Araç çubuğuna atla
Faydalı Bilgiler

Makyaj Süngerleri Nasıl Temizlenir

Yüzümüzü bakterilerden uzak tutmak için düzenli olarak yapmamız gereken makyaj süngerlerinin nasıl temizleneceğini açıklıyoruz.

Makyaj süngerlerinin temizlenmesi karmaşık ve zor bir iş değildir, ancak makyaj yaptığımızda bakterilerin yüzümüze girmesini önlemek için düzenli olarak yapmalıyız. Makyaj süngerleri nasıl temizlenir en iyi şekilde öğrenmek için sizlere bazı ipuçları vereceğiz. Süngerleri temizlemek için size iki basit teknik göstereceğiz.

Makyaj süngerleri nasıl temizlenir

Sıvı sabunla: Soğuk suyla bir kabın içine birkaç damla sabun ekleyin, yüz veya duş jeli için kullandığınızla aynı şekilde kullanabilirsiniz ve makyaj süngeri daldırın. Sabun köpüğü ile karıştırarak yavaşça sıkın ve sıkıştırın. Sıkıldığında süngerin içindeki hava, sabunun tüm yüzeye girip temizlemesini sağlamak için serbest bırakılır. Ardından, bol miktarda soğuk suyla durulayın ve fazla suyu temiz bir havluyla alın. Son olarak, makyaj süngeri kuruyuncaya kadar havalandırılan bir yerde bırakın.

Makyaj süngerleri nasıl temizlenir
Makyaj süngerleri nasıl temizlenir

Kalıp sabunla: Kalıp sabunu en çok makyaj süngeri büyük bir lekeye sahipse faydalıdır. Nemli süngeri kalıp sabununa dikkatlice sürün ve sonra sıvı sabunla yaptığımız gibi köpüklendirmeye çalışın. Son olarak, soğuk suyla durulayın, temiz bir havluyla kurulayın ve süngeri kuruması için havalandırılan bir yerde bırakın.

Makyaj süngeri hangi sıklıkta temizlenmelidir?

İdeal olarak, her kullanımdan sonra makyaj süngeri temizlenir, ancak en az iki kullanımdan sonra yapılmalıdır. Her neyse, bu süngerden yaptığımız kullanıma bağlı. Her gün kullanırsak, haftada üç kez temizlemeniz yeterli olacaktır, oysa sadece zaman zaman kullanırsak, her kullanımdan sonra temizlememiz gerekecektir.

Okumak İlginizi Çekebilir: Akıllı Kayak Kaskı İle Güvende Olun

Makyaj süngerlerinin daha uzun süre dayanması için ne yapmak gerekir?

Kırılmaları, yırtılmaları veya yırtılmaları önlemek için, süngeri temizlediğinizde, süngeri bükmekten veya sıkmaktan kaçının. Öte yandan, süngerler sonsuza dek sürmez ve kullanımları düzenli ise her üç ayda bir değiştirmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Ekmek Kızartma Makinesi Nasıl Temizlenir başlıklı makalemizde Ekmek kızartma makinenizin temiz olması, ekmek kızartma makinesi ve Ekmek kızartma makinesi nasıl temizlenir hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu