Sosyal MedyaWeb Dünyası

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar Hangileridir?

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar Hangileridir?

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar Hangileridir?

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar Hangileridir? sorunuzun cevabını sizlere bu yazımızda çok detaylı bir şekilde vereceğiz. Android ve İOS tabanlı cihaz ve uygulamalarda bazen para ödenir. Peki aynı şekilde bu uygulamalardan para kazanacağınızı biliyor muydunuz? Uygulamalarla para kazanmak mümkün fakat indirip direkt para kazanma ihtimali yok. Bu uygulamalardan para kazanmak için bazı yarışlara katılmak, fotoğraf çekmek, kitap okumak, market alışverişi yapmak, reklam izlemek gibi bazı şartlara uymanız gerekmekte. Bu şartları yerine getirerek uygulamalardan para kazanmak çok kolay bir hal alıyor.

Aslına bakarsanız bu uygulamalarla çok büyük paralar kazanıp köşeyi dönmek epey zor ama en azından çalışmayan ve evde oturan birini tatmin edebilecek derecede paralar olabiliyor. Bu uygulamalardan kazanılan para 6 kişilik bir ailenin mutfak masrafını karşılayabilecek miktarda paralar olabiliyor. %100 geçinmeyi sağlamaz ama fazladan bir gelir elde etmiş olursunuz. Bu şekilde para kazanmak insanlara biraz ürkütücü gelebiliyor. Fakat artık teknoloji çağında yaşıyoruz ve teknoloji bizim her şeyimiz. Bu şekilde para kazanmaktan yada dolandırılmaktan korkmayın. Şöyle düşünün size para kazandıran bu uygulamalar sizden bir para talep etmiyorlar sadece kendi bünyelerindeki görevleri yerine getirmenizi istiyorlar. Bu görevler hakkında daha önceden bilgi vermiştik zaten.

Bu şartları yerine getirerek aylık 100 TL il 3.000 TL arasında paralar kazanmak mümkün. Zaten şöyle bir durum var sizde herhangi bir uygulama para talep ediyorsa onu ciddiye almayın ve silin. Başka bir şekilde sizlerden banka ve iban bilgilerinizi ve hesap numaranızı istiyorsa hiç bulaşmadan uzaklaşın. Gelin hep beraber sizlere uygulama üzerinden nasıl para kazanacağınıza bakalım.

2021 Para Kazandıran Uygulamalar

Hadi

Android ve İOS üzerinden ulaşabileceğiniz hadi uygulaması sayesinde para kazanmanız mümkün. Bu uygulamadan para kazanmak için tek şart bilgi. Hadi uygulaması bir bilgi yarışması niteliğinde ve günde bir kaç yarışma yaparak yarış sonunda bazen son 100 kişiye bazen 50 bazen 10’a girenlere ödeme yapıyor. İlk 10 her halükarda para kazanabiliyor ama geri kalanlar yarışın zorluğuna ve katılımcı sayısına göre paralar kazanabiliyor. Bu uygulamada günde en az 5 yarışma yapılıyor ve 1. olanlara 500 TL ile 10.000 TL arasında para kazanmak mümkün. Bu yarışmadan bugüne kadar en çok kazanan kişi 165.000 TL kazandı ve uygulamayı sildi. Uygulama sizden herhangi bir bilgi yada para istemiyor sadece girip diğer insanlarla beraber soruları cevaplıyorsunuz. Sona kalanlar parayı kazanıyor. Yani bu uygulamada para kazanmak tamamen size bağlı bir şey. Toplamda 12 sorunun sorulduğu yarışmada 2 soruda ip ucu kullanabiliyorsunuz. Gerisi tamamen sizin bilgi ve becerinize kalmış bir durum.

Oyna Kazan

Oyna Kazan uygulaması da tıpkı hadi gibi para kazandıran bir uygulama. Bu uygulamaya Android ve İOS tabanlı cihazlardan ulaşıp ücretsiz bir şekilde katılım sağlayabilirsiniz. Hadi uygulamasına benzerliği ile dikkat çeken oyna kazan uygulaması toplamda her yarışmada 12 sorudan oluşuyor. Son 50’ye kalan her yarışmacı en az 10 TL alıyor son sorulara doğru yarışmacı sayısı düşüyor. Yani ne kadar az kişi sona kalırsa kazanma oranınız o kadar artıyor. 1. olan kişi bazı yarışmalarda 3-5 bin alırken akşamki yarışlarda 10-15 bin TL para kazanabiliyor. Bu uygulamayı indirerek yarışmalara katılabilir bilginizle para kazanabilirsiniz. Bu uygulama google play de 4.2 yıldızla önemli derecede kabul görmüş uygulamalardan biri olarak biliniyor. Sizde indirip en kısa zamanda para kazanmya başlayabilirsiniz.

Money App

Bir pazar araştırması uygulaması olan Money App uygulamasına Android ve İOS üzerinden ulaşabilmek mümkündür. Bu uygulamada bulunan oyunları oynayarak, fikir belirterek, hizmetleri test ederek bunun karşılığında uygulamadan para kazanabilirsiniz. Bu uygulamadan para kazanmak için Money App uygulamasını indirip bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Para kazanma durumunuz olduğu için uygulamaya kendi adınızla ve kendi kimlik bilgilerinizle kaydolmak önemli. Aksi durumda para kazansanız bile kendi adınızı ve bilgilerinizi girmediğiniz için paranı size ödenmez ve hesapta bir süre kaldıktan sonra sistem geri alır. Bu uygulamayı indirdikten sonra size verilen görevleri tamamlarsanız paranız PayPal hesabınıza yatırılıyor. Uygulamanın en büyük avantajı paranız uygulamadan değil 1-2 gün içinde sabınızda oluyor. Bu uygulamada normal biri 1 haftada ortalama 20-25 dolar arası para kazanabilir.

İpoll

Pazarlama hakkında anket doldurarak, günlük tüketim günlüğü tutarak ve uygulamada sunulan görevleri tamamlayarak İpoll sayesinde para kazanmak mümkün. İOS ve Android üzerinde ulaşabileceğiniz bu uygulama ile para kazanmanız mümkün. Bu uygulamayı indirdikten sonra uygulama sizden bazı bilgiler istiyor. Ne kadar kazandığınızı, alışverişe ne sıklıkla çıktığınızı ve ne işlerle uğraştığınızı soruyor. Bu konuda uygulamaya doğru ve eksiksiz bilgiler vermek çok önemli çünkü uygulama sizin verdiğiniz bilgilere göre size bazı görevler veriyor ve görevleri tamamlamanızı bekliyor.

Uygulamada bilgilerinize uygun görevler çıktığında hemen bildirim geliyor ve görevi yapmaya başlıyorsunuz. Uygulamayı kullanan kullanıcılar uygulamanın hoş ve ilginç olduğunu hem para kazandıklarını hemde eğlendiklerini söylüyorlar. Bu uygulamadan para kazandıktan sonra hemen hesaba atmak maalesef imkansız. 10 dolara ulaşmadan paranızı hesabınıza aktaramıyorsunuz. Uygulama para kazandırmasının yanında dönem dönem çekilişler yaparak aylık 10.000 dolarlık bir ödeme yapıyor. Burada tamamen şans faktörü devreye giriyor.

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar Hangileridir?

Foap

Anroid ve İOS tabanlı bir uygulama olan Foap para kazandıran uygulamalardan bir diğeri. Bu uygulamada para kazanabilmek için bir tür yetenek gerekiyor. Bu yetenek fotoğraf çekebilmek. Uygulamaya çektiğiniz fotoğrafları gönderiyorsunuz ve beğendikleri fotoğrafları sizden satın alıyor. Bunun yanı sıra bir fotoğraf yarışması düzenliyorlar ve en iyi olanı seçerek para karşılığında satın alıyorlar. Foap uygulamasının 3 milyona yakın abonesi bulunmakta. Burada yapılması gereken şey bir hesap açarak, yüksek kaliteli fotoğraflarınızı doğru şekilde sunmak. Fotoğraflara kullanıcılar tarafından ne kadar yüksek puan verilirse, fotoğraflarınızın görünür olma ihtimali de o kadar artarak herkes tarafından görülüyor. Satılan fotoğraf başına 5 yada 100 dolar arasında bir para kazanıyorsunuz. Foap uygulamasında bir de tamamlanması gereken bir bölüm bulunuyor. Bu bölümde markalar ve ajanslar kullanmak istedikleri fotoğraf ve videoların türünü söylüyor. Sizlerde markaların ajansların istedikleri türden fotoğraflar çekip sisteme yüklüyorsunuz markalar en çok hangi fotoğrafı beğenirlerse onu satın alıyorlar. Bu uygulama fotoğraf çekmeyi sevenler için mükemmel bir uygulama.

Fluid Market

Bu uygulama araba sahibi olanları ilgilendiriyor. Biliyorsunuz ki son yıllarda neredeyse her evde bir araba var fakat insanlar bazı durumlarda gezilerde ve acil işlerinde araba bulmakta zorlanıyorlar. Andorid tabanlı bir uygulama olan Fluid Market ile evinizin önünde duran araçlarınızı saatlik, günlük, haftalık ve aylık olarak kiralayabiliyorsunuz. 

Fluid Market’in web sitesinde bulunan bilgilere göre, kamyonetinizi Fluid Market üzerinden kiralayarak yıllık 24.000 dolar para kazanmak mümkün. Bunun yanı sıra farklı kategorilerde matkap, çim biçme makinesi, bisiklet, topuklu ayakkabı, tekne, motorsiklet, bilgisayar gibi farklı ürünleri de kiralayarak para kazanabilirsiniz. Google Play‘de 3.5 nota sahip uygulama hem kiraya veren hem de kiralayan kişi için çok kullanışlı bir uygulama olarak kabul edliyor. İşleyiş o kadar iyi ki aracınızı kiralamak istiyorsanız sürekli kiracı ile yada kiralayan ile görüşmek zorunda kalmıyorsunuz. Aracın anahtarını sistemin uygun gördüğü yere bırakıyorsunuz kişi ödemeyi yaptıktan sonra anahtarı alıyor yada teslim ediyor siz sadece para kazanmış oluyorsunuz. Fluid market kullanıcıları bu uygulama ile oturdukları yerden para kazandıklarını söylüyorlar. Bu uygulamayı daha önce keşfedememiş olmalarına üzülüyorlar.

Slidejoy

Yalnızca Google Play’de bulunan Slidejoy kullanıcılarına ekran kilidini aktif hale getirmeleri için para ödeyen bir uygulama olarak biliniyor. Durumu şöyle özetlersek Ekran kilidi aktifken kullanıcıların ekranına çeşitli haber reklam geliyor. Sola kaydırılan bildirimin detaylarını öğrenebiliyorsunuz veya sola kaydırarak bildirimi tamamen silebiliyorsunuz. Bu işin güzel kısmı gelen bildirime tıklasanız da tıklamasanız da para kazanabiliyorsunuz. Bunun aynı sıra uygulama içerisinde günde 1 veya 2 anket yapılıyor bu anketlere katılarak ta para kazanabilirsiniz. Uygulamanın en kötü yanı kazandığınız paranın %20’sini sizden alıyor olması. Bu uygulama ile haftalık 15-20 dolar kazanmak mümkün.

Toluna

Piyasa araştırma uygulaması olan Toluna hem Android ve İOS tabanlı olup her ikisinde de  kullanılabilen bir uygulama. Farklı şekilde oluşturulmuş anketleri cevaplayarak, hatta farklı konularda kendi anketinizi oluşturarak para kazanılabilen bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Bu uygulama en kolay şekilde üye olunabilen uygulamalardan biri. Uygulamanın kullanımı biraz farklı olduğu için üye olduktan hemen sonra bir tanıtım videosu izleyerek uygulama hakkında tüm bilgilere sahip olabilmeniz mümkün. Toluna uygulamasını kullanan kullanıcılar kesinlikle sabırlı olmayı öneriyorlar. Bu uygulama ile para kazanmanın başlarda zor olduğunu fakat zamanla çok ciddi paralar kazandıklarını söylüyorlar.

Userfeel

İOS ve Android tabanlı bir uygulama olan Userfeel farklı sitelerde gezinerek para kazanma olanağı sağlıyor. Bir web sitesine girerek kullanıcı arayüzünde gezinerek, sitenin kullanışlılığına dair videolu feedback ve eleştiri yaparak para kazanabiliyorsunuz. Userfeel’de her test, 10 veya 20 dakika süren bir iş. Bu uygulamada bir test başına ortalama 9-10 dolar para kazanmanız mümkün. Bu uygulamaya üye olduktan sonra sistem sizi bir deneme sürecine tabii tutuyor. Deneme süresinde size verilen görevde sesiniz ve hareketleriniz gözlemleniyor. Burada göstereceğiniz ilk performans çok önemli eğer sistem yetkilileri sizi beğenirlerse hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Yetkililerden ne kadar yüksek not alırsanız o kadar çok teste katılıp para kazanırsınız. Bu uygulamayı kullanan bir kullanıcı;video yüklerken bazı sorunlar oldu fakat teknik ekip sorunu nasıl halletmem gerektiğini bana anlattılar. Bu şekilde paramı alabildim, demiştir.

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar Hangileridir? Musely

Android ve İOS cihazlarda kullanılan bu uygulama güzellik ürünlerinin satıldığı bir marka ve uygulama olarak biliniyor. Bu uygulama tam bir çevre dostu ve sadece yaşam ve cilt malzemeleri pazarlıyor. Aynı zamanda ürünler hakkında üyelerle fikir alışverişinde bulunarak hem kendini geliştiriyor hemde üyelere para kazandırıyor. Bu uygulamadan organik ürünler satın alabilir ve sürekli yeni fikirler verebilirsiniz.  Musely’de para kazanmak için Musely üzerinde “Muse”, farklı bir influencer olarak kendinize ait bir blog sayfanızı açabilirsiniz. Tavsiye ettiğiniz ürünler satılırsa %20 komisyon size aktarılır ve para kazanma başlar.

Mercari

Bu uygulama aslında herkesin bildiği letgo uygulamasına çok benziyor. Kişisel eşyalarınızı veya evde kullanmadığınız mobilyaları bu uygulamadan satmak mümkün. Satabildiğiniz gibi ürünleri de satın alabilirsiniz. Başka bir kullanıcı ürünü beğenirse size teklifte bulunur ve anlaşmanız durumunda alıcı ödemeli bir kargo gönderirsiniz. Karşı tarafın bir yanlışı veya sizin yanlış yapmanızdan Mercari uygulaması sorumlu olur.

Sweatcoin – Yürüyerek Para Kazanmak

Telefonun adım ölçer bölümünü ve GPS’sini Sweatcoin’e bağladığınızda uygulama adımları hesaplıyor. 10.000 adım başına 10 sweatcoin kazanma durumunuz oluyor. Kazandığınız sweatcoinleri spor ürünleri spor kursu hediye çeki olarak ya da nakit olarak almak mümkün. Bu uygulama sayesinde yürüyerek ve enerji harcayarak para kazanmak mümkün.

Swoup

İOS uygulamalarında kullanılabilen Swoup bormal indirim çeki kazandıran uygulamalardan biraz daha farklı. Swoup uygulamasına banka bilgilerinizi girdikten sonra farklı mağazalar tarafından kullanılan indirim çekleri banka hesabınızla eşleşiyor. Sonrasında internet alışverişi yaparken bu indirim çeklerini bankanız otomatik onaylıyor ve para kazanmaya başlıyorsunuz. Yani şöyle anlatacak olursak 50 TL olan bir ürünü indirim çeki devreye girdiğinde 40 TL’ye alabiliyorsunuz. Bu çekleri kullanmazsanız çeklerin iptal olma durumu olmuyor. Yani sistem sizi alışveriş yapmaya zorlamıyor ne zaman isterseniz alışverişi o zaman gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya Bağımlılığından Nasıl Kurtulabiliriz? başlıklı makalemizde Sosyal Medya Bağımlılığı, Sosyal Medya Bağımlılığından Kurtulmanın Yolları ve Sosyal Medya Bağımlılığından Nasıl Kurtulabiliriz? hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu