Araç çubuğuna atla
FilmSinema - Tv

Sizi Farklı Dünyalara Götürecek En İyi Bollywood Filmleri

Son zamanlarda büyük bir çıkış yakalayan sizi farklı dünyalara götürecek en iyi bollywood filmleri izleyici tarafından oldukça beğenilen yapıtların ortaya çıktığını göstermektedir. Özellikle birkaç aktörün dünyaca ünlenmesini sağlayan Bollywood, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de geniş izlenme oranına sahiptir.

Sizi Farklı Dünyalara Götürecek En İyi Bollywood Filmleri

Son zamanlarda büyük bir çıkış yakalayan sizi farklı dünyalara götürecek en iyi bollywood filmleri izleyici tarafından oldukça beğenilen yapıtların ortaya çıktığını göstermektedir. Özellikle birkaç aktörün dünyaca ünlenmesini sağlayan Bollywood, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de geniş izlenme oranına sahiptir. Sizi Farklı Dünyalara Götürecek En İyi Bollywood Filmleri listemize hoş geldiniz.

 

3 İdiots

3 İdiots
3 İdiots

Bollywood’un en komik filmlerinden bir tanesi olan film üniversite de üç kafadar arkadaş yaşamından bahsetmektedir. Üniversiteye ilk gidince sizden rahat durmuyorlar ve birazcık sizi bezdirmeye çalışıyorlar. Bunlara karşı çıkmak ve durumu lehinize çevirmek için biraz zeki olmalısınız. Tabi sıkıntı sadece bununla bitmiyor. Birde çatlak bir hocanız varsa işler daha da karmaşık hale gelebiliyor.

 

Barfi! Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur

Barfi! Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur
Barfi! Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur

Barfi doğuştan dilsiz ve sağırdır. Annesini de küçükken kaybedince babasıyla birlikte yaşamak zorundadır; ama bu onun neşeli ve pozitif biri olmasına engel olamamıştır. Tabi neşeli olması yaramaz olmasına engel değildir, ta ki yaşadığı şehre Shruti Ghosh adında genç bir bayan taşınana kadar. Barfi onunla tanışınca farklı duygular hissetmeye başlamış. Ne yazık ki Shruti üç ay sonra başkasıyla evlenecektir; ancak bu süre içinde oda Barfi’ye karşı bir şeyler hissetmeye başlar.

 

Dangal

Dangal
Dangal

Bir Aamir Khan filmidir. Filmde Hintli olan Mahavir Singh Phogat’ın hikayesine yer verilmektedir. Mahavir güreş hayranı olan bir adamdır ve iki küçük kızına da güreşi öğretmek için çaba göstermektedir. Babalarından aldıkları eğitimler güreşte altın madalya kazanan ilk kadın güreşçi olmuştur biri. Diğeri de gümüş madalya almıştır. Tabi tek sıkıntı güreşmek değil, toplumun tepkisiyle de baş etmek zorundadırlar.

 

My Name Is Khan

My Name Is Khan
My Name Is Khan

Benim adım Khan ben terörist değilim sözüyle dünyada birçok insanın kalbinde yer edinen bir filmdir. Khan aspergas hastası biridir ve annesi öldükten sonra Amerika’ya kardeşinin yanına giden Müslüman bir gençtir. Burada Mandira adındaki dul ve Hindu bir kadınla tanışırlar ve evlenirler. 11 Eylül saldırısından sonra Mandira’nın oğlu faşist bir kesim tarafından öldürülmüş ve bunun tek sebebi olarak Annesinin Khan soy ismini almasıdır.

 

Pk

Pk
Pk

Yine bir Aamir Khan filmiyle Sizi farklı dünyalara götürecek en iyi bollywood filmleri listemize devam ediyoruz. P.K. başka bir gezegenden gelmiş ve Tanrıyı bulmaya çalışmaktadır. Tuhaf gezinen bu yabancı basit sorular sorarak insanların kafasını karıştırmaya ve insanların sorgulama yapmasına sebep olmuş. Tanrının basit şeyler olmadığını göstermeye çalışırken kendisi de Tanrı’ya ulaşmaya çalışmaktadır.

 

Süperstar

Süperstar
Süperstar

Insu’nun güzel bir sesi vardır ve tek bir hayali vardır: O da ünlü bir şarkıcı olmak. Tabi babası bu duruma oldukça karşıdır. Insu’nun gitarını bulunca onu alır ve parçalar aynı zamanda müziği yasaklar. Tüm umudunu kaybeden Insu, ünlü müzik yapımcısı Shakti Kumar ile tanışır ve Insu’nun macerası bundan sonra başlar.

 

Sultan

Sultan
Sultan

Sizi farklı dünyalara götürecek en iyi bollywood filmleri arasında yer verdiğimiz bu filmde izleyicilerin büyük beğenisini kazanmıştır. Hindistan’ın geleneklerinin yansıtılmaya çalışıldığı filmde, Hindistan’ın sevilen oyunları da yer almıştır. Filmde profesyonel sporcu Sultan Ali Khan’ın sorunlarla geçen hayatına değinilmektedir.

 

Hindistan Eşkıyaları

Hindistan Eşkıyaları
Hindistan Eşkıyaları

Vijay Krishna Acharya’nın yönetmen koltuğunda oturduğu film aksiyon türünde bir filmdir. Heyecanlı ve zorlu sahnelerin yaşandığı film de İngiliz Doğu Hindistan ortaklığının olduğu devirlerdir. Egemenliğin İngiliz Doğu Hindistan’ın elinde olmasından rahatsız olanlar vardır. Hindistan’ın ünlü haydut gurubu onlarla mücadele etmek için hazırlık yapmaktadır. Hindistan’ın İngilizlerden kurtulmak için verdiği bu mücadele sizleri oldukça heyecanlandıracaktır.

 

Gajini

Gajini
Gajini

Sizi farklı dünyalara götürecek en iyi bollywood filmleri arasında en duygusal ve aksiyonu bol filmlerden bir tanesidir. Sanjay Singhana zengin bir iş adamıdır ve çok sevdiği nişanlısıyla evlenmek için gün saymaktadır. Hiç beklemedikleri bir anda korkunç bir saldırıya maruz kalmışlar ve nişanlısı gözlerinin önünde katledilmiş, Sanjay’da başına aldığı darbelerle hafızasını kaybetmiş. 15 dakikada bir hafızası silinen Sanjay intikam almak için plan yapmak zorunda.

 

Sevginin Gücü

Sevginin Gücü
Sevginin Gücü

Baş rolünde Salman Khan’ın yer aldığı bir Bollywood filmidir. Sizi farklı dünyalara götürecek en iyi bollywood filmleri listemize aldığımız filmde konuşamayan küçük bir kız ile yolları kesişen bir adamın hikayesi anlatılır. Kızını tedavi ettirmek için Pakistan’dan Hindistan’a trenle götüren annenin ve kızının yaşamı bu yolculukta değişecektir.

Bir önceki yazımız olan Gerilimin Bol Olduğu En İyi Polisiye Filmleri başlıklı makalemizde Gerilimin Bol Olduğu En İyi Polisiye Filmler, Gerilimin Bol Olduğu En İyi Polisiye Filmleri ve Gerilimin Bol Olduğu En İyi Polisiye Filmleri Serisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu