızın hafiflemesi için yada hiç olmaması için en çok dikkat etmeniz gereken şey sürekli su içmek ve kaslarınızı zorlamamak. Her insan az çok vücudunu tanır ve vücudunun yapısına göre hareket eder. Vücudunuzu zorlayacak hareketlerden her zaman kaçının. Yada zorlamanız gerekiyorsa mutlaka açma germe hareketleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınan kasların ağrı yapması nadir görülür. Spor başlarken vücudunuzun bunu kabul etmesi için en az 10 gün hafif tempoda hareketler yapmalısınız. Kas ağrılarınız yinede oluyorsa size kas ağrılarını hafifletecek bir kaç kas bakı yağı önereceğiz.

Kafur Yağı: Kafur yağının en önemli özelliklerinden biri kas içindeki kılcal damarların hareketini hızlandırmasıdır. Kafur yağı kullanarak hem kasları rahatlatabilir hemde kas bölgenizde oluşan şişlikleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Mercanköşk Yağı: Bu yağ kaslar içinde oluşan iltihabın azalmasına yardımcı olur. Kaslarda oluşan spazm ve gerginliği yumuşatır. Bu yağı direkt uygulayabilir yada başka bitkisel yağlarla karıştırıp öylede deneyebilirsiniz.

Kakule Yağı: Kakule yağı kaslar üzerinde oluşan inflamasyonu azaltan bir etkiye sahiptir.

Lavanta Yağı: Lavanta yağı esansiyel yapısı sayesinde kasların hava almasını ve daha ferah olmasını sağlamaktadır.

Adaçayı Yağı: Adaçayı yağın kas ağrıları için kullanılmasının sebeplerinden en önemlisi, hissettiğiniz kas ağrısını hafifleten üstün antispazmodik özelliklere sahip olmasıdır. Eğer kas kramplarından şikayetçiyseniz, adaçayı yağını kullanabilirsiniz.

Papatya Yağı: Papatya yağı, inflamasyon ve ağrını sökmek için faydalı bir yağdır. Başka bir esansiyel yağ ile karıştırıldığında, kaslardaki spazmı veya gerginliği azaltır.

Limon Otu Yağı: Limon otu yağı kaslardaki şişmeyi azaltan bir etkiye sahiptir. Kafur yağı ile beraber kaslara uygulandığında etkisini çok daha iyi gösterir.

Önemli: Bu yağlardan %100 olumlu etkiler görmek istiyorsanız özellikle zeytin yağı ve badem yağı ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Ayrıca limon otu yağı da bir çok yağla karıştırılıp uygulanabilir. Bu sayede kas ağrıları ve spazmlarından kurtulmak mümkündür.

 

 

Bir önceki yazımız olan Vücudu Alkali Tutmanın Yolları Nelerdir? başlıklı makalemizde Alkali, Alkali Diyeti ve Alkali Diyeti Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu