Dekorasyon

Modern tarz bir evin 12 anahtarı

Modern görünümlü bir ev dekorasyonu yapmak için birbirinden güzel 12 yöntem.

Pratik modu etkinleştirin

ev dekorasyonu
ev dekorasyonu

Zamansız ve etkili, çağdaş tarzı günlük yaşamınızı daha kolay ve daha rahat hale getirmek için yaratılmıştır. Bu nedenle, odanın estetik düzenini değiştirmemek için en beklenmedik yerlerde saklanma yeteneğine sahip akıllı depolamaya kendini adamıştır; Yer kazancına inanın ve her santimetrekare sizin lehinize kullanın. Pratik mod tavsiyemizde, tabandan tavana kütüphane dikeyden yararlanır, ideal bir dağıtım tasarlar ve her köşeden yararlanır: pencerenin altından, kapının arkasından… Tereddüt etmeyin: işlevsellik şarttır.

Işığın gücüne inanın

2 modern ev dekorasyonu
2 modern ev dekorasyonu

Çağdaş dekorasyon, aydınlık iç mekanlardan ayrılmaz, dışarıya açık veya lambalar ve aksesuarlar tarafından fuar moduna erişmeden yeterli miktarda aydınlatılmış. Bunu yapmak için, odalarınızdaki açıklıkları tasarlayın; kör ahşap kapıları camlarla başkalarıyla değiştirin; ışığın geçmesine izin veren perdeleri seçin; bölmeler olmadan veya cam bölmelerle benzersiz alanlara evet deyin; Köşeleri gölgede bırakmayan hafif bir proje planlayın.

Ilımlı bir yaklaşım

3 en şık ev dekorasyonları
3 en şık ev dekorasyonları

Bu dekoratif tarzda, aşırılık her zaman bir düşmandır. Hem tasarım hem de hacimler ve renkler açısından zarif bir stille karşı karşıyayız, aşırıya kaçmak için karaya atmayız ve birçok nesnenin ve süslemenin hemen etkisiyle kanmayın. Oda başına maksimum üç renkle oynayın ve incelik ve işlevsellik isteyen mobilyalar ve temel parçalar kullanın. Unutmayın, sıcaklığa dokunmak istiyorsanız, neden güzel koltuğunuzu minderlerle doldurmak zorunda olasınız ki?

İstediğiniz rengi kullanın

4 ev dekorasyon modası
4 ev dekorasyon modası

Bu “deco” tarzı, şüphesiz, nötr ve rahatlatıcı (beyaz, gri, bej ve hatta antrasit siyahı) hakim olan, ihtiyatlı ama etkili renkleri sever. Bir bütün olarak kişilik kazandırmak için, örneğin beyaz ve siyah veya koyu gri ve bej ile yüzleşerek kontrastı güçlendirin. Bir dekorasyonu veya bir mobilya parçasını vurgulamak istiyorsanız, parlak tonları kullanın. Hem mobilyaların hem de kumaşların ve duvarların rengini dikkate almayı unutmayın.

Kolay temizlik önlemleri alın

5 ev dekorasyon modası
5 ev dekorasyon modası

Titizlikle temizlenmiş parçalar ve girintiler içermeyen, çağdaş dekorasyon aynı zamanda kolay bakım ve sorunsuz temizlik anlamına gelir. Böylece ne zaman yıkanabilir tekstil ürünleri seçerseniz, sorunsuz bir şekilde temizlenmiş mobilyalar veya geçmişte yeni gibi olan zeminler temizlenir. Fritz Hansen için Jaime Hayon’un Fred koltuğu gibi tasarım parçaları bile bir numaraya sahiptir çünkü kumaş veya derideki çıkarılabilir kapakları her zaman mükemmel olmanıza ve görünümünüzü kolayca değiştirmenize olanak tanır.

Klasik ve çağdaş unsurları birleştirin

6 şık ev dekorasyonları
6 şık ev dekorasyonları

Başarının anahtarlarından biri mi? Tüm iç mekanlara ve her zevke uyum sağlama yeteneği. Basit prensiplere (tasarım, konfor ve huzursuzluk) dayanan çağdaş tarz, en eskisi de dahil olmak üzere her türlü eve uyum sağlar. Şömine ve pervazlı klasik bir ortamda sandalyeler ve kanepe odaya mükemmel bir şekilde uyuyor, tazelik ve kişilik sağlıyor.

Pürüzlerden Kaçın..

7 dekorasyon trendleri
7 dekorasyon trendleri

Çağdaş bir iç mekanda, mobilyalar minimalizm, düz çizgiler ve pürüzsüz yüzeyler, bazen parlak ama her zaman süslemesiz olarak daha rahat hissediyor. Her odada, dekorasyon net, fırça darbeleriyle süslenmiş olmalıdır. İşe yaramaz süslerden kaçın ve kişisel dokunuşun hardal renkli kabarık ve siyah baskı ile koltuğa oturduğu Gunni & Trentino’nun ortamında olduğu gibi, çok fazla dokuya veya ışıltılı saçlara sahip halılardan ve kumaşlardan kaçının.

Teknolojiyi bütünleştirin
8 moda dekorasyon
8 moda dekorasyon


Konforlu ve işlevsel olmasının yanı sıra modern ve yeni teknolojilerle el ele yürüyen, her zaman ev otomasyonuna sadık bir müttefik olan akıllı iç mekanlar yaratan bir stille karşı karşıyayız. Temizleme ve ısıtıcıyı içeren vitrifiye, mobil cihazdan programlanan cihazlar, tek başına yükselen (ve düşen) perdeler… Aynı zamanda, televizyonlar ve hoparlörler evin içinde doğal bir şekilde bir araya gelerek kendi yerlerini ararlar.

Tasarım ve kaliteye yatırım yapın
9 dekorasyon modası
9 dekorasyon modası


Modadan ayrı yaşayan ama sırayla trendlere yakın yürüyen bir dekorasyonla karşı karşıyayız. Buna ek olarak, zamansız olmak için daima en iyi “görünüşün” görünen parçalara ihtiyacın var. Bu nedenle, kafanızı karıştırmak istemiyorsanız, çağdaş odalarınızı, bu Capo d’opera ortamında ve ahşaptan çelik veya camda olduğu gibi güçlü ve sıcak malzemeler gibi tasarım mobilyalarıyla dekore edin.

Sana özel olsun
10 en güzel dekorasyonlar
10 en güzel dekorasyonlar

Standartlara uymak, farklı unsurlar arasındaki dengeyi bulmak zorundasınız, başka bir çağda olsalar bile, bir materyali başka bir maddeye üstün bırakmamaya çalışın ve daima fazlalıklardan kaçının. Ancak, tüm bunlara ek olarak, kişiliğinize ve zevklerinize, Batavia atmosferinden sıyrılan Çin büfesinde olduğu gibi, detaylarınızdan herhangi birinde yansıtılması için sizin olması zorunludur.

Alanınızı iyi değerlendirin
11 kitaplık dekorasyon
11 kitaplık dekorasyon

Maksimum kullanım gücüne yükselen işlevsellik ile çift kullanımlı mobilyalar, yalnızca bir odanın metrelerini değil aynı zamanda faseti günümüze en yakına çekmeyi de karlı kılar. Çekmeceli masalardan, depolama alanlı yataklardan veya raflı küvetlerden raflara, örneğin bu Muuto ortamında ortaya çıkan gibi, tasarımı ile sadece en fazla sayıda kitabı barındırmayı değil, aynı zamanda dekoratif kum tanesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. kalış tarzına.

Bazen, yanına ‘vay’ olsun
12 çiçek dekorasyon
12 çiçek dekorasyon

Zaman zaman, her zaman olmamalı, cesur olmamalı ve bu tür bir dekorasyon tarafından oluşturulanlardan ayrılan bazı unsurlarla kuralları atlamalısınız. DOIY Design’ın eseri, imkansız bir tasarım mobilyası veya bunun kadar renkli ve neşeli bir vazo olabilir.

Bir önceki yazımız olan Rüya Gibi Bir Düğün Salonu başlıklı makalemizde En Güzel Düğün Salonu, En Güzel Kır Düğün Salonları ve Kır Düğün Salonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu