SağlıkYemek

Ramazan Ayında Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Ramazan Ayında Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir? Ramazan Ayında Doğru Kilo Nasıl Verilir?

Ramazan Ayında Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Ramazan Ayında Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri Ramazan aylarında bir çok insan özellikle kadınlar kilo almaktan korkarlar. Özellikle sahur yemeği yedikten sonra uyumak zorunda olanlar hemen kilo alabilirler. Ramazanda az yiyerek kilo vermek mümkündür fakat; aç kalmadan gün içinde zorlanmadan nasıl kilo verebiliriz? Ramazan ayında kilo vermek için yapmanız gerekenleri yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

 

İftardan Sonra Su için

Ramazan ayında pek çoğumuz su tüketimini azaltırız su ile midemizi doldurmak yerine yemek yemeyi ve sevdiğimiz şeyleri tüketmeyi isteriz. Sürekli yemek yemek vücutta yağa dönüşeceği için kilo vermek bir yana fazladan kilo alırız. Su içmek ise metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını hızlandırır ve bu şekilde sağlıklı bir şekilde kilo vermiş oluruz. Ramazan aylarında iftardan sahura kadar en az 1.5 litre en çok 3 litre su içersek sağlıklı bir şekilde kilo vermiş oluruz. Su içmek oruç tuttuğunuz sırada susamayı azaltacağı için ramazan ayını zorlanmadan geçirebilmeniz mümkündür.

İftardan Sonra Su için

 

Sahurda Ağır Gıdalar Tüketmeyin

Ramazan ayında sahurda kesinlikle yağlı yiyeceklerden ve karbonhidrattan uzak durmanız gerekiyor. Yağlı yiyecekleri ve karbonhidratı iftar vaktinde tüketmeniz sağlığınız için çok daha iyi olur. Sahurda ağır şeyler yiyerek gün boyu tok kalmayı düşünmek kesinlikle yanlış bir düşüncedir. Yağlar vücudunuzda birikerek sizi o gün için bir kaç saat tok tutabilir fakat uzun vadede göbek bağlamanıza neden olur.Bu yüzden karbonhidrat yerine protein ağırlıklı beslenmenizi tavsiye ederiz. Protein tüketimi tokluk sürenizi uzatacaktır.Sahurda yağlı gıdalar yerine daha hafif gıdalar tüketmeniz gerekmektedir. Örneğin sahurda yumurta haşlaması yemeniz hem sizi tok tutacak hem de kilo vermenize yardımcı olur

Sahurda Ağır Gıdalar Tüketmeyin

Ramazan Ayında Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

İftarda insanlar genelde ne bulursam yerim havasında olur ve her şeyi yemeye başlarlar. Öncelikle yapmanız gereken iftar yemeğini tek seferde yememektir. Çorbanızı için ve evde kısa bir süre dolaşın ve basit işlerinizi halledin. Bekleme süresi çorbayı hazmetmenizi sağlayacak ve midenizi dolduracağı için çok fazla gıda tüketmeyeceksiniz. İftar yemeği sırasında mutlaka 2 bardak su tüketin. Ana yemeği tabağınıza az doldurun doymadığınız takdirde az bir miktar tekrar doldurun. Burada yemeniz gerekenden az yemek yiyin demiyoruz sadece tek seferde oturup kalkmayın bu sayede mideniz rahatlayacak çok daha hızlı ve sağlıklı kilo vermiş olacaksınız.

 

Bir önceki yazımız olan Şarap Nasıl İçilir? başlıklı makalemizde Beyaz Şarap Nasıl İçilir?, Kırmızı Şarap Nasıl İçilir ve Şarap İçerken Mantar Koklamak hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu