Araç çubuğuna atla
Sağlık

Sinüzit Ağrıları İçin Doğal Ev İlaçları

Sinüzit Ağrıları İçin Doğal Ev İlaçları

Sinüzit Ağrıları İçin Doğal Ev İlaçları

Sünüzitin neden olduğu baş ağrısı çok şiddetli olan bir ağrı türüdür. Sinüzit, burun, gözler ve alın bölgesinde acı verici bir baskı oluşturur ve ağrıya neden olur. Sinüzit baş ağrısını hafifletmek için tıbbi ilaçlar kullanmak yerine, Sinüzit Ağrıları İçin Doğal Ev İlaçları yapmak bu sorunun çözümü için yeterli olabilecek seviyededir.

Burna su verme
Sinüzit ağrısını ve basıncını hafifletmek için, deniz tuzu, karbonat ve su ile hazırlayacağınız karışımı burna verebilirsiniz. Bu sinüzit ağrısı için etkili bir ev ilacıdır. Bir bardak suyun içine yarım çay kaşığı deniz tuzu ve çok az karbonat ekleyin, karıştırın. Karışımı şırınga burnunuza akıtın ya da doğrudan karışımı burna çekin. Tuzlu su burun kanallarını temizlemeye yardımcı olacaktır.

Zencefil çayı
Acı biber tüketemiyorsanız, zencefil çayı da size yardımcı olacaktır. Zencefil, acı biber gibi mükemmel anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Bir bardak sıcak suya bir çay kaşığı rendelenmiş zencefil koyun ve birkaç dakika bekletin. Ardından süzün ve bal ilave ederek tüketin.

Sıcak ve soğuksu
Bir kase içine soğuk diğer bir kase içine de sıcak su koyun. önce sıcak su ile bir bezi ıslatın ve alnınıza yerleştirin, bir dakika süreyle bırakın. Daha sonra, soğuk su ile ıslattığınız başka bir bezi alnınıza koyun. Yine bir dakika süreyle bekletin. İşlemi 3’er kez daha tekrarlayın.

Buhar soluma
Sinüzit kanallarındaki kalın mukusun gevşetilmesi, sinüs baş ağrısının şiddetini önemli ölçüde azaltabilir ve bunu yapmanın en iyi yollarından biri, nem oranını artırmaktır. Tencereye su koyun ve kaynatın. Başınızın üzerine bir havlu yerleştirin ve tencerenin üzerinden suyun buharını soluyun. Ayrıca sıcak su ile duş almak ve gün boyu birkaç kez bitkisel çay içmek de harikalar yaratabilir.

Acı biber
Acı biberlerde bulunan kapsaisin, sinüs enfeksiyonunu yönetmede yardımcı olabilecek güçlü anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Yemeklerinize acı biber ilave ederek sinüzit ağrısını hafifletmeniz mümkün. Acı yemek burnunuzun akmasını dolayısıyla baskıyı ve ağrıyı hafifleterek kendinizi normalden daha iyi hissetmenizi sağlar.

Bir önceki yazımız olan Amber Yağının Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Amber Yağı Ne İşe Yarar?, Amber Yağı Nedir? ve Amber Yağının Faydaları Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu