Sektörel

Ripple Nedir, Ripple Nasıl Alınır, Ripple Nereden Alınır.

Merhaba arkadaşlar bi makalemizde ripple nedir, nasıl ve nereden alınır gibi ripple hakkındaki tüm soruların yanıtını inceleyeceğiz.

Ripple Nedir, Ripple Nasıl Alınır, Ripple Nereden Alınır.

Merhaba arkadaşlar bi makalemizde ripple nedir, nasıl ve nereden alınır gibi ripple hakkındaki tüm soruların yanıtını inceleyeceğiz.

Son yıllarda herkesin bildiği gibi blochhain teknolojisi ile kripto para birimlerine olan ilgi son derece artmıştır. Kripto para birimi olan bitcoin bu popülerliğin asıl kaynağı olmuştur. Bitcoin kendi ile beraber diğer alt coinlerin de popülerliğinin artmasında çok faydalı olmuştur. Alt coinlerin en popülerlerinden biri ise Ripple’dır.

Kripto para birimi olan ripple 2017 yılı içerisinde değerini tam olarak yüzde 36 bin 18 arttırmıştır. Çok ciddi bir büyüme oranıyla en popüler coinler arasına yerleşmeye hak kazanmıştır. Şu an ripple market hacmi olarak ilk 5 içerisinde sürekli git geller yaşamaktadır.

Dünya ripple ile 2012 yılında tanıştı. Ripple Transaction Protocol ismi altında piyasaya giren ripple’ın piyasadaki toplam değeri 9 milyar doları aşmaktadır. Ripple’ın popülaritesini bu kadar arttırmasındaki en önemli etken işlem hızıdır. Çok yüksek işlem hızından dolayı bankalar tarafından alternatif bir ödeme yöntemi olarak kullanılmaya başladı ve yeni bankalarla sürekli yeni anlaşmalar imzalanmaktadır. Ripple’ın temek amacı internet üzerinden para transferini hızlı bir şekilde gerçekleştirecek başarılı bir iletişim protokolü olmaktır. Bu yolda emin adımlarla ilerlemektedir. Son olarak Vestern Union ile anlaşma yapmıştır ve şu an Vestern Unioin Ripple kullanım açısından test aşamasındadır.

Ripple Nerden Alınır ?

Ripple almayı düşünen arkadaşlar öncelikle hangi ülke sitesi üzerinden almaya karar vermeleri gerekmektedir. Ülkemizde ripple alım satımı yapan birden fazla coin borsası bulunmaktadır. Türkiye’de ilk olarak ripple alım satımı yapan borsa vebitcoin’dir. Vebitcoin geçtiğimiz günlerde ripple transfer ücretini de 3 ripple’dan 0,1 ripple’a düşürerek Ripple alım satımından Türkiye’de en ideal borsa olma özelliğini korumuştur. Her ülkeye ait kripto para borsaları bulunmaktadır. Bunları araştırarak size en mantıklı geleninden ripple almanız mümkündür.

Ripple Nasıl Alınır ?

Evet arkadaşlar ripple almak için dediğimiz gibi bir coin borsasına üye olmanız gerekmektedir. Üye olurken gerçek bilgilerinizle üye olarak kimlik doğrulamasını kesinlikle yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ciddi anlamda problemler yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Bir kripto para borsasına üye olup kimliğinizi doğruladıktan sonra borsanın hesap numarasına üyelik bilgilerinizle yatıracağınız miktar kadar parayı yatırdıktan sonra ripple sahibi olabilirsiniz.

 

Ripple hakkında merak ettiğiniz soruları bu başlık altından sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Swift Kodu Nedir ve Bütün Bankaların Swift Kodları Nelerdir başlıklı makalemizde Swift Kodu, Swift Kodu Nedir ve Swift Kodu Nedir Banka Kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu