Banka - KrediSektörel

Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanmak Yapı Kredi

Merhaba arkadaşlar, birçoğumuzun en büyük sıkıntılarından biri şirketleri aradığımız zaman o müşteri temsilcisine direk bağlanmak için büyük bir mücadele vermek. Hemen hemen her şirketi aradığımızda bu problemle karşılaşmaktayız

Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma Yapı Kredi

Merhaba arkadaşlar, birçoğumuzun en büyük sıkıntılarından biri şirketleri aradığımız zaman o müşteri temsilcisine direk bağlanmak için büyük bir mücadele vermek. Hemen hemen her şirketi aradığımızda bu problemle karşılaşmaktayız. Müşteri temsilcisine bağlanabilmek için dakikalarca beklememiz gerekmekte ve bu süre içerisinde sinir olmaktayız. Şimdi sizlere yapı kredi bankası aramalarınızda müşteri temsilcisine direk bağlanmak için ne yapmak gerekiyor bunu anlatacağız.

İlk olarak sizlere yapı kredi bankasının telefon bankacılığı numarasını ( 444 0 444 ) buraya bırakalım. İşe bu numarayı aramakla başlıyoruz.

Aşama aşama hangi menüler olduğunu hangi menüde neyi tuşlamamız gerektiğini yazalım. İlk menümüzde bankanın bize sunduğu seçenekler sırasıyla şunlardır. Kayıp – Çalıntı İşlemleri için (0), Kredi Kartı İşlemleri için (1), Bankacılık İşlemleri için (2), Şifre İşlemleri için (3)ü tuşlayınız.

Yapı kredi müşteri temsilcisine direk bağlanma için burada yapacağımız işlemin türüne göre Kredi Kartı İşlemleri için (1), Bankacılık İşlemleri için (2) bu ikisinden birini tuşlayacağız. Bu ikisinden birini yaptıktan sonra operatör size yeni seçenekleri okuyacaktır. Bu seçeneklerin tamamını dinledikten sonra müşteri temsilcisiyle iletişime geçmek için (0) seçeneği vardır. Yalnız operatörün tümünü okumasını bekleyiniz bekledikten sonra 0 tuşuna basarak müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Bu aşamada da biraz bekleyeceksiniz ama en azından operatörü dinlemeden kolay bir şekilde yapı kredi müşteri temsilcisine direk bağlanma işlemini tamamlamış olacaksınız.

Yapı Kredi Müşterisi Değilseniz

Bunun dışında sizlere küçük bir hatırlatma yapmamız gerekmektedir. Eğer yapı kredi bankası müşterisi değilseniz işlemin başında banka sizden Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı tuşlamanızı isteyecektir. Kimlik numaranızı tuşladıktan sonra işleme başlayabilirsiniz. Yapı kredide kayıtlı telefon numaranız ile aramanızı gerçekleştirirseniz eğer kimlik numarası benzeri bir bilgi tuşlama ile uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Sistem zaten otomatik olarak sizleri tanıyacaktır.

Birçok banka gibi yapı kredi bankasın müşteri hizmetleri de 7/24 hizmet vermektedir. İstediğiniz gün ve saatler içerisinde yapı kredi müşteri hizmetlerini arayarak destek almanız mümkündür.

Eğer yapı kredi telefon bankacılığını kullanamıyorsanız yani numaranıza ait bir kısıtlama mevcutsa eğer en yakın yapı kredi şubesine giderek numaranızdaki kısıtlamayı kaldırarak yapı kredi telefon bankacılığını kullanmaya başlayabilirsiniz. Ya da eğer varsa internet bankacılığınız yani yapı kredi internet bankacılığı kullanıyor iseniz internet bankacılığı üzerinden işlem yaparak da telefon bankacılığını aktifleştirmeniz mümkündür.

Yalnız telefonla arayarak müşteri temsilcisine direk bağlanma yapı kredi işlemini gerçekleştirmeden önce internet bankacılığını bir incelemenizi tavsiye ederiz. Çünkü aslında birçok işlemimizi internet bankacılığı tarafından daha kolay bir şekilde yapmamız mümkündür. Hem o bekleme stresini yaşamayız hem de daha hızlı bir şekilde işlemimizi tamamlayabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Neye Göre Hesaplanır başlıklı makalemizde Kredi Notu Hesaplama, Kredi Notu Hesaplama Kriterleri ve Kredi Notu Neye Göre Hesaplanır hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu