Araç çubuğuna atla
Sağlık

Kulak Çınlamasına İyi Gelen Esansiyel Yağlar

Kulak Çınlamasına İyi Gelen Esansiyel Yağlar Nelerdir?

Kulak Çınlamasına İyi Gelen Esansiyel Yağlar

Kulak çınlamaları kısa süreli olduğunda can sıkan bir durum olsa da endişelenmeye gerek yoktur. Fakat sürekli ve uzun süre devam eden kulak çınlamaları tehlikeli olabilir. Bu durum ciddi sağlık sorunlarının habercisi de olabilir sadece kulakta meydana gelen bir durumunda belirtisi olabilir. Kulak çınlamaları sürekli ve uzun süre devam ederse mutlaka bir hekime görünün. Kısa süreli kulak çınlamalarında esansiyel yağlar kullanabilir ve bu rahatsızlığı bu yağlarla giderebilirsiniz. Kulak Çınlamasına İyi Gelen Esansiyel Yağlar hakkında bir araştırma yaptık ve sizler için derledik. Bu yağları düzenli olarak kullandığınızda kulak çınlamaları son bulacaktır.

Lavanta esansiyel yağı
Lavanta yağı, stres ve anksiyeteyi azaltmaya yardımcı olur. Anksiyete ve stres, kulak çınlamasının nedenleri arasındadır. Bu nedenle, stresi azaltma çınlamayı da hafifletebilir. Kulağınızı birkaç damla lavanta yağı ile ovarak, kulaklarınızdaki çınlamayı iyileştirebilirsiniz.

Selvi esansiyel yağı
Selvi esansiyel yağı, kan dolaşımını artırabilir. Kulak çevresinde selvi esansiyel yağını kullanmak kan dolaşımını artıracaktır ve çınlamayı azaltacaktır.

Herdemyeşil esansiyel yağı
Kulak çınlaması, sıklıkla kulaktaki iltihaplardan, boyun ve kulaklardaki sinirlerden kaynaklanır. Herdemyeşil yağı, inflamasyonu azaltmaya yardımcı olur, çınlamayı azaltabilir. Yağ, antiinflamatuar özelliklere sahiptir. Bu nedenle, kulak kiri oluşumunu önleyebilir ve kulak çınlamasına neden olabilecek herhangi bir sinir hasarını hafifletebilir.

Paçuli esansiyel yağı
Paçuli yağı, kulaktaki kan dolaşımını artırır ve kulak drenajına yardımcı olur. Kulak içindeki herhangi bir bakteri ve mantarın büyümesini önler. Kulak çınlamasının semptomlarını hafifletmek için, yağ ile kulak memesine veya kulağın arkasına masaj yapın.

Ardıç esansiyel yağı
Ardıç yağı, bir detoksifierdir ve toksinleri vücuttan serbest bırakabilir ve ürik asit kristallerinin atılımını artırabilir. Ardıç esansiyel yağının, detoksifiye edici etkisi, çınlama tedavisinde etkilidir.

Buhur esansiyel yağı
Buhur yağı, güçlü anti-enflamatuar ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir. Buhur yağı, stres ve inflamatuar nedenlerle oluşan çınlamayı rahatlatabilir.

Nasıl Kullanılır?

  • Esansiyel bir yağ kullanmanın amacı, kulaklardaki çınlama sesinin yoğunluğunu azaltmaktır.
  • Kulak içine, kulağın arkasına veya kulak memesine 2-3 damla esansiyel yağ ile masaj yapabilirsiniz.
  • Esansiyel yağları, doğrudan kulak içine damlatmamanız gerekir. Parmak uçlarınıza alarak masaj yaparak uygulamak en iyisidir.
  • Çınlamadan kurtulmak için günde iki kez uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Lifler Göbek Yağlarını Nasıl Eritir? başlıklı makalemizde Göbek Nasıl Erir?, Lifler Göbek Yağlarını Eritir Mi? ve Lifli Gıdalar Göbek Eritir Mi? hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu