Araç çubuğuna atla
Genel

Kaş Kontürü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Son dönemlerde özellikle bayanlar tarafından tercih edilen bir yöntemdir kaş konturu yöntemi. Burada amaç seyre ve az görünen kaşları olan hanımların, kaşlarının daha dolgun ve daha güzel görünmesini sağlamaktır.

Kaş Kontürü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Son dönemlerde özellikle bayanlar tarafından tercih edilen bir yöntemdir kaş kontürü yöntemi. Burada amaç seyre ve az görünen kaşları olan hanımların, kaşlarının daha dolgun ve daha güzel görünmesini sağlamaktır. Son dönemlerde hanımların yoğun ilgi gösterdiği bu işlemi birçok sağlık merkezinde uygulanmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken uzmanıyla görüşüp doğru karar vererek ve uygun ortamlarda bu işlemin yapılmasıdır.

Kaş Kontüründa Hangi Yöntemler Kullanılır

Kaş Kontürü
Kaş Kontürü

Bu işlemi genel olarak iki şekilde görmekteyiz. Biri kıl tekniği diğeri ise pudralama tekniğidir. Kıl tekniğindeki işlemde derinin üst kısmına kıl şeklinde çizgiler eklenir. Bu işlem sırasında cihazlar kullanılmamakta ve gerçek gibi görünen çizgiler yapılmaktadır, yaklaşık bir saat süren bu işlem altı ile on iki aya kadar kalıcıdır. Pudralama yönteminde ise çizgiden ziyade boyama yöntemi kullanılmaktadır. Amaç kaşların kıl tekniğine göre daha yoğun görünmesidir.

Merak Edilenler

kaşlardaki bu işlem hakkında bazı merak edilen konularda bulunmaktadır. Mesele bu işlem sırasında acı çekermiyim sorusu. Bu işlem sırasında genel olarak anestezi kremi kullanıldığı için acı çekme olayı söz konusudur. Merak edilen başka bir konu kaş kontür işleminin silinmesi meselesidir. İşlem gereği bir sene içinde kendiliğinden silinmektedir; ancak memnun değilseniz ve süre dolmadan sildirmek istiyorsanız bunu uzman tarafından yaptırabilirsiniz. Merak edilen diğer bir konuda kaş kontürü işleminde kaşınızın nasıl bir şekil alacağı meselesidir. Burada uzmanla beraber uygun bir şekile karar vererek abartılı olmayacak bir tasarımın hazırlanması amaçlanmaktadır.

Kalıcı Kaş Kontürü Kaç Seans Sürer

Genelde bir veya iki seans süren bu uygulamada işlemin kalıcı olması ve daha güzel olması için ikinci seansı yaptırmak daha uygun olacaktır.

Kaş Kontürü İşlemini Kimler Yapar

Burada dikkat edilmesi, gereken iki husus bulunmaktadır. ilki bu uygulamayı yaptıracak kişi ve merkezin dikkatli seçilmesi konusudur. birçok güzellik  merkez,nde ve estetik merkezinde bu işlem yapılırken kullanılan cihazların ve uygulamayı yapan kişinin profesyonel olmasına dikkat edilmelidir.

diğer bir hususta uygulamayı yaptıracak kişinin hangi şartları sağlaması meselesidir. 18 yaşını dolduran sağlıklı her bayan ve her erkek bu kaş kontürü uygulamasını yaptırabilir.

Bir önceki yazımız olan Ailece Keyifli Vakit Geçirebileceğiniz Aktiviteler başlıklı makalemizde Ailece Keyifli Vakit Geçirebileceğiniz Aktiviteler, Ailece Keyifli Vakit Geçirebileceğiniz Eğlenceler ve Ailece Keyifli Vakit Geçirebileceğiniz Piknikler hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu