Araç çubuğuna atla
Faydalı BilgilerGenelWeb Dünyası

Ripple Nedir Nasıl Alınır?

Ripple nedir? Ripple Alınır mı?

Ripple Nedir Nasıl Alınır?

Ripple Nedir Nasıl Alınır?  Ripple, dünyadaki bütün para birimlerini Avrupa’nın, Asya’nın Ortadoğu’nun herhangi bir ülkesine sevk edilmesini dakikalar içerisinde halledebileceğiniz küresel iletişim ağıdır. Ripple platformu, Western Union veya SWIFT  gibi para aktarma yöntemlerini geride bırakıyor. Ripple bankalarla ve büyük şirketlerle çalışarak ucuz ve kolay bir şekilde para aktarımı sunmaya fokuslanmış bir şekilde tüm işlemleri hızlıca halletmemizi sağlıyor.

Örnek olarak Çin’den Hindistan’a para göndermek istiyoruz diyelim Çin’in para birimini doğrudan Hindistan para birimi şeklinde iletmemiz pek mümkün değildir. İşte tamda burda Ripple’nin muhteşem vizyonu ortaya çıkıyor. Gönderilen para dolara çevriliyor ve ardından Hindistan’a ulaşınca para Hint parasına dönüşüyor.

Sürekli aşama kaydederek iletilen paralarda masraf artarak devam eder. Biraz evvelki örneğimizi baz alırsak; Ripple kullanarak, Çin’deki kişi parasını Ripple’a dönüştürebilir, Hindistan’daki kişinin Ripple hesabına yada bankasına gönderebilir, oradaki şahısta parasını Hindistan para birimi halinde alıp kullanabilir. Özetle Ripple, ortada olan bir parayı farklı bir para birimine dönüşmesini sağlayarak para işlemlerinde çok büyük kolaylık sağlar.

 

Ripple’ı pek kabullenemeyen bankalar er yada geç Ripple’ı kabul ederek onun hızına yetişmeye çalışacaklardır. Zira bu hıza yetişemezlerse kendi varlıklarını daha fazla sürdüremeyecek hale geleceklerdir. Ripple’in en büyük avantajı ülkeler arasında yapılan para transferlerini günlerce beklemeden istediğiniz şehirde farklı bir ülkeye iletebilmektir. Çağımızın en büyük transferi olan Ripple para transferi hız kesmeden devam edecek ve hayatımızı kolaylaştıracaktır.

Bankalar Ripple Kullanıyor Mu?

Ülkemizde Ripple ile anlaşma imzalayan bankalar bulunmaktadır.Ripple’nin verilerine göre bankalar işlem başına Ripple’a 21TL ödüyor her işlemden alınan bu ücret Ripple için çok büyük bir gelir oluyor. Bir banka yılda ortalama iki milyon işlem yapıyorsa ve işem başına bu parayı ödüyorsa Ripple her yıl banklardan çok ciddi gelir elde ediyor.

Dünyadaki bankaların tek amacı daha az giderle daha fazla kazanç elde etmektir. Bankalar tarafından Ripple para ağına ödenen miktar yüksek olsa bile bu sayede çok işlem yapan bankalar sürüm halini alan işlemlerinden büyük gelir elde ediyor. Bankaların Ripple ile amacı bir nevi kazan kazan şekline dönüşüyor.

Ripple Nedir Nasıl Alınır? 

Ripple’a Yatırım Yapılır Mı?

Ripple 2017 yılında 0.01 dolar konumundayken şuan 0.28 dolar civarında seyretmektedir yani geçtiğimiz üç yıl içerisinde yatırımcısına çok büyük bir kâr elde ettirerek büyük bir başarıya imza atmıştır. Yaptığı para transferi ağı ile bazı bankaları da kendi bünyesine alan Ripple bu sayede ciddi bir büyüme sağladı ve deyim yerindeyse Ripple’ın değdiği herkes mest oldu. Bitcoin ve Eter’den sonra en büyük değere sahip olan kripto para olarak kripto paralar arasında en üst konumlara yerleşti. Ripple kullanıcıları para transferleri konusunda asla problem yaşamadan diledikleri yere diledikleri anda para gönderebiliyorlar. Gönderdikleri Ripple’ı diledikleri para birimine çevirebiliyorlar. Bu kadar işlevsel olan bu kripto paraya arz gün geçtikçe artıyor arz arttıkça Ripple değer kazanıyor. Ripple bu şekilde artmaya devam ederse birkaç yıla kadar fiyatı dudak uçuklatır hale gelecektir.

Ripple Nedir Nasıl Alınır?

Ripple Nedir Nasıl Alınır? Ripple Nasıl Alınır?

Ripple Nedir Nasıl Alınır? Ripple Nasıl Alınır? Ripple almaya karar verirseniz en güvenilir uygulamalardan biri olan BTC Pro Türk’ten alabilirsiniz. Btc uygulaması güvenlik sebebiyle tüm kişisel bilgilerinize sahip olmak istiyor ama paranızın güvenliğini sağlıyor. Ripple almak istiyorsanız Bitcoin ve Eter’den sonra alınabilecek en mantıklı kripto paralardan biri olduğunu söyeleyebilirim.

Ripple Nedir Nasıl Alınır?

Bir önceki yazımız olan Köpeğin Ölmek Üzere Olduğunu Anlayacağınız Belirtiler başlıklı makalemizde Evcil Köpeğin Ölmek Üzere Olduğunu Anlayacağınız 5 Ölüm Belirtisi, Evcil Köpekler Neden Ölürler Köpekler Neden Ölür ve Köpekler Neden Ölür hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu