Araç çubuğuna atla
Faydalı BilgilerGenelTeknolojiTelefon

Telefon ve Tabletlere Root Nasıl Atılır?

Android telefon ve tabletlere root atmak

Telefon ve Tabletlere Root Nasıl Atılır?

Telefon ve Tabletlere Root Nasıl Atılır? son dönemlerde sıkça sorulan sorulardan biridir. Teknoloji çağında her bireyde bir telefon veya tablet bulunmaktadır bu telefon ve tabletler bazı durumlarda güvenlik sebebiyle istenilen programı açamaz ve çalıştıramaz. Sistem üzerinden engellenen bazı programları kabul etmeyen android sistemi root izni alarak telefon ve tabletlerinize yeni bir boyut kazandırır. Rootlu cihazlar her geçen gün kendini yenileyen ve programlara ulaşarak sizlerin daha çok ve daha çeşitli program kullanmasına yardımcı olur. Cihazlarımıza root iznini nasıl veririz? root nasıl atılır gibi bilgileri yazımızın içinde bulabilirsiniz.

Root Nedir?

Root Samsung, Lg, Htc, Venüs gibi telefon ve tablet markalarının izin vermediği programları kullanmaya yarayan bir erişim iznidir. Root nedir? telefon ve tabletin işletim sistemine girebilmenizi ve bunu geliştirmenizi sağlar. Rootlu telefon sahibi birinin çokta bilgi sahibi olmasına gerek yoktur sadece istenilen program için yapılması gereken şeyler yapılırsa bir sorun oluşmayacaktır. Root kelimesinin kısaca anlamı telefon hakimiyetinin tamamen sizin elinizde olmasıdır.

Root Atmanın Zararı Nedir?

Root Atmanın Zararı nedir? Rootlu bir telefon veya tablet kullanıcısı bazıteknik bilgilere sahip olmalıdır. Bu teknik bilgilerin en önemlisi telefon ve tabletlerin erişim iznidir. Rootlu android cihaz kullanıcıları erişim izinlerine ve kişisel bilgilerine dikkat etmelidir. Bazı uygulamalar sadece rootlu android cihazlarda kullanılabilirken telefon için tehlike oluşturabilirler. Kişisel verilerin ve bilgilerin yanı sıra root atılan telefonlar üretici firma tarafından garanti kapsamının dışına atılır. Garanti kapsamı dışına atılan telefon ve tabletlerin olası bir probleminde kişi problemi garanti kapsamı dışında  kendi imkanlarıyla halleder.

Root Nasıl Atılır?

Telefon ve Tabletlere Root Atmak  Root nasıl atılır? tüm telefon modelleri ve markaları için root atma işlemi farklılık göstermektedir.Günümüzde telefon veya tabletine root atan kişi sayısı bir hayli fazla olduğu için google Play ile telefonunuza root atmak için bir çok programı indirebilir bu programlardan size uygun olanı seçip telefonunuza yada tabletinize root atabilirsiniz.

Telefona Nasıl Root Atılır Videosu

 

Bir önceki yazımız olan Köpeğin Ölmek Üzere Olduğunu Anlayacağınız Belirtiler başlıklı makalemizde Evcil Köpeğin Ölmek Üzere Olduğunu Anlayacağınız 5 Ölüm Belirtisi, Evcil Köpekler Neden Ölürler Köpekler Neden Ölür ve Köpekler Neden Ölür hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu