Araç çubuğuna atla
Faydalı Bilgiler

Selülit Nasıl Geçer?

Selülit Nasıl Geçer? Selülit Azaltan İçecekler

Selülit Nasıl Geçer?

Selülit Nasıl Geçer? Genelde çok kilolu insanlarda görülen selülit her kilodan insanın başına gelebilecek durumlardan biri. Selülit için kullanılan tabirlerden biri Portakal Kabuğu. Bu görüntünün nedeni, yağ hücrelerinin sıkışarak yapılarının bozulması ve çizgili farklı bir hal alması. Yağ hücreleri cildin altında bağ dokusu arasında sıkışarak selülit oluşmasına neden oluyor. Bu sıkışan hücreler yüzeye doğru itilince ciltte pürüzlü bir görüntünün meydana gelmesine neden oluyor.

Genetik eğilim, özellikle östrojen seviyesinin oluşturduğu dolaşım bozukluğu gibi kilo almak, hormonal nedenler ve egzersiz yapmamak, yaşın ilerlemesiyle bağ dokunun zayıflaması, hatalı beslenme, hamilelik, uyku düzensizliği…Selülit oluşmasında eskiden çay, kahve gibi kafeinli içeceklerin neden olduğu bilinirdi. Fakat yapılan araştırmalar sonucu kafeinin selülite neden olmadığı ortaya çıktı. Bu yazımızda selüliti sebeplerinden çok nasıl geçtiği hakkında bilgi vereceğiz. İçeceklerle selülitten kurtulmak mümkün peki nedir bu içecekler?

Su: Su içmek bir çok rahatsızlığın önüne geçiyor. Bu rahatsızlıklardan biride vücutta oluşan selülit. Selülitler yağ birikmesi ile oluşan vücutta istenmeyen pürüzlerden biridir. Su vücuttaki yağın parçalanmasını ve azalmasını sağlayan bir içecektir. Günde 2-2.5 litre su içerek selülitlerden kurtulmak mümkündür.

su

Lahana Suyu: Beyaz lahana yaprağının selüliti azalttığı kanıtlanmış bir durumdur. Kaynamış suyun içine 6-7 parça lahana yaprağı atıp 5 dakika kaynatıp sabah ve akşam olmak üzere bu suyu günde iki kez içerseniz ve bu işlemi 15 gün uygulayıp 5 gün ara verirseniz 3-4 ay içinde selülitlerin azaldığını hatta kaybolduğunu görmek mümkündür.

Lahana Suyu

Ananas Suyu: Ananas suyunun en önemli özelliklerinden biri ödem arttırıcı ve yağ parçalayıcı bir etkisinin olması. Günde bir bardak ananas suyu içerek selülitlerden kurtulmak mümkündür. Ananas suyunu çok fazla içmeniz halinde ishal olabilirsiniz çok fazla içmemeye dikkat edin.

Ananas Suyu

Yeşil Çay: Yeşil çayın içinde bulunan kateşin maddesi vücutta oluşan ödemin azalmasına yardımcı oluyor. Bu sayede özellikle bacakların üst kısmında oluşan selülitlerin atılmasına yardımcı oluyor.

Yeşil Çay

Domates Suyu: Domates suyu vücutta biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olan içeceklerden biri. Günde 2 bardak domates suyu içerek vücudunuzda oluşan selülitlerden kurtulmak mümkündür.

Domates Suyu

 

 

Bir önceki yazımız olan Oje Lekesi Nasıl Çıkar? başlıklı makalemizde Ev Mobilyalarından Oje Lekesi Nasıl Çıkar?, Kıyafete Bulaşan Oje Lekesi Nasıl Çıkar? ve Oje Lekesi Nasıl Çıkar? hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu