Banka - KrediGenelSektörel

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır? Kredili Mevduat Hesabı Açmanın Yolları Nelerdir?

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır? hakkındaki tüm detayları bu yazımızda sizler için paylaşacağız. Bankacılar arasında kısa adıyla KMH olarak bilinen Kredili Mevzuat Hesabı Nedir? Ne işe yarar? Kredili mevzuat hesabı açmadan önce bu yazımızı mutlaka okuyup ona göre hareket etmenizi tavsiye ediyoruz.

Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Kullanılan adı bankacılık sektöründe kredili mevduat hesabı olmasına rağmen bir kaç banka kmh’a kendi adlarını vererek farklı bir algı oluşturmak istemişlerdir. Bankalar bu ürünlerine Avans hesap, ek hesap, esnek hesap, kurtaran hesap, kaynak hesap gibi isimler vererek müşterinin kafasını karıştırmaktadırlar. Aslında isimler farklı olsa da kredili mevduat hesabının amacı nakit paraya ihtiyacı olan ve hesabında nakit olmayan müşterilere nakit sağlamaktır. Önceden tanımlanmış kredili mevduat hesabı limiti ile beraber nakit kullanmalarını sağlamaktır. Kullanılan nakit miktarını belirli faiz oranları dahilinde oluşacak faiz alacağını da müşteriye yansıtmaktır. Yani çok acil ve hemen ödemeniz gereken bir ödemeyi kredili mevduat hesabınızdan ödeyebilirsiniz. Birkaç gün sonra da eksilere düşen hesabınızda oluşacak faiz de eklenerek kullandığınız parayı hesabınıza geri yatırmak mümkündür.

 

Hesapta Para Olmadığı Takdirde KMH İle Yapabileceğiniz İşlemler

  • Hesapta para olmazsa bile kredili mevzuat hesabı ile nakit çekme durumunuz var.
  • Farz edelim ki faturalarınız otomatik ödeme talimatı ile ödeniyor ve hesabınızda para kalmadı. Sistem Kredili Mevzuat Hesabından para çekerek faturalarınızı ödüyor.
  • KMH hesabınız kadar eft işlemleri de gerçekleştirme imkanınız var.
  • Taksit ödemelerinizi ve kredi kartı kartı ödemelerinizi Kredili Mevzuat hesabınızla ödeyebilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Kredili Mevduat hesabı açmak için bankaların müşteri ilişkileri bölümüne gidip başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurudan sonra banka şubesi sizden hesap işlemleri için bir kaç evrak isteyecektir. İstenilen evrakları hazırlayıp müşteri danışmanınıza teslim etmeniz gerekiyor.

Hesap Açtırmak İçin İstenilen Belgeler

  • T.C. kimlik numaranızın bulunduğu kimlik ve kimlik fotokopisi
  • Aylık ve yıllık gelir belgeniz
  • Elektrik, doğal gaz, su, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin işlem tarihinden önceki 3 ay içerisinde ve müşterinin adına düzenlenmiş bir fatura aslı veya 3 ay içerisinde alınmış ikametgah belgesi.

Bir önceki yazımız olan Dava Açmak İçin Ne Yapmalıyız? başlıklı makalemizde Dava Açmak İçin Ne Yapmalıyız?, Dava Nasıl Açılır? ve kurumlara Dava Açılabilir Mi? hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu