FilmSinema - Tv

Sizleri Ağlatacak 10 Yabancı Film

Koltuklarınıza Geçin ve Ağlamaya Hazır Olun Bu Filmleri İzlerken Göz Yaşlarınızı Tuatamayacaksınız

Sizleri Ağlatacak 10 Yabancı Film

Sizleri Ağlatacak 10 Yabancı Film ve bu filmlerin bırakacağı etkileri üzerinizde hissetmek çok farklı ve karmaşık duygular yaşamanıza neden olacaktır.

Şampiyon (The Champ) – 1979 IMDB 7.2

Karısından ayrılıp küçük oğluyla yaşamaya başlayan eski bir boks şampiyonunun hayatı birden bire değişir. O güne kadar hep en basit maçlara çıkan adam sadece geçimini sağlamak ve içki parasını kazanmak için dövüşmüştür. Fakat adamın karısı ortaya çıkıp oğlunu almak isteyince işler değişecektir. Frances Marion’un hikayesinden filme uyarlanan Şampiyon, bazılarına göre açıkça duygu sömürüsü üzerinden ilerleyen kimilerine göreyse yönetmenin zarif dönüşleri sayesinde düzeyli şekilde devam eden bir film olarak bilinmektedir. İzleyip nihai kararı vermek size kalmış.

Marley ve Ben (Marley and Me) – 2008 IMDB 6.5

Çocuk sahibi olmak konusunda kesinleşmemiş fikirleri olan bir çiftin arkadaş tavsiyesi üzerine aldıkları köpek yavrusuyla hayatları bir anda değişir

Philadelphia – 1993 IMDB 6.9

Temelde aşk ve eşcinsel insanlara yönelik negatif ayrımcılığı anlatan  film Tom Hanks ve Denzel Washington başta olmak üzere oyunculukların en üst düzeyde olduğu asla kaçırılmayacak filmlerden biri. Eşcinsel bir avukatın AIDS olduğunu öğrenmesi ve aradan çok geçmeden çalıştığı hukuk bürosundan kovulması ile her şey başlamış olur. Şirketi ve patronu aleyhine dava açmaya karar veren avukatsa, AIDS virüsü taşıyan bir insanın toplum içindeki yerini sorgulayan ilginç bir dava başlatarak hakkını aramaya başlar.

Forrest Gump – 1994 IMDB 7.9

Tom Hanks. Winston Groom’un aynı isimli romanından uyarlanan film öğrenme güçlüğü yaşayan ancak atletik olarak eşsiz yeteneklere sahip Forrest Gump’ın 1944 ve 1982 yılları arasındaki bazen sadece gözlemlediği, bazen de başkalarına ilham verdiği hayatının belirli kısımlarını anlatan bir film. Film ilk çıktığında tüm dünyada büyük bir ses getirmiş ve her insanın ilgisini çekmişti. Öyle ki o yıl Oscar’a aday gösterilmiş ve 3 Altın Küre alarak başarısını taçlandırmıştı.

Yeşil Yol (The Green Mile) – 1999 IMDB 8.0

Çok fazla iri bir adam olan John Coffey, iki küçük kıza tecavüz edip öldürmek suçundan idama mahkum olmuştur. Dev vücudunun aksine kafası karışık, ürkek ve birtakım doğa üstü güçlere sahip olan Coffey’nin hapishanenin baş gardiyanı Paul Edgecomb’la olan diyalogları gittikçe çok farklı bir hale gelir. John hapishanede inanılmaz işlere adım atar ve herkesin sevgisini kazanır. Aslında insanlar onun tecavüzcü olmadığını bilir fakat ellerinde kanıt yoktur.

Sizleri Ağlatacak 10 Yabancı Film Tavsiyesi

Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happyness) – 2006 IMDB 7.6

The Pursuit of Happyness/Umudunu Kaybetme’de, Chris Gardner (Will Smith) orta direk sürekli sefalet içinde ailesini bir şekilde geçindirmeye çalışan bir babadır. Ailesini ayakta tutmak için cesurca çabalamasına rağmen yaptıkları bir işe yaramaz. 5 yaşındaki oğlu Christopher’ın (Jaden Christopher Syre Smith) annesi maddi zorlukların yarattığı sürekli baskı altında direncini kaybetmek üzeredir. Artık dayanamayacağını anlar ve evi terk eder. Artık bekar bir baba olan Chris, yılmadan, bildiği tüm satış becerilerini kullanarak daha iyi kazandıran bir işin peşinden gider. Prestijli bir borsa şirketinde stajyerlik bulur ve ücret almasa da programın sonunda iş ve parlak bir gelecek elde edeceğini hayal eder ve çalışır. Hiç bir maddi kaynağı olmayan Chris ve oğlu, kısa süre sonra oturdukları daireden çıkartılırlar ve sokakta yaşarlar

Sevgili Zachary (Dear Zachary) – 2008 IMDB 7.2

Dear Zachary gerçek hikâyeler arasında gezinirken birden sarsıntıya uğratıp gözlerinizin dolmasına sebep olan bir belgesel. Genel olarak Kanada’daki adalet sistemi, daha doğrusu adalet sistemindeki çatlaklar yüzünden yaşanan trajik olaylar ve bu olayların sonuçları çarpıcı bir biçimde karşımıza çıkıyor.

Senden Bana Kalan (The Descendants) – 2011 IMDB 7.0

Hawai esintileri arasında aşkını yaşayan ve yaşatan bir adam, komada olan bir eş… Babalık duyguları ve aile etrafındaki yabancılara dair saptamalarını sakin fakat bir o kadar akıcı bir dille anlatan The Descendants en temiz sevginin tam olarak ne demek olduğunu bizlere çok güzel bir şekilde anlatıyor.

Benim Komşum Bir Melek (St. Vincent) – 2014 IMDB 6.7

Bill Murray’nin oyunculuk konusunda adeta ders verdiği film, bir annenin çok çalışmak zorunda olduğu olduğu için oğlunu en yakın komşusuna teslim etmesi ile olaylar başlıyor. Mahallenin emekli, huysuz, alkole ve kumara düşkün adamı Vincent ile Oliver arasında beklenmedik sıcak bir ilişki doğar. Küçük çocuk zorunlu bakıcısının büyümesine yardımcı olurken Vincent asla anlatmadığı şeyleri anlatmaya başlayacaktır.

Kız Arkadaşım (My Girl) – 1991 IMDB 7.0

Her izlenmede gözlerin dolmasına sebep olan bu film ağlanacak filmlerin en başında geliyor. Her izlendiğinde yürek burkan hikayesi ile bizleri derinden etkiliyor. 90’ların en hüzünlü filmleri arasında yer alan My Girl o zamanlar birçoğumuzun arılardan bu kadar çok korkmasının en büyük sebeplerinden biriydi.

Bir önceki yazımız olan Gelmiş Geçmiş En İyi 50 Korku Filmi başlıklı makalemizde En İyi Korku Filmleri, En Korkunç Filmler ve Gelmiş Geçmiş En İyi 50 Korku Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu