Banka - KrediFaydalı BilgilerGenel

Pos Makinesi Nasıl Alınır?

Pos Makinesi Nasıl Alınır? Pos Makinesi Nereden Alınır?

Pos Makinesi Nasıl Alınır?

Pos Makinesi Nasıl Alınır? Teknoloji çağında bulunduğumuzdan dolayı hayatımızda alışverişte dahil olmak üzere bir çok alanda farklılıklar meydana gelmiştir. Bu farklılıklardan biride nakit para kullanmak yerine kredi kartı kullanmamızdır. Kredi kartı hayatı kolaylaştıran alışverişlerimizde bizlere büyük kolaylık sağlayan yeniliklerden biridir. Kredi kartımızı alışveriş sonunda kullanmak için iş yerlerinin bir çoğunda pos makinesi bulunur pos makinesi kredi kartından ödemeyi almayı sağlayan aletin adıdır makineye okutulan kart bilgileri kişinin harcama limitleri ile orantılı olur ve şifre girildikten sonra ödeme işlemi gerçekleşmiş olur. Pos makinesi almak isteyen iş yerleri kendilerine yakın bir bankaya giderek müracaatta bulunurlar banka pos makinesine onay verirse size bir cihaz gönderirler ve banka görevlisi gelip cihazı iş yerinizde kurar. Pos makinesini kullanmaya başlayan iş yeri çalışanları herhangi bir problemle karşılaştıklarında bankayı arayarak sorunun giderilmesini talep edebilirler. Banka çalışanları uzaktan yönlendirerek makinenin sorununu anlamaya çalışır sorun düzelmezse bir çalışan gelip sorunu tespit eder ve çözer.

Pos makinesi alırken bazı belgelere ihtiyaç vardır eğer iş yeri sahibi iseniz oda kaydını, vergi levhasını, imza beyannamesi ve kimlik ibrazını yaparak başvuruda bulunabilirsiniz. Belgelerinizde problem çıkmaması durumunda 5 iş günü içerisinde pos makineniz teslim edilir. İş yeriniz yoksa yani bir şirket kurumu olarak işlerinizi yürütüyorsanız vergi levhası, kuruluş sicil belgesi, oda kayıt belgesi ve kimlik belgesine ihtiyaç vardır.

 

Pos Makinesi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pos cihazını kullanırken en çok dikkat edilecek husus ürün fiyatlarıdır. Ürün fiyatlarında değişikliğe gidilirse bu bilgiler cihaza okutulmalıdır aksi takdirde sorunlar yaşanabilir. Pos makinenizde fiyatla ilgili problemler yaşarsanız ivedi şekilde bankanızla bir görüşme sağlamalı ve sorunu ortadan kaldırmalısınız. Satış yaptıktan sonra sattığınız ürün müşteri tarafından iade edilmek istenirse pos makinenizin iade yetkisi olup olmadığına bakmanız gerekmektedir bankanız size iade yetkisi vermediyse arayıp durumu değiştirebilirsiniz. Ayrıca pos cihazından işlemler menüsüne girip iade yetkisi olup olmadığına bakabilirsiniz.

Pos Makinesi Nasıl Alınır? Gün Sonu Raporu Nedir?

Pos cihazlarının kullanımında çok önemli bir yeri olan gün sonu raporunu ayrı bir başlık altında anlatmak istedik. Gün sonu raporu gün içinde yaptığınız satışların genelini karşınıza çıkarır ve banka tarafından olan kesintiyi size net bir biçime gösterir. Gün sonu raporunu mutlaka gece 12 olmadan almanız gerekmekte ve her gün bu işlemi gerçekleştirmek zorundasınız.

Pos Makinesi Fiyatları Ne Kadar?

Markadan markaya farklılık gösteren pos cihazı fiyatları ortalama 400 tl den başlayıp 4.000 tl ye kadar çıkmaktadır küçük bir işletme için 700-800 tl bandında bir pos cihazı işlemlerinizi halletmeye yetecektir.

Bir önceki yazımız olan Köpeğin Ölmek Üzere Olduğunu Anlayacağınız Belirtiler başlıklı makalemizde Evcil Köpeğin Ölmek Üzere Olduğunu Anlayacağınız 5 Ölüm Belirtisi, Evcil Köpekler Neden Ölürler Köpekler Neden Ölür ve Köpekler Neden Ölür hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu