Araç çubuğuna atla
FilmSinema - Tv

Tek Başınıza İzleyemeyeceğiniz Korku Filmleri

Bazı insanlar korku filmleri izlemeyi sever kimileri hem korkar hem de izlemekten vazgeçemez, bazıları da asla yanaşmaz bu tür filmlere.

Tek Başınıza İzleyemeyeceğiniz Korku Filmleri

Bazı insanlar korku filmleri izlemeyi sever kimileri hem korkar hem de izlemekten vazgeçemez, bazıları da asla yanaşmaz bu tür filmlere. Korku filmi konusunda ne izleyeceğini bilemeyen takipçilerimiz için tek başınıza izleyemeyeceğiniz korku filmlerini sizlere derledik.

 

Şeytan

Şeytan
Şeytan

Şu ana kadarki en korkutucu filmlerden bir tanesi olan Şeytan filminde 12 yaşındaki küçük bir kız olan Regan’ın sıkıntılı hayatı anlatılır. Regan’da şiddetli titremeler, garip sesler fark eden annesi onu doktora götürür; ancak yapılan testler sonucunda sağlık problemleri olmadığı tespit edilir. Ne yapacağını bilemeyen annesi çaresizce, aynı zamanda psikiyatrist olan Peder Merrin’e götürür ve kızın içine şeytan kaçtığı anlaşılır. Şeytan filmi kesinlikle tek başınıza izleyemeyeceğiniz korku filmlerinden bir tanesidir.

 

Testere

Testere
Testere

Dünyanın birçok ülkesinde en fazla izlenen korku filmleri arasına giren Testere’ de bir seri katil konu edilir. Bu seri katili bir takıntısı da kurbanlarına hayatın anlamını öğretmektir. Kurbanlarla ölümcül oyunlar oynayarak hayatta kalmaları için şans verir. Filmlerde kurbanların hayatta kalabilmek için neler yapabileceği gösterilmektedir.

 

Cinnet

Cinnet
Cinnet

Yazar olan Jack Torrance’ın ailesiyle beraber bakımı üstlendiği otele yerleşmesiyle olaylar başlamaktadır. Jack’in oğlunun bazı yetenekleri var ve bu yetenek sayesinde otelde yalnız olmadıklarının farkına varırlar. Kar fırtınası sebebiyle aile otelde kalmak zorunda kalınca Jack doğaüstü varlıklar tarafından ele geçirilir ve artık olaylar iyice korkutacak hale gelmektedir.

 

O (It)

O(It)
O(It)

Filmde bir kasabada yaşayan ve okulla problemleri olan 7 çocuk anlatılır. Ancak yaşayacakları problemler okul promlemlerinin bunun yanında ne kadar hafif kaldığını gösterir. Palyaço kılığındaki Pennywise’in özelliği rüyalara girebilmesidir. Bundan sonra çocukların hayatı hiçte kolay olmayacaktır. Tek başına izleyemeyeceğiniz korku filmleri listemize bu filmi dahil ettik.

 

Kuzuların Sessizliği

Kuzuların Sessizliği
Kuzuların Sessizliği

İmdb’de oldukça yüksek puan alan bu film 1992 yılında yayınlanmış ve yedi dalda oskara aday gösterilmiştir. İsminde bile bir üreticiliğin yer aldığı filmde FBI ajanı, kurbanlarının derilerini yüzen seri bir katilin elinden bir kadını kurtarmak için başka bir psikopat ile yakınlaşması sonucu gelişen olaylar anlatılıyor. Kesinlikle tek başınıza izleyemeyeceğiniz korku filmleri serisinden bir tanesidir.

 

Dabbe

Dabbe
Dabbe

Bir Türk filmi olan Dabbe seriler halinde devam etmiş bir filmdir. Daha önce define arayan kişiler zamanında köy adete lanetli bir yer haline gelmiş ve bunun etkisinden kurtulamamıştır, son olarak da Kübra düğün gecesi bu lanete yakalanmış ve artık olaylar hiçte istenilen gibi olmayacaktır.

 

Ölümcül Deney: Kıyamet

Ölümcül Deney Kıyamet
Ölümcül Deney Kıyamet

Uykudan uyanan Alice yaşadığı kabusların gerçek olduğunun farkına varır. Racon şehrinden kaçmaya çalışan Alice bir kimya şirketinin üzerinde çalıştığı bir deney sonucu farklı güçlere sahip olmuştur ve bu konuda tek başına değildir. Ekip vahşi zombilere karşı mücadele içine girmiştir; ancak tek mücadeleleri vahşi zombilere karşı değildir. Kimya şirketi tarafından güçlü bir yaratık olan Nemesis’e karşıda mücadele etmek zorundadırlar; ancak bu hiçte kolay olmayacaktır.

 

Cadılar Bayramı

Cadılar Bayramı
Cadılar Bayramı

İsminde bayram geçmesine rağmen hiçte öyle bir durum olmamıştır. John Carpenter’in yönettiği bu film korku filmlerinin mimarları arasında yer almıştır. Çok fazla cinayetin yaşandığı bu film tek başına izleyemeyeceğiniz korku filmleri arasında yerini almıştır.

 

Şeytanın Ölüsü

Şeytanın Ölüsü
Şeytanın Ölüsü

İsminde korku barındıran filmlerden bir tanesi daha. 5 üniversiteli kafadar hafta sonunu geçirmek için ormanın içinde bir kulübeye gider ve olaylar bundan sonra başlar. Bir profesörden geriye kalan bir kaset ve bir kitap bulurlar. Profesörün kayıttaki ölüleri diriltme kısımlarını dinlerken ormanda dehşetli bir kötülük ortaya çıkar ve korku dolu sahneler başlar.

 

Elm Sokağı Kabusu

Elm Sokağı Kabusu
Elm Sokağı Kabusu

Tek başına izleyemeyeceğiniz korku filmlerden bir tanesi daha. Elm Sokağında gençler teker teker tuhaf bir şekilde ölmektedir. Bu gençlerin ortak noktası uyurken gördükleri kabusta parmağında keskin bıçakların olduğu korkutucu bir adamın canlarını yakması canlarını alması. Katil Freddy’den kurtulmanın tek yolu vardır oda uyumamak, acaba buna ne kadar dayanacaklar.

Bir önceki yazımız olan İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Filmleri başlıklı makalemizde İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Filmler, İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Filmleri ve İzlenmesi Gereken En Güzel Bilim Kurgu Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu