Sağlık

Müshil Görevi Gören Gıdalar

Doğal Müshil Görevi Gören Gıdalar

Müshil Görevi Gören Gıdalar

Her insanın bazı dönemlerde bağırsaklarında problemler meydana gelir. Bu problemleri bazen ilaçlarla bazende doğal gıdalarla aşmak mümkündür. Özellikle kabızlık en büyük bağırsak sorunlarının başında gelmektedir. Kabız olduğunuz dönemlerde Müshil Görevi Gören Gıdalar tüketmeniz en doğru seçeneklerden biridir. Bu makalemizde sizler için doğal müshil görevi gören gıdalardan bahsedeceğiz.

Elma yada elma sirkesi

Elmaların içinde bulunan pektin bağırsaklarınızı uyarmaya yardımcı olabilir. Faydaları elde etmek için bir bardak suya bir çay kaşığı elma sirkesi eklemeyi deneyin. Daha iyisi, diyetinizde kabızlığı gideren lif sağlayan bir elma ekleyin.

Yapraklı yeşillikler

Ispanak, pazı gibi yeşil yapraklı sebzeler, magnezyum içerir. Magnezyum, doğal olarak yumuşatmaya yardımcı olan bir mineral olarak bilinmektedir. Kabız olduğunuz dönemlerde yapraklı yeşillikler yiyerek midenizdeki gıda sertliğini yumuşatmak mümkündür.

Su

Sade su içmek, dışkıyı yumuşatarak bağırsakların tekrar hareket etmesinin en iyi yollarından biridir. Günde en az sekiz bardak su içmeyi amaçlayın.

Aloe vera

Aloe veranın cildiniz için iyi olduğunu biliyorsunuz, ancak doğal müshil madde olarak antrakinonlar olarak adlandırılan bileşikler içerdiğini biliyor muydunuz? Suya birkaç damla aloe vera jeli ekleyin veya aloe vera suyunu arayın.

Limon

Gerçek limon suyundaki sitrik asit bağırsakların uyarılmasına ve bağırsaklarının temizlenmesine yardımcı olur. Biraz rahatlamak için bir bardak suya birkaç çay kaşığı ekleyin.

Kahve

Sabahları bir fincan kahve uyanmamıza olduğu kadar bağırsaklarımıza da iyi gelir. Sindirim sisteminizi çalıştırır.

Erik

Erik suyu iyi bir nedenden dolayı üne sahiptir. Kabızlığınızı gidermek ve kabızlığı önlemek için günde bir bardak için.

Chia ve keten tohumları

Hem chia hem de keten tohumları, sindirime yardımcı olabilecek lif içerir. Bu iki gıdaya tükettikten sonra bol miktarda su için.

Hindistan cevizi suyu

Sade su çok yumuşaksa, Hindistan cevizi suyunu yudumlamayı deneyin. Sindirim sisteminizi temizlemeye yardımcı olurken sulu kalmanıza yardımcı olur.

Karbonat

karbonatla bir tezgahı nasıl temizleyeceğinizi biliyorsunuz. Bağırsağınızdaki kabızlık için de çok yararlıdır. Bir fincan ılık suya bir çay kaşığı ekleyin ve en iyi sonucu almak için hemen için.

Bir önceki yazımız olan İşkembenin Faydaları ve Vücuda Etkileri başlıklı makalemizde İşkembe Çorbası Nasıl Yapılır?, İşkembe Yararlı Mıdır? ve İşkembenin Faydaları Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu